Polewa z mleka w proszku
- Mleko w proszku - 5 łyżek (50 g)
- Masło - 1/2 kostki (100 g)
- Cukier - 2 łyżki (20 g)
Przepis na polewę z mleka w proszku krok po kroku
Wodę 40 ml rozpuszczamy z cukrem w rondelku. Następnie dodajemy masło i dalej mieszamy, aż tłuszcz się rozpuści.
Rondelek zdejmujemy z ognia, a następnie dodajemy mleko w proszku. Całość energicznie mieszamy do połączenia się składników.
Wystudzoną polewą zdobimy ciasto.
Więcej informacji na temat polewy z mleka w proszku
Pyszna polewa z mleka w proszku to dobry pomysł na domowy, a co ważne łatwy w wykonaniu dodatek, który idealnie sprawdzi się do ciasta. Masa przygotowana na bazie mleka w proszku, masła, cukru i wody jest bardzo dobra, dzięki składnikom, które dodawane są do niej. Przepis jest prosty w przygotowaniu, dlatego każdy powinien sobie z nim poradzić, a składniki są łatwo dostępne. Słodki dodatek do ciast zachwyci każdego i gwarantuje, że zniknie w mgnieniu oka. Polewę możesz uzupełnić o ulubione dodatki, oczywiście wedle uznania.
Jak zrobić polewę z mleka w proszku? Przygotowanie jej jest bardzo łatwe. Na początku wodę (40 ml) rozpuszczamy z cukrem w rondelku. Następnie dodajemy masło i dalej mieszamy, aż tłuszcz rozpuści się. Rondelek zdejmujemy z ognia, a następnie dodajemy mleko w proszku. Całość energicznie mieszamy do połączenia się składników. Wystudzoną polewą zdobimy ciasto.
Przepis na polewę z mleka w proszku nie jest skomplikowany, tak jak się wydaje na pierwszy rzut oka. Składa się on między innymi z mleka, które posiada wiele wartości zdrowotnych. Między innym możemy w nim znaleźć białko, magnez, potas, który reguluje ciśnienie krwi, wapń odpowiadający za układ kostny, a także witaminy z grupy B, które wpływają na nasz układ nerwowy oraz witamina K, A, D i E. Mleko jest również wykorzystywane do produkcji wielu produktów, czyli masła, śmietany, twarogu, jogurtów, kefirów czy maślanki. Co ważne w mleku znajdziemy dużo składników, czyli laktoza, białko, składniki tłuszczowe, składniki mineralne oraz witaminy. Przeprowadzono wiele badań dotyczących mleka, które udowodniły, że włączenie do codziennej diety mleka i nabiału w dzieciństwie zmniejsza ryzyko pojawienia się otyłości oraz zmniejsza się ryzyko pojawienia raka jelita grubego, żołądka czy piersi.
Polewa do ciast na bazie masła i mleka w proszku odpowiednio przygotowana posiada wiele właściwości zdrowotnych. Jest szybka i łatwa w przygotowaniu oraz dobra w smaku. Czekoladowa polewa również jest możliwa do wykonania, wystarczy przepis uzupełnić o kakao. Opcji jest bardzo wiele, a to wszystko zależy od naszego smaku, który preferujemy. Ten sprawdzony przepis na pewno ułatwi Ci jej przygotowanie, a goście będą zachwyceni jej smakiem.
Alergeny w polewie z mleka w proszku
Lista alergenów dla polewy z mleka w proszku przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Mleko w proszku
- Masło
Wartości odżywcze polewy z mleka w proszku
Polewa posiada wysoki IG, przez co powinniśmy wykorzystywać ją opcjonalnie.
Energia i białka
(200g)
Węglowodany
(200g)
Tłuszcze
(200g)
Witaminy
(200g)
Składniki mineralne
(200g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.