Polędwiczki z indyka
- Polędwica z indyka (400 g)
- Bulion drobiowy - 1 szklanka (250 g)
- Marchewka - 2 szt (90 g)
- Papryka czerwona - 1 szt (230 g)
- Cebula - 1 szt (100 g)
- Oliwa z oliwek - 3 łyżki (45 ml)
- Pietruszka (45 g)
Przepis na polędwiczki z indyka krok po kroku
Mięso oczyść z błonek i pokrój na kawałki.
Na patelni rozgrzej oliwę i podsmaż na niej pokrojoną w kostkę cebulę.
Marchew obierz i pokrój ją wraz z papryką na mniejsze kawałki. Dodaj je do cebuli i podsmaż.
Indyka dodaj do warzyw i przypraw solą, pieprzem, czosnkiem, gałką i ziołami.
Mięso zalej bulionem i duś 30 minut.
Całość podawaj z posiekaną natką pietruszki.
Więcej informacji na temat polędwiczek z indyka
Polędwiczki z indyka to mięso, które wspaniale smakuje zwłaszcza z dodatkiem warzyw, przykryte pysznym sosem. Możesz przygotować je w taki sposób z tym przepisem. Mięso podane z kremowym i aromatycznym sosem najlepiej komponuje się z dodatkiem ziemniaków, klusek czy kaszy. Będzie idealnym pomysłem równie na codzienny obiad, ale również na wyjątkowe okazje.
Przepis na polędwiczki z indyka pozwala na przygotowanie niezwykle smacznego dania, którego bazą jest mięso drobiowe i warzywa. Całość zajmuje tylko kilka chwil, a tworzy naprawdę wyśmienite połączenie. Do przygotowania tego dania używa się polędwiczek z indyka, mięsa, które jest niezwykle delikatne, a przy okazji niezbyt tłuste. Indyk to świetna alternatywa dla kurczaka, gdyż smakuje podobnie i dostarcza podobnych ilości białka, dlatego osoby, które wybierają zdrowe opcje, ale są już znudzone kolejnym posiłkiem z dodatkiem kurczaka na pewno będą zachwycone tą opcją. Drób to naprawdę dobry wybór na co dzień, dostarcza sporych ilości białka, przez co jest naprawdę sycący. Dodatkowo, w porównaniu do mięsa czerwonego ma znacznie mniej nasyconych kwasów tłuszczowych, które niekorzystnie działają na układ krwionośny. Dlatego indyk będzie dobrym zastępstwem dla wieprzowiny czy wołowiny. Dodatkowo indyk jest wspaniałym źródłem witamin głównie tych z grupy B, które są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego. Oprócz tego dostarcza również żelaza, pierwiastka, który wspiera pracę układu krwionośnego. To również dobre źródło cynku, który wspiera działanie układu immunologicznego. W indyku można też znaleźć tryptofan, aminokwas, który pomaga w utrzymaniu dobrego samopoczucia.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić polędwiczki z indyka, które będą naprawdę smaczne, a przy okazji proste i szybkie w przygotowaniu, ten przepis sprawdzi się idealnie. To wspaniały wybór dla wszystkich, którzy kochają pyszne dania mięsne z warzywami. To dobre rozwiązanie na obiad dla całej rodziny. Ten prosty przepis stanowi idealny pomysł na naprawdę dobre danie.
Alergeny w polędwiczkach z indyka
Lista alergenów dla polędwiczek z indyka przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Seler i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Bulion drobiowy
W przepisie na polędwiczki z indyka nie posiadamy danych o alergiach dla następujących składników:
- estragon świeży
Wartości odżywcze polędwiczek z indyka
To zdrowa opcja pełna białka i witamin.
Energia i białka
(193g)
Węglowodany
(193g)
Tłuszcze
(193g)
Witaminy
(193g)
Składniki mineralne
(193g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.