Polędwica z tuńczyka
- Tuńczyk (150 g)
- Oliwa z oliwek - 2 łyżki (30 ml)
Przepis na polędwicę z tuńczyka krok po kroku
Na patelni dobrze rozgrzej olej.
Tuńczyka umyj i osusz. Wyłóż na patelnię. Smaż po 5 minut z każdej strony.
Całość dopraw solą i pieprzem.
-
Bitki wołowe
-
Polędwiczki wieprzowe
-
Polędwica w sosie
-
Stek
-
Polędwica w sosie kurkowym
-
Polędwiczki w sosie
-
Polędwica w sosie pieczarkowym
-
Polędwiczki w sosie kurkowym
-
Polędwica z indyka
-
Polędwiczki wieprzowe w sosie
-
Polędwiczki wieprzowe w sosie własnym
-
Bulgogi
-
Stek z polędwicy wołowej
-
Polędwica w sosie musztardowym
-
Filet mignon
-
Polędwica z dorsza
-
Polędwica wołowa
-
Polędwica wellington
-
Przepisy na polędwicę
Więcej informacji na temat polędwicy z tuńczyka
Polędwica z tuńczyka jest rodzajem mięsa, którego nie używa się zbyt często w kuchni. Zwykle tuńczyk pojawia się w menu w postaci sałatek na bazie produkty z puszki. Warto jednak pokusić się o przyrządzenie prawdziwego steka z udziałem polędwicy. Mięso jest niezwykle smaczne, a przy tym delikatne. Charakteryzuje się wspaniałą strukturą, przez co ciężko jest przejść obok niego obojętnie.
Przepis na polędwicę z tuńczyka jest niezwykle prosty. Choć całość można podawać z wymyślnymi sosami, to jednak ryba ta jest tak smaczna, że szkoda jest maskować jej prawdziwy aromat. To danie nie potrzebuje zbyt wielu dodatków, gdyż jest po prostu bardzo pyszne. Świetnie sprawdzi się w towarzystwie lekkiej sałatki lub kaszy. Idealnie komponuje się również ryż.
Przyrządzona w najprostszy sposób polędwica jest po prostu pyszna. Jej smak jest bardzo delikatny, podkreślony tylko pieprzem i solą. Warto dodać naprawdę sporo pieprzu. Mięso nie potrzebuje marynaty, gdyż jest niezwykle miękkie i kruche. Po smażeniu staje się bardzo soczyste.
To wspaniała opcja na obiad, zwłaszcza połączona z dobrym źródłem węglowodanów, jak na przykład kaszą, czy ziemniakami. Warto do całości dodać również świeżych warzyw, które nie tylko dobrze komponują się z delikatnym mięsem, ale także dostarczają sporo witamin i składników mineralnych, które wspaniale wchłoną się w towarzystwie tłuszczu rybiego. Tuńczyk odznacza się dość sporym udziałem zdrowych kwasów tłuszczowych, które powinny gościć w diecie dość często, ze względu na korzystny wpływ na układ krążenia, czy immunologiczny. W ciągu tygodnia na talerzu ryby powinny gościć w ilości dwóch sztuk.
To dobra opcja dla wszystkich osób, które nie lubią spędzać zbyt dużo czasu w kuchni, gdyż całość można przyrządzić w ekspresowym czasie. Jeśli zastanawiasz się jak zrobić polędwicę z tuńczyka, by była naprawdę zdrowa, a przy tym bardzo smaczna, to ta receptura na pewno przypadnie ci do gustu. Przepis na stek z tuńczyka jest tak prosty, że poradzą sobie z nim nawet początkujący kucharze. Wystarczy do niego tylko filet z tuńczyka i przyprawy.
Alergeny w polędwicy z tuńczyka
Lista alergenów dla polędwicy z tuńczyka przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Tuńczyk
Wartości odżywcze polędwicy z tuńczyka
To wartościowe danie, które może gościć w menu, dostarcza sporo białka i zdrowych kwasów tłuszczowych.
Energia i białka
(180g)
Węglowodany
(180g)
Tłuszcze
(180g)
Witaminy
(180g)
Składniki mineralne
(180g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.