Polędwica łososiowa
- Schab wieprzowy bez kości (1000 g)
- Cukier - 1 łyżka (10 g)
- Sól (25 g)
- Sól peklująca (15 g)
Przepis na polędwicę łososiową krok po kroku
Cukier, sól i sól do peklowania wymieszaj razem w miseczce. Taką mieszanką natrzyj całe mięso.
Wstaw je do naczynia i schowaj do lodówki na 24 godziny.
Po tym czasie schab dokładnie wytrzyj.
W miseczce zmieszaj ze sobą paprykę (5 g), czosnek mielony (5 g) i majeranek (10 g).
Mieszankę wetrzyj w wędlinę.
Mięso przełóż do cienkiej pończochy i zawiąż ją dokładnie.
Powieś ją w suchym i przewiewnym miejscu.
Po 4 dniach możesz ją wyciągnąć i przechowywać w lodówce.
-
Schab pieczony
-
Schab w sosie
-
Schabowe w sosie
-
Schab ze śliwkami
-
Schabowy ze śliwką
-
Schabowy ze śliwkami
-
Kaszanka
-
Schab ze śliwką pieczony
-
Rolada ze schabu
-
Kotlety schabowe
-
Schab pieczony w rękawie
-
Schab duszony
-
Roladki ze schabu
-
Schab w sosie własnym
-
Schab po cygańsku
-
Schab z piekarnika
-
Schab pieczony w piekarniku
-
Schab gotowany
-
Dania ze schabu
Więcej informacji na temat polędwicy łososiowej
Polędwica łososiowa to popularna wędlina, którą prawie każdy kojarzy. Swoją nazwę zawdzięcza pięknemu różowemu kolorowi, który uzyskuje mięso w procesie dojrzewania, a który jest zbliżony do koloru mięsa popularnej ryby. To mięso jest bardzo smaczne, a ze względu na długi proces dojrzewania, jego smak stale się zmienia. To świetny dodatek na kanapki czy do sałatek.
Ta szynka idealnie sprawdzi się na kanapki, ze względu na swój pyszny smak i piękny kolor. Wygląda bardzo apetycznie, a jej wykonanie wcale nie jest aż tak trudne jak może się wydawać. To wspaniały dodatek do głównych dań. Idealnie sprawdzi się również na przyjęcia, jako przystawka. Jej smak docenią na pewno osoby, które cenią sobie wędliny domowe.
Ta szynka choć surowa, smakuje naprawdę wybornie. Można ją przygotować na dwa różne sposoby. Wersja z przepisu, to opcja dla tych, którym wędlina wędzona, nie za bardzo smakuje. W tym przepisie szynka schnie i dojrzewa, dzięki czemu nabiera odpowiedniej faktury i smaku, jednak wcale nie jest mdła czy mało doprawiona. To wszystko zasługa odpowiedniej mieszanki przypraw, która jest potrzebna, by przygotować tą wędlinę.
Z tego przepisu dowiesz się jak zrobić polędwicę łososiową, która jest bardzo smaczna, a przy tym ma wspaniałą strukturę. Mięso przygotowane w ten sposób jest bardzo słone i niesamowicie smakowite. Idealnie komponuje się ze świeżym chlebem. Najlepsze w niej jest to, że można dostosować ilość przypraw do własnych preferencji. Udział poszczególnych ziół można dowolnie modyfikować, jednak nie warto za bardzo eksperymentować, gdyż łatwo można przesadzić.
Najlepiej zrobić tą wędlinę ze schabu, gdyż to mięso ma idealną strukturę, zwłaszcza już po wysuszeniu. Nie zawiera zbyt dużej ilości błonek, które mogłyby zepsuć cały efekt wizualny, a także odebrać przyjemność ze spożywania tego wyrobu.
Przepis na polędwicę łososiową nie jest skomplikowany, dlatego poradzą sobie z nim nawet osoby, które do tej pory wolały kupować wędlinę w sklepie z obawy, że domowa może nie wyjść. Ta swojska jest równie dobra, a nawet lepsza. Nie jest do niej konieczne wędzenie. To receptura na naprawdę wspaniały dodatek do kanapek.
Alergeny w polędwicy łososiowej
Lista alergenów dla polędwicy łososiowej przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na polędwicę łososiową
Wartości odżywcze polędwicy łososiowej
Ta wędlina nie powinna gościć zbyt często w menu, ze względu na niekorzystne działanie przetworzonego czerwonego mięsa na układ krwionośny.
Energia i białka
(51g)
Węglowodany
(51g)
Tłuszcze
(51g)
Witaminy
(51g)
Składniki mineralne
(51g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.