Podudzie z indyka
- Podudzie indyka bez skóry - 4 sztuki (500 g)
- Oliwa z oliwek - 5 łyżek (50 ml)
- Cebula - 1 sztuka (100 g)
- Papryka zielona - 1 sztuka (240 g)
- Papryka czerwona - 1 sztuka (240 g)
Przepis na podudzie z indyka krok po kroku
Mięso dokładnie umyj i osusz.
Przełóż mięso do miski i dodaj oliwę z oliwek.
Dokładnie wymieszaj, dodaj sól, pieprz i paprykę wędzoną.
Podsmaż mięso w brytfance przez 10 minut.
Dodaj pokrojone w plastry papryki i cebulę pokrojoną w pióra.
Obsmaż całość i duś pod przykryciem przez 25-30 minut.
-
Zupa ogórkowa
-
Gulasz z indyka
-
Faszerowana papryka
-
Dietetyczne pulpety na parze
-
Pasztet drobiowy
-
Pulpety z indyka
-
Udziec z indyka
-
Pierś z indyka
-
Sznycle z indyka
-
Filet z indyka
-
Rolady z indyka
-
Golonka z indyka
-
Polędwica z indyka
-
Roladki z indyka
-
Polędwiczki z indyka
-
Rolada z indyka
-
Udziec z indyka duszony
-
Indyk pieczony
-
Dania z indyka
Więcej informacji na temat podudzia z indyka
Brakuje Ci pomysłów na obiad, a już znudziły Ci się tradycyjne przepisy na drób? Koniecznie poznaj mój przepis na podudzia z indyka, który przygotujesz błyskawicznie.
Danie jest nie tylko szybkie, ale przede wszystkim pyszne. Mój pomysł na podudzia powstał w brytfance, jeśli jednak nie masz takiego sprzętu, śmiało przygotujesz podudzie z indyka z piekarnika.
Zatem, jak zrobić podudzia z indyka na obiad?
Zaopatrz się w takie składniki jak: podudzia z indyka, oliwa z oliwek, sól, pieprz, cebula i papryki.
W pierwszej kolejności mięso dokładnie umyj i osusz. Przełóż mięso do miski i dodaj oliwę z oliwek. Dokładnie wymieszaj, dodaj sól, pieprz i paprykę wędzoną. Podsmaż mięso w brytfance przez 10 minut. Dodaj pokrojone w plastry papryki i cebulę pokrojoną w pióra. Obsmaż całość i duś pod przykryciem przez 25-30 minut.
Sam widzisz jaki to prosty pomysł na posiłek dla całej rodziny.
Mój sprawdzony przepis idealnie pasuje do ryżu lub ziemniaczanych łódeczek.
Jeśli używasz ryż biały warto pamiętać, że charakteryzuje się on wysokim indeksem glikemicznym, dlatego jeśli zmagasz się z zaburzeniami gospodarki węglowodanowej i cierpisz na insulinooporność bądź cukrzycę typu II, ten rodzaj ryżu jest dla Ciebie nie wskazany. Możesz wybrać, także biały ryż typu basmati, który charakteryzuje się niższym indeksem glikemicznym, dlatego osoby z zaburzeniami gospodarki węglowodanowej mogą bezpiecznie z niego korzystać. Jednak najniższym indeksem glikemicznym i najwyższą zawartością błonnika będzie charakteryzować się ryż brązowy. Jeśli nie masz przeciwskazań zdrowotnych to rodzaj ryżu naprawdę nie ma większego znaczenia. Śmiało możesz wybrać taki rodzaj, który najbardziej lubisz.
Dzięki połączeniu mięsa z ryżem i warzywami nasz pomysł na obiad będzie nie tylko pyszny ale i pożywny, taki posiłek da Ci energię na długi czas. Koniecznie wypróbuj mój przepis i przekonaj się jak smaczne może być takie proste danie. Będzie ono dobre dla wszystkich członków rodziny.
Alergeny w podudziu z indyka
Lista alergenów dla podudzia z indyka przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na podudzie z indyka
Wartości odżywcze podudzia z indyka
W podobny sposób możesz przygotować nogi z kurczaka.
Energia i białka
(120g)
Węglowodany
(120g)
Tłuszcze
(120g)
Witaminy
(120g)
Składniki mineralne
(120g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.