Placuszki z mąki kukurydzianej
- Mąka kukurydziana - 1 szklanka (150 g)
- Mleko 2% (150 ml)
- Jajko (1 szt.)
- Proszek do pieczenia - 1 łyżeczka (4 g)
- Olej rzepakowy - 1 łyżka (15 ml)
Przepis na placuszki z mąki kukurydzianej krok po kroku
Do dużej miski przesiej mąkę. Dodaj proszek do pieczenia. Wbij jajko i powoli wlewaj mleko. Na koniec dodaj olej rzepakowy, cukier waniliowy, aromat i cynamon.
Całość dokładnie wymieszaj, by nie było grudek.
Rozgrzej patelnię i łyżką formuj na niej placuszki.
Smaż po 2 minuty z każdej strony.
Więcej informacji na temat placuszków z mąki kukurydzianej
Placuszki z mąki kukurydzianej to świetny pomysł na szybką przekąskę i pyszne śniadanie. Na pewno przypadną do gustu najmłodszym domownikom, gdyż są bardzo smaczne, puszyste i miękkie. Idealnie komponują się ze świeżymi owocami i kremowym jogurtem czy bitą śmietaną. To opcja doskonała dla osób na diecie bezglutenowej, gdyż mąka kukurydziana nie zawiera tego białka.
Przepis na placki z mąki kukurydzianej jest bardzo łatwy, a co najważniejsze zawsze się udaje. To świetna alternatywa dla osób z celiakią, które szukają idealnego zastępstwa dla słodkich placuszków bez tradycyjnej mąki. Te wychodzą niezwykle puszyste, suche w środku i bardzo smaczne. Mają łagodny smak, który jest niezwykle uniwersalny i w zasadzie można je jeść zarówno na słodko, jak i w wersji wytrawnej.
To fit pomysł na śniadanie. Całość będzie jeszcze bardziej zdrowa, gdy w plackach zmieni się cukier na słodzik, który ma niski indeks glikemiczny i dużo mniej kalorii. To śniadanie świetnie skomponuje się z wysokobiałkowym jogurtem i świeżymi owocami.
Te racuchy z mąki kukurydzianej, są niezwykle smaczne. To wszystko zasługa odpowiedniego doboru mąki, która sama w sobie jest bardzo słodka i ma przepiękny żółty kolor. Ten kolor oczywiście będzie widoczny na placuszkach, co na pewno spodoba się najmłodszym domownikom. Te placki będą stanowiły idealne śniadanie dla dzieci, gdyż są niezwykle pożywne, a przy tym smaczne. Placki dostarczają sporo energii, a w połączeniu z owocami są bardzo zdrowym i dobrze zbilansowanym posiłkiem.
To bezglutenowe placuszki, które świetnie sprawdzą się na diecie eliminacyjnej. Stworzone tylko z jednej mąki, dzięki czemu nie trzeba tworzyć trudnych połączeń, a wychodzą idealnie puszyste i nie rozpadają się podczas smażenia. To świetna alternatywa dla zwykłych placuszków z mąki pszennej. Na pewno pokochają je wszystkie osoby na diecie bezglutenowej, które szukają tych idealnych placków, będących idealnym zastępstwem dla ulubionych placuszków z mąki pszennej. Z tego przepisu dowiesz się jak zrobić placki kukurydziane, które są smaczne, a przy tym naprawdę łatwe.
Alergeny w placuszkach z mąki kukurydzianej
Lista alergenów dla placuszków z mąki kukurydzianej przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Mleko 2%
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Proszek do pieczenia
Wartości odżywcze placuszków z mąki kukurydzianej
To świetna opcja dla osób na diecie bezglutenowej.
Energia i białka
(185g)
Węglowodany
(185g)
Tłuszcze
(185g)
Witaminy
(185g)
Składniki mineralne
(185g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.