Fit placki bananowe
- Banan (200 g)
- Mąka owsiana pełnoziarnista bezglutenowa (25 g)
- Proszek do pieczenia (5 g)
- Jajko (1 szt.)
- Maliny (50 g)
Przepis na fit placki bananowe krok po kroku
Banana obieramy i rozgniatamy widelcem.
Do banana dodajemy mąkę, proszek do pieczenia, jajka i mleko.
Doprawiamy cynamonem.
Całość blendujemy na jednolitą masę.
Łyżką wylewamy niewielkie porcje ciasta na rozgrzaną patelnię.
Smażymy z dwóch stron do zarumienienia.
Podajemy z malinami.
-
Placek bananowiec
-
Placek z bananami
-
Pancakes bananowe
-
Bananowe pancakes
-
Placuszki bananowe
-
Placki z bananami
-
Racuszki z bananów
-
Placki bananowe dla dzieci
-
Bananowy naleśnik
-
Placuszki bananowe bez jajek
-
Placuszki bananowe fit
-
Placki z kaszy jaglanej
-
Placki bananowe bez jajek
-
Racuchy z bananem
-
Placki bananowe dla niemowlaka
-
Placki twarogowe z bananem
-
Placuszki bananowe z płatkami owsianymi
-
Placki z mąki kokosowej
-
Placki bananowe
Więcej informacji na temat fit placków bananowych
Przepis na tradycyjne placki bananowe zna i wypróbowała już zapewne większość z nas. Dlaczego jednak nie spróbować ich w wersji fit? Placuszki dietetyczne to idealna alternatywa dla osób odchudzających się. Ale nie tylko! Dzięki temu, że charakteryzują się mniejszą kalorycznością, a jednocześnie wyższą wartością odżywczą, czyli zawartością witamin i składników mineralnych mogą z nich korzystać wszyscy, którzy po prostu chcą zadbać o zdrowie swoje i swojej rodziny. Jak więc przygotować bananowe placuszki w wersji dietetycznej?
Standardowo do ich przygotowania potrzebujemy bananów, mąki, mleka, jajek oraz sody lub proszku do pieczenia. Fit placki bananowe najlepiej przyrządzić z mąki pełnoziarnistej lub razowej. Bardzo dobrze sprawdzi się także mąka owsiana. Ważne jest także, aby mleko, które wybierzemy miało nie więcej niż 2% tłuszczu. Dzięki temu placki będą odżywcze, sycące, a jednocześnie mniej kaloryczne niż w przypadku tradycyjnej, białej mąki pszennej i mleka pełnotłustego. Niezwykle istotny jest też sposób ich smażenia. Naleśniki bananowe smażone na tłuszczu wchłaniają znaczną jego ilość przez co stają się ciężkostrawne i wysokokaloryczne. Dlatego do usmażenia pancakes z banana najlepiej wykorzystać patelnię z możliwością smażenia beztłuszczowego, a jeśli nie mamy takiej możliwości dodatek tłuszczu ograniczyć do niezbędnego minimum.
Aby przygotować racuchy z bananami wszystkie składniki należy zblendować razem na jednolitą masę i smażyć z obydwu stron do zarumienienia. W ramach urozmaicenia smaku do ciasta warto dodać cynamon lub ziarenka wanilii. Placuszki same w sobie są słodkie, ale jeśli preferujemy bardzo słodki smak, można dodać niskokaloryczny zamiennnik cukru na przykład erytrytol lub ksylitol.
Placuszki z bananami najlepiej smakuja podane z jogurtem naturalnym i/lub świeżymi lub mrożonymi owocami jagodowymi. W takiej formie są dobrym i zdrowym pomysłem dla każdego, również wielu osób z cukrzycą czy insulinoopornością. Sprawdzą się jako śniadanie na słodko, deser lub podwieczorek dla całej rodziny.
Alergeny w fit plackach bananowych
Lista alergenów dla fit placków bananowych przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Proszek do pieczenia
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
Wartości odżywcze fit placków bananowych
Energia i białka
(350g)
Węglowodany
(350g)
Tłuszcze
(350g)
Witaminy
(350g)
Składniki mineralne
(350g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.