Placki z marchewki
- Marchewka (160 g)
- Cebula (50 g)
- Czosnek (5 g)
- Jajko (1 szt.)
- Mąka pszenna typ 1850 (30 g)
- Olej rzepakowy (10 ml)
Przepis na placki z marchewki krok po kroku
Marchew zetrzyj na tarce o grubych oczkach.
Następnie wbij jajko do miseczki, przełóż startą marchewkę, dodaj mąkę, drobno pokrojoną cebulkę, przeciśnięty przez praskę czosnek oraz przyprawy (sól i pieprz).
Całość dokładnie wymieszaj.
Na rozgrzanym oleju zacznij nakładać jedną łyżką ciasto, formując placuszki.
Smaż z każdej strony około 4-5 minut do momentu, aż placki się zarumienią.
Gotowe placuszki wyłóż na talerz.
-
Pulpety w sosie koperkowym
-
Turbot
-
Falafel
-
Sałatka z kurczakiem
-
Makaron ze szpinakiem
-
Spaghetti
-
Pulpety w sosie pomidorowym
-
Makaron z cukinii
-
Schabowe w sosie
-
Kurczak curry
-
Pierś z kaczki
-
Pstrąg pieczony
-
Filet z kurczaka
-
Łosoś z piekarnika
-
Dietetyczne pulpety na parze
-
Pstrąg
-
Makaron z pesto
-
Kapusta wigilijna
-
Dietetyczny obiad
Więcej informacji na temat placków z marchewek
Placki z marchewki to świetna propozycja na obiad dla całej rodziny. Smaczne placki można podawać na ciepło lub na zimno. Wykonanie placków nie zajmuje zbyt wiele czasu. Dodatkowym atutem jest to, że są pyszne, smaczne i zdrowe. Poza tym można je przygotować z ulubionymi dodatkami. Jest to świetna propozycja zarówno dla dzieci, jak i osób dorosłych.
Jak zrobić dobre placki z marchewki? Marchew zetrzyj na tarce o grubych oczkach. Następnie wbij jajko do miseczki, przełóż startą marchewkę, dodaj mąkę, drobno pokrojoną cebulkę, przeciśnięty przez praskę czosnek oraz przyprawy (sól i pieprz). Całość dokładnie wymieszaj. Na rozgrzanym oleju zacznij nakładać jedną łyżką ciasto, formując placuszki. Smaż z każdej strony około 4-5 minut do momentu, aż placki się zarumienią. Gotowe placuszki wyłóż na talerz. Można podawać placki z marchewki z dodatkami np. z sosem czosnkowym lub tzatziki. Będzie to niezwykle pyszne połączenie.
Marchew należy do warzyw korzeniowych i niskokalorycznych. Jedna średnia marchewka po obraniu waży 45 g i zawiera 15 kcal. Charakteryzuje się wysoką zawartością B-karotenu, przez co wykazuje szereg dobroczynnych korzyści. Poza tym jest bogata w błonnik i wiele składników mineralnych. Przez co, wykazuje właściwości przeciwnowotworowe, przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze i przeciwzapalne. Dodatkowo zawiera mnóstwo związków, które mają wpływ na wzmocnienie układu odpornościowego.
Marchewka jest warzywem, które możemy spotkać w różnych barwach np. o kolorystyce pomarańczowej, żółtej lub fioletowej. Swoje zastosowanie kulinarne ma szerokie, z warzywem można przygotować wiele pysznych i zdrowych posiłków. Przepis na placki z marchewki już poznaliście, natomiast można przyrządzić inne smakołyki np. ciasto marchewkowe, dżem, zupę lub zjeść ją z ulubionym dipem w formie przekąski.
Pomysł na placki z marchewki to najlepsze rozwiązanie dla każdego na pyszny i pożywny posiłek. Placki są smaczne zarówno bezpośrednio po przygotowaniu na ciepło, jak i w późniejszym czasie po podgrzaniu.
Alergeny w plackach z marchewkach
Lista alergenów dla Placków z marchewek przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 1850
Wartości odżywcze placków z marchewek
Usmażone wcześniej placki można ponownie podgrzać w mikrofali lub piekarniku.
Energia i białka
(311g)
Węglowodany
(311g)
Tłuszcze
(311g)
Witaminy
(311g)
Składniki mineralne
(311g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.