Placki z kaszy manny
- Kasza manna - 2 szklanki (400 g)
- Mleko 3,2% - 4 szklanki (1000 ml)
- Cukier (250 g)
- Masło klarowane (300 g)
- Jajko (5 szt.)
- Jogurt naturalny 2% (500 g)
- Maliny (300 g)
- Borówka amerykańska (300 g)
Przepis na placki z kaszy manny krok po kroku
Zagotuj mleko w rondlu, wsyp kaszę, cukier i odstaw do wystygnięcia.
Do wystudzonej kaszy dodaj jajka i zmiksuj.
Na patelni rozgrzej masło klarowane.
Porcjami nakładaj placuszki i smaż, aż będą rumiane.
Placuszki podawaj udekorowane jogurtem naturalnym i owocami.
Więcej informacji na temat placków z kaszy manny
Placki z kaszy manny to świetny pomysł na pyszne śniadanie na słodko. Placuszki można podać podczas kinder party dla dzieci. Przepis na placki z kaszy manny jest bardzo prosty, dlatego nie musisz mieć dużego doświadczenia kulinarnego, aby je zrobić. Do przygotowania placków potrzebne Ci będą następujące produkty spożywcze: kasza manna, cukier, jajka, mleko, maliny, borówki, jogurt naturalny, masło klarowane.
Jak zrobić placki z kaszy manny? Zagotuj mleko w rondlu, wsyp kaszę, cukier i odstaw do wystygnięcia. Do wystudzonej kaszy dodaj jajka i zmiksuj. Na patelni rozgrzej masło klarowane. Porcjami nakładaj placuszki i smaż, aż będą rumiane. Placuszki podawaj udekorowane jogurtem naturalnym i owocami.
Kasza manna to produkowana z pszenicy błyskawiczna kasza. Najczęściej podaje się ją gotowaną na mleku z dodatkiem syropu owocowego lub dodaje do mięsnych potraw, aby uzyskać bardziej zwartą konsystencję. Mleko jest produktem pochodzenia zwierzęcego. Najczęściej spożywanym przez nas mlekiem jest mleko pochodzące od krów. Mleko zawiera laktozę, która jest cukrem mlecznym. Laktoza jest cukrem, który często powoduje nietolerancję pokarmowe. Wtedy należy spożywać produkty bez laktozy lub dostępne w aptece enzymy ułatwiające trawienie cukru z mleka. Mleko jest produktem nisko kalorycznym i świetnie sprawdza się w dietach redukcyjnych. Jajka są źródłem łatwo przyswajalnego, pełnowartościowego białka. Jajka kurze zawierają w swoim składzie wszystkie niezbędne dla naszego organizmu aminokwasy. Są bogate w witaminy rozpuszczalne w tłuszczach takich jak witamina A, D, K oraz E. W swoim składzie posiadają cenne minerały, są nimi wapń, sód, potas oraz żelazo i cynk. Żółtko ma w swoim składzie luteinę i zeaksantynę zapobiegającą zwyrodnieniu plamki żółtej.
Podsumowując dobre puszyste placuszki z kaszy manny doskonale sprawdzą się na śniadanie. Placki można podać także na deser podczas spotkania ze znajomymi. Placki możesz przechowywać w lodówce przez 2-3 dni. Wystarczy podgrzać je na patelni bez tłuszczu i udekorować jogurtem i owocami.
Alergeny w plackach z kaszy manny
Lista alergenów dla placków z kaszy manny przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Kasza manna
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Mleko 3,2%
- Masło klarowane
- Jogurt naturalny 2%
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
Wartości odżywcze placków z kaszy manny
Placki z kaszy manny to danie zawierające dużą ilość węglowodanów prostych i cukru. Oba te składniki podnoszą gwałtownie poziom cukru we krwi. Zbyt duże wahania poziomu glukozy są bardzo niekorzystne dla naszego zdrowia.
Energia i białka
(330g)
Węglowodany
(330g)
Tłuszcze
(330g)
Witaminy
(330g)
Składniki mineralne
(330g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.
Dziękuję za odpowiedź