Placki z jabłkami
- Jabłko - 1 sztuka (300 g)
- Mleko 2% - 3/4 szklanki (220 ml)
- Mąka pszenna typ 500 - 1 pełna szklanka (150 g)
- Olej rzepakowy - 1 łyżka (15 ml)
- Jajko (2 szt.)
- Proszek do pieczenia - 1 łyżeczka (4 g)
Przepis na placki z jabłkami krok po kroku
W dużej misce zmieszaj ze sobą mąkę, jaja, olej, proszek do pieczenia, cukier waniliowy i mleko.
Wszystko dokładnie rozmieszaj za pomocą rózgi.
Dodaj ekstraktu waniliowego i jeszcze raz wymieszaj.
Jabłko umyj i obierz. Pokrój je w dużą kostkę.
Dodaj do masy na ciasto i dopraw cynamonem. Wszystko wymieszaj.
Rozgrzej patelnię i łyżką uformuj na niej małe placuszki.
Smaż z każdej strony, by były rumiane. Około 15 minut.
Więcej informacji na temat placków z jabłkami
Placki z jabłkami są świetnym pomysłem na pyszne śniadanie dla całej rodziny. Są niesamowicie łatwe w przygotowaniu, a całość pięknie się prezentuje i jeszcze lepiej smakuje. Pyszne jabłka pod wpływem ciepła karmelizują się i świetnie komponują się ze słodkim i chrupiącym ciastem. Na pewno przypadną do gustu wszystkim miłośnikom słodkich śniadań, a w szczególności najmłodszym domownikom.
Przepis na placki z jabłkami jest bardzo łatwy, więc poradzą z nim sobie nawet początkujący kucharze. To idealny pomysł na posiłek na szybko, gdyż można je zrobić w ekspresowym tempie. Te placuszki choć bardzo nieskomplikowane są niezwykle pyszne.
Ten prosty przepis idealnie sprawdzi się na awaryjne posiłki, czy śniadanie na szybko. Choć wydaje się, że smażenie racuchów jest skomplikowane, to z tym przepisem przekonasz się, że nie jest to prawda. Placuszki można usmażyć w kilka minut, a dla tych którzy nie lubią stać przy patelni można je także upiec w piekarniku.
Jeżeli zastanawiasz się jak się robi placki z jabłkami, które są niesamowicie chrupiące i pyszne, a przy tym bardzo proste, to ten przepis będzie idealną inspiracją. Pozwala na zrobienie tych racuszków w ekspresowym tempie.
Placki jabłkowe mają idealnie puszyste ciasto, wszystko jest zasługą odpowiednich proporcji mleka, mąki i jajka. Najlepiej dodać do nich proszku do pieczenia, gdyż wtedy są bardzo miękkie i dobrze wyrośnięte. Te placuszki przypominają słodkie chmurki.
To idealny posiłek dla dzieci, gdyż jest niezwykle lekki i naturalnie słodki. Dobrze jest wybierać gatunki jabłek, które nie są zbyt kwaśne. Chyba, że nie lubi się zbyt słodkich potraw. Dodatek cynamonu świetnie podkreśla smak prażonych jabłek.
Przepis na placuszki z jabłkami jest po prostu idealny. Placuszki wychodzą bardzo miękkie i puszyste, a przy tym bardzo słodkie. Nie potrzebują nawet dodatku cukru. Można jeść je same lub z jogurtem naturalnym, czy oprószone cukrem pudrem. Na pewno zasmakują wszystkim miłośnikom słodkich pyszności. Nadają się śniadanie, a także na lekki obiad, zwłaszcza dla najmłodszych.
Alergeny w plackach z jabłkami
Lista alergenów dla placków z jabłkami przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Mleko 2%
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 500
- Proszek do pieczenia
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
Wartości odżywcze placków z jabłkami
To świetny pomysł na zdrowe śniadanie. Jednak by całość była bardziej zdrowa warto zamienić cukier na słodzik i zadbać o dodatek gęstego jogurtu i orzechów.
Energia i białka
(261g)
Węglowodany
(261g)
Tłuszcze
(261g)
Witaminy
(261g)
Składniki mineralne
(261g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.