Placki z dyni wytrawne
- Dynia (650 g)
- Jajko (2 szt.)
- Mąka pszenna typ 750 (200 g)
- Cebula (100 g)
- Oliwa z oliwek (75 ml)
Przepis na placki z dyni wytrawne krok po kroku
Dynie obierz ze skórki i wydrąż z pestek.
Dynię zetrzyj wraz z cebulą na tarce o grubych oczkach.
Warzywa zmieszaj z mąką i jajkami.
Do masy dodaj szczyptę soli, 1/3 łyżeczki pieprzu, 1/3 łyżeczki kurkumy, 1 łyżeczkę papryki i szczyptę suszonego imbiru. Całość dokładnie wymieszaj.
Na patelni rozgrzej oliwę. Łyżką nakładaj ciasto, formując małe i dość płaskie placki.
Smaż je z każdej strony, aż będą rumiane.
Więcej informacji na temat placków z dyni wytrawnych
Placki z dyni wytrawne to doskonała opcja na naprawdę smaczne danie. Do jego przygotowania potrzeba niewielu składników, a głównym jest oczywiście pyszna dynia.
Przepis na wytrawne placki z dyni to doskonały wybór na obiad. To najlepsze źródło witaminy A w roślinnej formie. To smaczne danie ma wspaniały aromat, a jego przygotowanie zabiera tylko kilka chwil. Jest proste i tanie. Całość robi się w kilka chwil, a smakuje po prostu obłędnie. Do przygotowania tego dania nie potrzeba zbyt dużo produktów, a każdy z łatwością można spotkać w większym sklepie. Jednym z głównych składników jest dynia, która, choć uprawiana również w Polsce, nie cieszy się zbyt dużą popularnością. To warzywo sezonowe, jednak nawet poza sezonem można znaleźć ją w wersji mrożonej, która równie dobrze sprawdzi się w tej potrawie. Dynia powinna pojawiać się w menu jak najczęściej, ze względu na swoje dobroczynne działanie. Te placuszki umożliwiają to w bardzo łatwy sposób. Są tanie, proste i szybkie. Do ich przygotowania przyda się tylko dobrej jakości patelni, na której będzie można je usmażyć. Placuszki wspaniale smakują z prostym sosem na bazie jogurtu i ziół. Można je również podawać z pysznym pesto. Te placuszki można też upiec, jeśli chce się sięgnąć po danie nieco bardziej lekkostrawne, a tak samo pyszne i odżywcze.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić wytrawne placki z dyni, by były pyszne i łatwe, to ten prosty przepis sprawdzi się doskonale. Choć placuszki są smażone, to spokojnie sprawdzą się na diecie. Są tak dobre, że ciężko jest przejść obok nich obojętnie. Dynia, która jest głównym składnikiem tych placuszków, jest niezwykle wartościowym produktem. To źródło beta-karotenu, który dobrze wpływa na stan skóry i wzrok. Zawiera również sporo magnezu, potasu i wapnia. Najlepiej korzystać z niej w sezonie jesiennym, gdyż wtedy smakuje najlepiej. To wspaniała skarbnica witamin i składników prozdrowotnych. Dodatkowo to warzywo niskokaloryczne, dlatego sprawdzi się również na diecie redukcyjnej. Jest też opcją lekkostrawną.
Alergeny w plackach z dyni wytrawnych
Lista alergenów dla placków z dyni wytrawnych przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 750
Wartości odżywcze placków z dyni wytrawnych
To zdrowa opcja, która świetnie sprawdzi się na co dzień.
Energia i białka
(281g)
Węglowodany
(281g)
Tłuszcze
(281g)
Witaminy
(281g)
Składniki mineralne
(281g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.