Placki z cukinii bez jajek
- Cukinia - 1 sztuka (400 g)
- Cebula - 1 sztuka (90 g)
- Mąka ryżowa - 3 łyżki (30 g)
- Skrobia ziemniaczana (mąka ziemniaczana) - 3 łyżki (30 g)
- Olej rzepakowy - 2 łyżki (20 ml)
- Koperek - 1 łyżka (5 g)
Przepis na placki z cukinii bez jajek krok po kroku
Cukinię umyj i zetrzyj na tarce o grubych oczkach.
Delikatnie posól, wymieszaj i umieść na sitku na około 15 minut, żeby puściła sok.
Cebulę obierz i zetrzyj na tarce.
Do miski włóż odsączoną cukinię, cebulę, mąki, przypraw i posiekany koperek.
Dokładnie wymieszaj. Jeśli ciasto jest zbyt rzadkie dodaj jeszcze trochę mąki.
Na patelni rozgrzej olej po czym łyżką wykładaj przygotowane ciasto formując niewielkie placuszki.
Smaż z obu stron, aż lekko się zrumienią.
-
Placek z cukinią
-
Placki z cukinii i marchewki
-
Placki ziemniaczane z cukinią
-
Placuszki z cukinii i ziemniaków
-
Placki z cukinii fit
-
Chrupiące placki z cukinii
-
Placki z cukinii z piekarnika
-
Placki warzywne
-
Placuszki z cukinii z fetą
-
Placki z cukinii Thermomix
-
Placki z cukinii z fetą
-
Placki z cukinią pieczone
-
Placuszki z cukinii z serem
-
Placki z cukinii z serem
-
Placki z cukinii pieczone
-
Placki z cukinii z serem
-
Naleśniki z cukinią
-
Placki z cukinii blw
-
Placki z cukinii
Więcej informacji na temat placków z cukinii bez jajek
Ten przepis na placki z cukinii bez jajek na pewno Was zaskoczy. Przygotowane bez mąki pszennej będę odpowiednie dla osób chorujących na celiakię. Zamiast tego wykorzystujemy mąkę ziemniaczaną oraz ryżową, dzięki czemu są chrupiące. Te placuszki to świetny pomysł na obiad. Dzięki temu, że składają się głównie z cukinii to są niskokaloryczne.
Cukinia jest rośliną należącą do gatunku dyni zwyczajnej i pierwszy raz została wyhodowany we Włoszech. W Polsce zaczęto jej uprawę w latach 70. XX w. Jest to roślina, która świetnie radzi sobie w naszym klimacie, dlatego tak chętnie jest uprawiana. Jako roślina jednoroczna jest bardzo odporna na wiele chorób. Pięknie prezentuje się w ogrodzie ze względu na swoje rozłożyste liście i duże, żółte kwiaty, które również można spożywać! To także fajny pomysł na przystrojenie talerza lub np. tortów.
W Polsce nie przywiązuje się uwagi do jej nazewnictwa i często zamiennie używa się słowa kabaczek. Choć to jedno i to samo warzywo, to różnią się one stopniem rozwoju. Młoda cukinia jest miękka i nie posiada w sobie twardych nasion. Kabaczek zaś jest starszy, a przez to twardszy i jego nasiona powinny zostać usunięte przed spożyciem. Choć cukinia jest dobra również na surowo, np. w sałatkach, tak kabaczek wymaga obróbki termicznej, by był lepszy w smaku.
Choć jej smak jest neutralny to jest to bardzo dobre źródło witamin takich jak: witamina C, witamina E i witaminy z grupy B. 100 g cukinii dostarcza około 20 kcal, dlatego jest to warzywo „dietetyczne”, szczególnie polecane dla osób chcących zadbać o swoją masę ciała. Niska kaloryczność wynika z tego, że w 90 procentach składa się ona z wody. Jest warzywem łatwostrawnym dlatego jest bezpieczna do spożycia nawet przez najmłodsze dzieci, już po 6. miesiącu życia.
Jeśli jeszcze zastanawiasz się jak zrobić placki z cukinii bez jajek to odsyłam do przepisu powyżej. Nie czekaj i wykonaj „fit” placuszki już dziś. Będą idealne na obiad, śniadanie lub kolacje. Mogą też być szybką przekąską, którą weźmiesz ze sobą do pracy.
Alergeny w plackach z cukinii bez jajek
Lista alergenów dla placków z cukinii bez jajek przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na placki z cukinii bez jajek
Wartości odżywcze placków z cukinii bez jajek
Choć smak cukinii jest neutralny to jest to bardzo dobre źródło witamin takich jak: witamina C, witamina E i witaminy z grupy B. 100g cukinii dostarcza około 20kcal, dlatego jest to warzywo szczególnie polecane dla osób chcących zadbać o swoją masę ciała.
Energia i białka
(250g)
Węglowodany
(250g)
Tłuszcze
(250g)
Witaminy
(250g)
Składniki mineralne
(250g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.