Placki twarogowe z jabłkiem
- Ser twarogowy półtłusty (300 g)
- Jajko (3 szt.)
- Cukier wanilinowy (10 g)
- Jabłko (180 g)
- Cukier puder (40 g)
- Mąka pszenna typ 500 (100 g)
- Cynamon (5 g)
- Olej rzepakowy (20 ml)
Przepis na placki twarogowe z jabłkiem krok po kroku
Oddziel białka od żółtek.
Jabłko umyj i zetrzyj na tarce o dużych oczkach.
W misce umieść pokruszony twaróg, dodaj żółtka i cukier waniliowy. Całość rozgnieć widelcem i połącz.
Dodaj jabłko i wymieszaj. Następnie dodaj mąkę i znów wymieszaj.
Białka i cukier puder ubij na sztywną pianę z pomocą miksera.
Delikatnie wmieszaj pianę do ciasta, dodaj cynamon i wymieszaj.
Na patelni rozgrzej olej. Łyżką nabieraj ciasto i nakładaj na patelnie, formując placuszki.
Smaż z obu stron, aż ładnie się zarumienią.
-
Racuchy z jabłkiem
-
Placuszki serowe
-
Racuchy z jabłkami na kefirze
-
Puszyste racuchy z jabłkami
-
Szybkie racuchy drożdżowe z jabłkami
-
Racuchy z jabłkami bez drożdży
-
Placki drożdżowe z jabłkami
-
Ciasto na racuchy
-
Racuchy z jabłkiem na jogurcie
-
Racuchy z jabłkiem fit
-
Racuchy bez jajek z jabłkami
-
Racuchy na maślance z jabłkami
-
Racuchy na zsiadłym mleku z jabłkami
-
Placki jogurtowe z jabłkami
-
Ruchanki kaszubskie
-
Racuchy drożdżowe z jabłkiem
-
Racuszki z jabłkami Thermomix
-
Racuchy z jabłkiem thermomix
-
Racuchy z jabłkami
Więcej informacji na temat placków twarogowych z jabłkiem
Placki twarogowe z jabłkiem to świetny pomysł na drugie śniadanie lub sycący obiad. Te pyszne placuszki są łatwe i szybkie w przygotowaniu i na pewno Ci zasmakują.
Jeśli zastanawiasz się, jak zrobić placki twarogowe z jabłkiem to już pokazuje mój sprawdzony przepis. Oddziel białka od żółtek. Jabłko umyj i zetrzyj na tarce o dużych oczkach. W misce umieść pokruszony twaróg, dodaj żółtka i cukier waniliowy. Całość rozgnieć widelcem i połącz. Dodaj jabłko i wymieszaj. Następnie dodaj mąkę i znów wymieszaj. Białka i cukier puder ubij na sztywną pianę z pomocą miksera. Delikatnie wmieszaj pianę do ciasta, dodaj cynamon i wymieszaj. Na patelni rozgrzej olej. Łyżką nabieraj ciasto i nakładaj na patelnie, formując placuszki. Smaż z obu stron, aż ładnie się zarumienią. Przepis na placki twarogowe z jabłkiem wykonuje zawsze, gdy moja lodówka świeci pustkami. Każdy z nas ma w swojej składniki takie jak mąka, cukier czy zapomniane jabłko. Polecam to danie, jeśli marzą Ci się smaczne placuszki przywracające wspomnienia z dzieciństwa.
Te dobre placki możesz podać z miodem lub syropem klonowym. Świetnie smakują również oprószone cukrem pudrem lub po prostu same. Ich kwaskowato-słodki smak na pewno Was zachwyci.
Twaróg, inaczej ser biały to bardzo dobre źródło białka w naszej diecie. W zależności od zawartości tłuszczu (twaróg chudy, półtłusty lub tłusty) zawiera od 53% do 80% białka w suchej masie. Im mniej tłuszczu, tym więcej białka. Dodatkowo zawiera aminokwasy, których organizm sam nie potrafi wytworzyć i to z dietą powinniśmy je właśnie dostarczać. Wraz z zawartością tłuszczu wartość energetyczna twarogu waha się od 100 do 177 kcal na 100 g białego sera. Jako produkt nabiałowy, powstający z mleka, zawiera wiele wapnia, ale znacznie mniej niż sery podpuszczkowe. To za to dobre źródło witamin rozpuszczalnych w tłuszczach, czyli A, D, E i K.
Alergeny w plackach twarogowych z jabłkiem
Lista alergenów dla placków twarogowych z jabłkiem przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Ser twarogowy półtłusty
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 500
Wartości odżywcze placków twarogowych z jabłkiem
W zależności od zawartości tłuszczu (twaróg chudy, półtłusty lub tłusty) zawiera od 53% do 80% białka w suchej masie. Im mniej tłuszczu, tym więcej białka.
Energia i białka
(400g)
Węglowodany
(400g)
Tłuszcze
(400g)
Witaminy
(400g)
Składniki mineralne
(400g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.