Placki twarogowe BLW
- Ser twarogowy półtłusty (40 g)
- Jajko (1 szt.)
- Mąka pszenna typ 500 (30 g)
- Banan (60 g)
- Cynamon (3 g)
Przepis na placki twarogowe blw krok po kroku
W misce umieść twaróg oraz banana.
Rozgnieć dokładnie widelcem.
Dodaj mąkę, cukier i cynamon. Dokładnie wymieszaj.
Patelnię rozgrzej.
Łyżką nabieraj ciasto i nakładaj na patelnię, formując placuszki.
Smaż, aż się zarumienią.
-
Placuszki twarogowe
-
Placki twarogowe z cukrem pudrem
-
Placuszki z serka wiejskiego
-
Małdrzyki
-
Placuszki serowe
-
Placki twarogowe fit
-
Placuszki z serkiem waniliowym
-
Placki twarogowe z bananem
-
Placki z mąki kokosowej
-
Placuszki z borówkami
-
Placuszki z serka waniliowego
-
Placuszki z twarogiem fit
-
Placuszki z twarogiem i bananem
-
Placki twarogowe z jabłkiem
-
Placki z serkiem waniliowym
-
Placki z danio
-
Placuszki białkowe
-
Placki bananowo-twarogowe
-
Placki twarogowe
Więcej informacji na temat placków twarogowych blw
Placki twarogowe BLW to świetny pomysł na pyszne serowe placuszki dla dzieci. Świetnie sprawdzą się jako drugie śniadanie lub podwieczorek.
Przepis na placki twarogowe BLW jest bardzo prosty w wykonaniu. Na początku w misce umieść twaróg oraz banana. Rozgnieć dokładnie widelcem. Dodaj mąkę, cukier i cynamon. Dokładnie wymieszaj. Patelnię rozgrzej. Łyżką nabieraj ciasto i nakładaj na patelnię formując placuszki. Smaż, aż się zarumienią. W tych kilku krokach wiesz już jak zrobić placki twarogowe BLW.
BLW – ang. baby led weaning to metoda karmienia małych dzieci, która ma na celu rozszerzania ich diety poprzez stopniowe odstawianie od mleka. Dzięki tej metodzie dziecko może uczestniczyć przy zdrowych posiłkach osób dorosłych (nie zawierających cukru i soli), a tym samym poznawać nowe smaki i produkty. Ta metoda ma również na celu nauczenie dziecka samodzielnego jedzenia, poprzez przygotowywanie posiłków łatwych do chwycenia w rączkę. Dziecko poznaje świat wszystkimi zmysłami, dlatego tak ważne jest by miało chwilę na zapoznanie się z produktami, które ma włożyć do ust, nawet jeśli oznacza to ich rzucanie czy rozgniatanie.
Te dobre placki dorosłym możesz podać z miodem lub syropem klonowym. Świetnie smakują również oprószone cukrem pudrem lub po prostu same. Ich kwaskowato-słodki smak na pewno Was zachwyci.
Twaróg, inaczej ser biały to bardzo dobre źródło białka w naszej diecie. W zależności od zawartości tłuszczu (twaróg chudy, półtłusty lub tłusty) zawiera od 53% do 80% białka w suchej masie. Im mniej tłuszczu, tym więcej białka. Dodatkowo zawiera aminokwasy, których organizm sam nie potrafi wytworzyć i to z dietą powinniśmy je właśnie dostarczać. Wraz z zawartością tłuszczu wartość energetyczna twarogu waha się od 100 do 177 kcal na 100 g białego sera. Jako produkt nabiałowy, powstający z mleka, zawiera wiele wapnia, ale znacznie mniej niż sery podpuszczkowe. To za to dobre źródło witamin rozpuszczalnych w tłuszczach, czyli A, D, E i K. Z tego też względu dzieci powinny spożywać twaróg półtłusty i tłusty zamiast chudego. Te placuszki są nie tylko smaczne, ale i pełne wartości odżywczych.
Alergeny w plackach twarogowych blw
Lista alergenów dla placków twarogowych BLW przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Ser twarogowy półtłusty
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 500
Wartości odżywcze placków twarogowych blw
Twaróg, inaczej ser biały to bardzo dobre źródło białka w naszej diecie. W zależności od zawartości tłuszczu (twaróg chudy, półtłusty lub tłusty) zawiera od 53% do 80% białka w suchej masie.
Energia i białka
(180g)
Węglowodany
(180g)
Tłuszcze
(180g)
Witaminy
(180g)
Składniki mineralne
(180g)
-
twaróg,
jajka,
mąka pszenna,
banan,
cynamon,
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.