Placki owsiane z jabłkiem
- Płatki owsiane - 1 szklanka (250 g)
- Mąka pszenna typ 500 - 1/2 szklanki (125 g)
- Proszek do pieczenia - 1 łyżeczka (5 g)
- Jajko (2 szt.)
- Mleko 2% (180 ml)
- Olej rzepakowy - 1 łyżka (10 ml)
- Jabłko - 1 sztuka (200 g)
Przepis na placki owsiane z jabłkiem krok po kroku
W misce wymieszaj płatki owsiane, mąkę, proszek do pieczenia i sól.
W osobnej misce ubij jajka, następnie wlej mleko i wymieszaj.
Mokre składniki wymieszaj z suchymi.
Dodaj starte jabłko do ciasta i dokładnie wymieszaj.
Rozgrzej patelnie z odrobiną oleju i wlewaj niewielkie porcje ciasta.
Smaż placki z każdej strony przez 3 minuty.
Więcej informacji na temat placków owsianych z jabłkiem
Placki owsiane z jabłkiem to idealna alternatywna na słodką przekąskę lub drugie śniadanie nawet dla osób na diecie redukcyjnej. Ciasto nie zawiera białego cukru, słodyczy dodaj nam tutaj odrobina miodu. Zwróć uwagę aby to był dobry jakościowo miód, taki charakteryzuje się krystalizacją. Miody najlepiej przechowywać w zacienionym, ciemnym miejscu.
Dodatek owoców i płatków owsianych z nabiałem da uczucie sytości i energię na długie godziny.
Wszystkie składniki już praktycznie zdradziłam, będziesz potrzebować jeszcze tylko jajko, mleko.
Zatem jak zrobić placki owsiane z jabłkiem?
W misce wymieszaj płatki owsiane, mąkę, proszek do pieczenia i sól. W osobnej misce ubij jajka, następnie wlej mleko i wymieszaj. Mokre składniki wymieszaj z suchymi. Dodaj starte jabłko do ciasta i dokładnie wymieszaj. Rozgrzej patelnie z odrobiną oleju i wlewaj niewielkie porcje ciasta. Smaż placki z każdej strony przez 3 minuty.
Sam widzisz, jak prosty jest mój przepis na placki owsiane z jabłkiem. Po kilku minutach nasze najlepsze placki są dobre do spożycia.
Mój przepis to taka podstawa, do której możesz dodać swoje ulubione dodatki. Oczywiście mam na myśli tutaj orzechy różnego rodzaju lub suszone owoce, takie jak żurawina.
Kawałki gorzkiej czekolady o dobrym składzie z dużą ilością kakao też będą świetnie pasowały. Jak widzisz, wariantów tego dietetycznego ciasta jest naprawdę sporo, wybierz swój ulubiony i wypróbuj w swoim domu.
Placki z płatków owsianych są niezwykle szybkie w przygotowaniu i w smażeniu. Po niecałych 30 minutach masz pyszną i zdrową przekąskę.
Dlatego, jeśli już znasz mój prosty i szybki przepis, koniecznie przygotuj te pyszne placki na posiłek lub deser nie tylko dla dzieci. Z pewnością placki zostaną po lubione przez wszystkich domowników, ponieważ są po prostu smaczne.
Alergeny w plackach owsianych z jabłkiem
Lista alergenów dla placków owsianych z jabłkiem przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Płatki owsiane
- Mąka pszenna typ 500
- Proszek do pieczenia
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Mleko 2%
Wartości odżywcze placków owsianych z jabłkiem
Placki możesz podawać z miodem.
Energia i białka
(30g)
Węglowodany
(30g)
Tłuszcze
(30g)
Witaminy
(30g)
Składniki mineralne
(30g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.