Placki owsiane
- Płatki owsiane - 6 łyżek (60 g)
- Banan - 1 szt (120 g)
- Jajko (1 szt.)
- Mleko 2% - 2 łyżki (30 ml)
Przepis na placki owsiane krok po kroku
W miseczce rozgnieć jednego banana.
Do banana dodaj płatki owsiane, jajko i mleko.
Wrzuć szczyptę cynamonu i wymieszaj wszystko razem.
Nagrzej beztłuszczową patelnię i za pomocą łyżki formuj na jej powierzchni niewielkie placuszki.
Smaż przez 2-3 minuty z każdej strony.
Więcej informacji na temat placków owsianych
Placki owsiane to świetny pomysł na zdrowe i wartościowe śniadanie. Są niezwykle łatwe w przygotowaniu, a przy tym niesamowicie pyszne i sycące. Do ich wykonania wystarczy tylko kilka składników, dzięki czemu są świetnym pomysłem na awaryjny posiłek. Te placki choć bardzo proste nigdy się nie nudzą, ze względu na wspaniały smak. Można je podawać z jogurtem naturalnym, a także orzechami. Świetnie smakują także z musem owocowym.
Przepis na placki z płatków owsianych jest bardzo łatwy i poradzi z nim sobie nawet początkujący amator gotowania. Wystarczy kilka chwil by stworzyć w swojej kuchni te przepyszne i bardzo sycące placuszki, które odmienią każde śniadanie na lepsze. Choć ich wykonanie jest niezwykle proste, to wcale nie są banalne ze względu na ciekawą fakturę, a także pyszny, lekko bananowy smak, który nie potrzebuje żadnego dodatku cukru.
Jeżeli zastanawiasz się jak zrobić placki owsiane, które będą zdrowe, a przy tym niezwykle pyszne i łatwe w przygotowaniu, to ten przepis na pewno przypadnie ci do gustu. Wyczarujesz z niego przepyszne i bardzo słodkie placuszki, choć nie ma w nich dodatku żadnego słodzika. W dodatku można je zrobić w ekspresowym tempie co na pewno przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom szybkich rozwiązań kulinarnych.
Te placki będą idealne na śniadanie, czy jako szybka przekąska. Najlepiej smakują ciepłe, podane prosto z patelni. Można je również jeść na zimno, dlatego będą dobrym pomysłem na pełnowartościowe drugie śniadanie dla najmłodszych domowników. To przepis idealny dla wszystkich fanów słodkości. W takiej wersji placki są bardzo fit, gdyż mają sporo błonnika, a przy tym nie trzeba ich dosładzać. To dobry wybór dla wszystkich tych, którzy dbają o to, by spożywać jak najzdrowsze i najmniej przetworzone produkty. Te placki składają się z podstawowych składników. W wersji wegańskiej można w nich zrezygnować z jajek, a w to miejsce dodać kleik z siemienia lnianego, który pomoże całości lepiej się połączyć.
Te dietetyczne placki z bananem są niezwykle zdrowe, a przy tym bardzo proste i smaczne. Można je przygotować również w wersji z piekarnika.
Alergeny w plackach owsianych
Lista alergenów dla placków owsianych przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Płatki owsiane
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Mleko 2%
Wartości odżywcze placków owsianych
To świetny pomysł na zdrowe i pożywne śniadanie. Warto podawać placuszki z dodatkiem jogurtu naturalnego i orzechami.
Energia i białka
(130g)
Węglowodany
(130g)
Tłuszcze
(130g)
Witaminy
(130g)
Składniki mineralne
(130g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.