Składniki dla 4 porcji
Liczba porcji:
Przyprawy
cynamon
To będzie niezbędne
patelnia duża, miska, ręcznik papierowy

Przepis na placki bananowo-twarogowe krok po kroku

Umieść banana i twaróg w misce. Dokładnie razem rozgnieć widelcem.

Dodaj jajko, łyżkę skyru i mąkę. Dokładnie wymieszaj.

Na patelni rozgrzej olej.

Łyżką nakładaj ciasto na rozgrzany tłuszcz. Smaż z obu stron na złoty kolor.

Przełóż na talerz z ręcznikiem papierowym, by odsączyć z nadmiaru tłuszczu.

Placuszki podawaj polane pozostałym jogurtem i oprószone cynamonem.

Placki bananowo-twarogowe podane z bananem i miodem na białym talerzu.
Placki bananowo-twarogowe - cechy przepisu

Informacje dietetyczne - placki bananowo-twarogowe

W skrócie
Kalorii w porcji
264 kcal
Wielkość
jednej porcji
210 g
Indeks glikemiczny
65

Wartości odżywcze placków bananowo-twarogowe

na 100g gotowej potrawy

Banany to świetne źródło witamin i składników mineralnych. Znaleźć w nich można witaminę A, C, E, K, witaminy z gr. B, potas, wapń, magnez czy fosfor.

Energia i białka

Na 100g
Na porcję
(210g)
Energia (kcal)
125.92
264.44
Białko (g)
6.87
14.42

Węglowodany

Na 100g
Na porcję
(210g)
Węglowodany (g)
18.01
37.83
Węglowodany przyswajalne (g)
16.79
35.26
Błonnik (nieprzyswajalne) (g)
1.23
2.57
Brak danych dla: mąka pszenna typ 500.
czytaj dalej

Tłuszcze

Na 100g
Na porcję
(210g)
Tłuszcz (g)
3.34
7.02
Tłuszcze nasycone (g)
0.94
1.98
Tłuszcze nienasycone (g)
2.40
5.04

Składniki mineralne

Na 100g
Na porcję
(210g)
Sód (mg)
120.10
252.22
Potas (mg)
209.79
440.56
Brak danych dla: jogurt skyr.
czytaj dalej
Wapń (mg)
37.07
77.84
Żelazo (mg)
0.72
1.52
Szacunkowy indeks glikemiczny placków bananowo-twarogowe 65
Sprawdź indeks glikemiczny składników przepisu:
Niestety nie posiadamy pełnych informacji o wartościach odżywczych dla części składników. Przy każdej wartości odżywczej powyżej znajdziesz informację o ewentualnych brakach. Pomimo dokładanych starań nie byliśmy w stanie pozyskać tych danych, dlatego rzeczywiste wartości odżywcze mogą się różnić od wartości wskazanych w tabeli powyżej. W szczególności dane z tabeli nie zawierają pełnych wartości odżywczych dla składników wskazanych w poprzednim zdaniu.
Wartości odżywcze w przeliczeniu na 100 gram gotowej potrawy. Nie uwzględniają przypraw.
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.

Alergeny w plackach bananowo-twarogowych

Lista alergenów dla placków bananowo-twarogowe przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.

Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.

 • Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
  • Ser twarogowy chudy
  • jogurt skyr
 • Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
  • Mąka pszenna typ 500
 • Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
  • Jajko

Więcej informacji na temat placków bananowo-twarogowe

Placki bananowo twarogowe to świetne rozwiązanie na smaczny obiad na słodko. Na pewno pokochasz te pyszne placuszki.

Ten prosty przepis na placki bananowo twarogowe jest bardzo szybki w przygotowaniu. Najpierw umieść banana i twaróg w misce. Dokładnie razem rozgnieć widelcem. Dodaj jajko, łyżkę skyru i mąkę. Dokładnie wymieszaj. Na patelni rozgrzej olej. Łyżką nakładaj ciasto na rozgrzany tłuszcz. Smaż z obu stron na złoty kolor. Przełóż na talerz z ręcznikiem papierowym, by odsączyć z nadmiaru tłuszczu. Placuszki podawaj polane pozostałym jogurtem i oprószone cynamonem.

Jeśli wiesz już jak zrobić placki bananowo twarogowe.

Twaróg, inaczej ser biały to bardzo dobre źródło białka w naszej diecie. W zależności od zawartości tłuszczu (twaróg chudy, półtłusty lub tłusty) zawiera od 53% do 80% białka w suchej masie. Im mniej tłuszczu, tym więcej białka. Dodatkowo zawiera aminokwasy, których organizm sam nie potrafi wytworzyć i to z dietą powinniśmy je właśnie dostarczać. Wraz z zawartością tłuszczu wartość energetyczna twarogu waha się od 100 do 177 kcal na 100 g białego sera. Jako produkt nabiałowy, powstający z mleka, zawiera wiele wapnia, ale znacznie mniej niż sery podpuszczkowe. To za to dobre źródło witamin rozpuszczalnych w tłuszczach, czyli A, D, E i K. Z tego też względu dzieci powinny spożywać twaróg półtłusty i tłusty zamiast chudego.

Banany to jedne z bardziej znanych owoców na polskim rynku. Te słodkie, żółte owoce doceniane są za swój smak, a także wszechstronność. Owoce te można piec, smażyć i grillować. Dlatego też chętnie wybierane są przez konsumentów. Dodatkowo są smaczne, dlatego tak wiele osób po nie sięga. To naprawdę smaczny pomysł na szybką przekąskę!

Banany to także świetne źródło witamin i składników mineralnych. Znaleźć w nich można witaminę A, C, E, K, witaminy z gr. B, potas, wapń, magnez czy fosfor. Każdy z tych składników ma duże znaczenie dla naszego zdrowia. Dlatego warto włączyć je do swojej diety. Osoby, które powinny stosować dietę z ograniczeniem łatwoprzyswajalnych węglowodanów (np. osoby chorujące na cukrzycę), powinny jednak zwracać uwagę na stopień dojrzałości bananów. Najlepsze będą dla nich banany zielonkawe, niedojrzałe, ze względu na to, że z czasem wzrasta w bananach zawartość fruktozy. Dlatego też im bardziej żółty banan (nawet z czarnymi plamkami) tym jest słodszy.

Szacunkowy koszt przygotowania placków bananowo-twarogowe

Koszt składników
24.70
Składnik
Ilość
Cena składnika
Koszt w daniu
Banan
450 g
3 sztuki
0.80
Za 120,0 g
Liczba opakowań 4
3.00
Za 450 g
Ser twarogowy chudy
250 g
3.50
Za 250,0 g
Liczba opakowań 1
3.50
Za 250 g
Mąka pszenna typ 500
80 g
3.00
Za 1000,0 g
Liczba opakowań 1
0.24
Za 80 g
Jajko
1 szt.
6.00
Za 6,0 szt.
Liczba opakowań 1
1.00
Za 1 szt.
Jogurt skyr
100 g
2.00
Za 150,0 g
Liczba opakowań 1
1.33
Za 100 g
Olej rzepakowy
20 ml
2 łyżki
7.00
Za 1000,0 ml
Liczba opakowań 1
0.14
Za 20 ml
Koszt składników
24.70
ikona podziel się Przekaż dalej
Jak oceniasz przepis na placki bananowo-twarogowe
Oceń
Nasz przepis pozytywnie ocenia 84,0% osób