Placek ze słonecznikiem
- Jajko (6 szt.)
- Cukier (100 g)
- Mąka pszenna typ 500 (150 g)
- Skrobia ziemniaczana (mąka ziemniaczana) (45 g)
- Proszek do pieczenia (4 g)
- Śmietanka kremowa 36% (500 ml)
- Cukier puder (40 g)
- Masło z orzechów arachidowych (ziemnych) (40 g)
- Słonecznik nasiona łuskane (60 g)
Przepis na placek ze słonecznikiem krok po kroku
Białka i żółtka oddziel od siebie do osobnych miseczek.
Białka ubij na sztywną pianę. Dodaj do piany cukier i cukier waniliowy i nadal ubijaj. Wrzucaj po jednym żółtku, wciąż ubijając.
Do masy dodaj mąkę pszenną i ziemniaczaną, wszystko wymieszaj rózgą, tak by nie było grudek.
Blaszkę do pieczenia wyłóż papierem i wylej na nią ciasto.
Piecz w piekarniku nagrzanym do 180 stopni przez 40 minut.
Śmietankę ubij na sztywną pianę z cukrem pudrem.
Zmieszaj ją z masłem orzechowym do połączenia składników.
Biszkopt podziel na 2 części i przełóż je kremem.
Ciasto udekoruj słonecznikiem.
-
Ciasto krówkowe
-
3 bit bez pieczenia
-
Ciasto kinder bueno
-
Tort pavlova
-
Ciasto ze słonecznikiem
-
Chatka baby jagi
-
Banoffee
-
Ciasto "wiśniowy puszek z kajmakiem"
-
Słonecznikowiec
-
Ciasto rafaello na biszkopcie
-
Ciasto zielony mech
-
Ciasto ambasador
-
Ciasto czekoladowe z kremem
-
Boża krówka
-
Ciasto filadelfia
-
Szarlotka królewska
-
Ciasto fale dunaju
-
Ciasto marysieńka
-
Ciasto z kremem
Więcej informacji na temat placka ze słonecznikiem
Placek ze słonecznikiem jest smaczną opcją dla wszystkich, którzy kochają proste ciasta. Jego przygotowanie zabiera mało czasu, a smak jest po prostu fantastyczny. Całość będzie idealnym wyborem na smaczny deser do popołudniowej kawy. To ciasto smaczne, proste i słodkie. Będzie dobrym wyborem również na diecie redukcyjnej. Całość jest niezwykle delikatna, miękka i bardzo smaczna. Wszystko to zasługa odpowiedniego biszkoptu, ale również wspaniałego kremu i dodatku nasion słonecznika, które go otaczają.
Przepis na placek ze słonecznikiem pozwala przygotować ciasto ciekawe, a przy tym naprawdę wyjątkowe. To dobra alternatywa dla wszystkich wypieków z kremem, gdyż to właśnie ono posiada dodatkowo dużą ilość słoneczniku, który wspaniale smakuje i miło chrupie. Całość można przygotować w kilka chwil z produktów, które łatwo znaleźć w każdej domowej spiżarni. Niezwykle istotnym składnikiem jest dobrą mąką. W tym wypadku najlepiej sprawdzi się pszenna o niskim typie, która wspaniale komponuje się ze słonecznikiem. W tym wypadku nie sprawdzi się mąka pełnoziarnista, która może dostarczać zbyt dużo błonnika w połączeniu z nasionami. Słonecznik jest niezwykle cennym składnikiem diety, dlatego powinien gościć w menu jak najczęściej. Jest on bogaty w aminokwasy i nienasycone kwasy tłuszczowe. To dobre źródło witamin E, B, A oraz D, cennych antyoksydantów, cynku, żelaza, potasu i wapnia. To doskonały wybór na co dzień, również dla osób, które dbają o zdrową dietę.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić placek ze słonecznikiem, który będzie smaczny, a przy okazji naprawdę szybki to ten przepis sprawdzi się idealnie. Ciasto smakuje niebanalnie, a robi się je z kilku prostych składników, To prawdziwa gratka dla miłośników prostoty w kuchni, gdyż to ona wygrywa w tym przepisie. Miękki biszkopt, otulony śmietankowym kremem, posypany nasionami słonecznika jest w dodatku niezwykle uniwersalnym deserem. Sprawdzi się zarówno na co dzień, jak i od święta. Można go przygotować na wszelkie uroczystości. Krem można łatwo modyfikować, na przykład dodając odrobinę parzonej kawy, by powstał krem nieco cięższy. Można też wzbogacić go o roztopioną czekoladę, by powstał pyszny kakaowy torcik.
To dobry deser dla miłośników prostych domowych ciast. W dodatku ciasto spędza w piekarniku niezbyt wiele czasu, wiec sprawdzi się nawet w awaryjnych sytuacjach. Choć wypieki ze słonecznikiem nie są dość popularne, to ten jest tak pyszny, że na pewno skradnie serca każdego, kto go spróbuje. To dobry pomysł na łatwe ciasto.
Alergeny w placku ze słonecznikiem
Lista alergenów dla placka ze słonecznikiem przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 500
- Proszek do pieczenia
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Śmietanka kremowa 36%
-
Orzeszki ziemne (arachidowe) i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Masło z orzechów arachidowych (ziemnych)
Wartości odżywcze placka ze słonecznikiem
Ten deser zawiera dość sporo cukru, więc nie powinien gościć w menu zbyt często.
Energia i białka
(124g)
Węglowodany
(124g)
Tłuszcze
(124g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.