Placek z wiśniami
- Mąka pszenna typ 500 (260 g)
- Cukier (150 g)
- Proszek do pieczenia (4 g)
- Olej rzepakowy (125 ml)
- Jajko (4 szt.)
- Cukier waniliowy (8 g)
- Wiśnie (400 g)
Przepis na placek z wiśniami krok po kroku
Przygotuj wszystkie składniki i odstaw je na chwilę, tak, by wszystkie były w temperaturze pokojowej.
Do dużej miski wbij jajka, dodaj cukier i cukier waniliowy. Ubijaj masę za pomocą miksera, przez około 10 minut. Gotowa masa powinna być jasna i puszysta
Do masy dodawaj powoli olej, wciąż ubijając, przez około 5-7 minut.
Do osobnej miski przesiej mąkę i proszek do pieczenia, następnie przesyp powoli do miski z masą. Wymieszaj delikatnie za pomocą szpatułki.
Masę wlej do formy, wyłożonej papierem do pieczenia.
Wiśnie umyj, usuń pestki i przekrój je na mniejsze kawałki. Następnie poukładaj je na wierzchu ciasta.
Ciasto piecz w piekarniku nagrzanym do 180 st. C, przez około 50 minut.
Następnie sprawdź za pomocą patyczka do szaszłyków, czy ciasto jest suche w środku, jeżeli jest, możesz je wyciągnąć z piekarnika.
-
Ciasto z wiśniami
-
Ciasto "wiśniowy puszek z kajmakiem"
-
Ciasto czekoladowe z wiśniami
-
Ciasto filadelfia
-
Sernikobrownie z wiśniami
-
Tort czekoladowy z wiśniami
-
Ciasto fale dunaju
-
Ciasto popapraniec
-
Ciasto z twarogu
-
Tort szwardzwaldzki
-
Tort węgierski
-
Sernik z wiśniami
-
Clafoutis
-
Ciasto skubaniec
-
Lekkie ciasto z mascarpone, białą czekoladą i wiśniami
-
Ciasto z wiśniami i budyniem
-
Szybkie ciasto z wiśniami
-
Kruche ciasto z wiśniami
-
Ciasto z wiśniami
Więcej informacji na temat placka z wiśniami
Placek z wiśniami to wspaniała opcja na szybki i prosty deser, który zabiera niewiele czasu. Będzie dobrym wyborem na niedzielne popołudnie, jako dodatek do kawy.
Przepis na placek z wiśniami to doskonały pomysł na naprawdę ciekawy wypiek. Ten placek jest dobry również dla początkujących kucharzy. To ciasto idealne na niedzielne popołudnia. Ma wspaniały lekko kwaskowy smak. Wspaniale komponuje się z kawą. To ciasto, które ze względu na udział drylowanych wiśni można przyrządzać przez cały rok, nie tylko latem.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić placek z wiśniami, który będzie smaczny, a przy okazji łatwy, to ten sprawdzony przepis będzie idealnym wyborem. Z tego przepisu powstaje najlepszy placek wiśniowy. Świetnie sprawdzają się w nim świeże wiśnie, ale można też wykorzystać te mrożone. Do jego przygotowania potrzeba tylko kilku składników, dzięki czemu całość jest smaczna, prosta i naprawdę fantastyczna. To najlepszy wybór dla osób, które kochają słodkie, ale łatwe potrawy, które można przygotować we własnej kuchni w kilka minut. Głównym składnikiem są oczywiście wiśnie. To owoce, które zawierają naprawdę niewiele kalorii, a także mają niski indeks glikemiczny. Jednak ze względu na to, że sezon na nie jest dość krótki, to używanie świeżych owoców do przygotowywania ciasta nie jest dobrym pomysłem. Zamiast tego warto skorzystać z mrożonych wiśni, które są dostępne cały rok w większości sklepów, a ich cena jest stosunkowo niska. Choć może się wydawać, że mrożone owoce mają niższą jakość i mniejszą wartość odżywczą, to jednak nie jest to prawda. Mrożone wiśnie nie tracą swoich właściwości, a mają ich naprawdę sporo, dlatego warto zadbać o to, by pojawiały się w menu dość często. To fantastyczne źródło wielu polifenoli, które wspaniale chronią organizm przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych. Dodatkowo wspierają one funkcjonowanie układu krwionośnego. Zawierają dość sporo witaminy C, który wspiera układ immunologiczny. To także naprawdę fantastyczne źródło błonnika pokarmowego, który wspiera funkcjonowanie całego układu trawiennego.
Alergeny w placku z wiśniami
Lista alergenów dla placka z wiśniami przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 500
- Proszek do pieczenia
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
Wartości odżywcze placka z wiśniami
Ten deser zawiera dość sporo cukru, więc nie powinien gościć w menu zbyt często.
Energia i białka
(115g)
Węglowodany
(115g)
Tłuszcze
(115g)
Witaminy
(115g)
Składniki mineralne
(115g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.