Placek z orzechami
- Mąka pszenna typ 500 (300 g)
- Cukier - pół szklanki (100 g)
- Jajko (3 szt.)
- Proszek do pieczenia - 1 płaska łyżka stołowa (10 g)
- Orzechy włoskie (200 g)
- Migdały (100 g)
- Miód (80 g)
- Mascarpone (300 g)
- Masło - 1 kostka (200 g)
- Śmietanka kremowa 30% (60 g)
Przepis na placek z orzechami krok po kroku
W misce umieść ciepłe masło i ubij do powstania białej puszystej masy.
Do masła dodaj cukier i jajka.
Zmiksuj do połączenia składników.
Przesiej mąkę pszenną oraz proszek do pieczenia i wymieszaj delikatnie.
Blaszkę wyłóż papierem do pieczenia i przełóż masę na ciasto.
Piecz w nagrzanym do 180 stopni piekarniku przez 30 minut.
Posiekaj orzechy włoskie i migdały.
Upraż orzechy na patelni.
Do orzechów dodaj miód i śmietankę kremówkę.
Podgrzej, aż składniki się połączą.
Wymieszaj mascarpone z orzechami.
Na wystudzony spód wyłóż masę z mascarpone i orzechów.
Schłodź w lodówce.
Podziel ciasto na porcje.
-
Beza pavlova
-
Tort bezowy
-
Tort jednorożec
-
Ciasto krówkowe
-
Sernik na zimno z mascarpone mango
-
Porzeczkowiec
-
Tiramisu bez jajek
-
Ciasto leśny mech
-
Ciasto kinder bueno
-
Tort pavlova
-
Ciasto 3 bit z mascarpone
-
Ciasto balladyna
-
Ciasto z masą kajmakową
-
Ciasto marchewkowe Thermomix
-
Tort z mascarpone
-
Ciasto z nutellą
-
Ciasto marchewkowe z mascarpone
-
Sernik dyniowy
-
Ciasto z mascarpone
Więcej informacji na temat placka z orzechami
Placek z orzechami to bardzo dobry pomysł na pyszny deser dla całej rodziny. Sprawdzony przepis pozwoli przygotować udane ciasto. Ciasto z orzechami jest słodkie i idealnie sprawdzi się podane z dodatkiem kawy lub herbaty. Przepis na placek z orzechami jest prosty, dlatego nie musisz mieć dużego doświadczenia kulinarnego, aby go upiec. Do zrobienia ciasta potrzebne Ci będą następujące produkty spożywcze: mąka pszenna, cukier, orzechy włoskie, mascarpone, masło, jajka, proszek do pieczenia, miód, migdały, śmietanka kremówka.
Jak zrobić placek z orzechami? W misce umieść ciepłe masło i ubij do powstania białej puszystej masy. Do masła dodaj cukier i jajka. Zmiksuj do połączenia składników. Przesiej mąkę pszenną oraz proszek do pieczenia i wymieszaj delikatnie. Blaszkę wyłóż papierem do pieczenia i przełóż masę na ciasto. Piecz w nagrzanym do 180 stopni piekarniku przez 30 minut. Posiekaj orzechy włoskie i migdały. Upraż orzechy na patelni. Do orzechów dodaj miód i śmietankę kremówkę. Podgrzej, aż składniki się połączą. Wymieszaj mascarpone z orzechami. Na wystudzony spód wyłóż masę z mascarpone i orzechów. Schłodź w lodówce. Podziel ciasto na porcje.
Migdały nie są tak naprawdę orzechami, jak są popularnie nazywane, są to nasiona drzewa zwanego migdałowcem. Migdały są bogatym źródłem witaminy B2, witaminy K oraz błonnika. Zawierają też spore ilości potasu, który odpowiada za prawidłową pracę serca i ma działanie obniżające ciśnienie krwi. Migdały są także źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych, mających bardzo korzystny wpływ na nasz organizm. Pomagają zapobiegać chorobom układu sercowo — naczyniowego oraz podnoszą poziom dobrego cholesterolu.
Podsumowując ciasto z orzechami włoskimi i mascarpone sprawdzi się idealnie na deser dla całej rodziny. Pyszne ciasto jest najlepsze podane z dodatkiem gorzkiej kawy lub herbaty. Smaczne ciasto podać można na wiele różnych okazji. Placek jest dobry do spożycia od razu po upieczeniu. Można go przechowywać w temperaturze pokojowej przez 2-3 dni.
Alergeny w placku z orzechami
Lista alergenów dla placka z orzechami przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 500
- Proszek do pieczenia
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Orzechy, tj. migdały, orzechy laskowe, orzechy włoskie, orzechy nerkowca, orzeszki pekan, orzechy brazylijskie, pistacje/orzechy pistacjowe, orzechy makadamia lub orzechy Queensland, a także produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Orzechy włoskie
- Migdały
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- mascarpone
- Masło
- Śmietanka kremowa 30%
Wartości odżywcze placka z orzechami
Placek z orzechami to domowy wypiek zawierający dużą ilość cukru oraz węglowodanów prostych. Podnoszą one bardzo szybko poziom glukozy we krwi, dlatego nie powinny ich spożywać osoby chorujące na cukrzycę.
Energia i białka
(150g)
Węglowodany
(150g)
Tłuszcze
(150g)
Witaminy
(150g)
Składniki mineralne
(150g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.