Placek bananowiec
- Masło (140 g)
- Cukier (140 g)
- Jajko (2 szt.)
- Mąka pszenna typ 500 (140 g)
- Proszek do pieczenia (4 g)
- Banan (360 g)
- Cukier puder (50 g)
Przepis na placek bananowiec krok po kroku
W dużej misce utrzyj masło i cukier na puszystą masę.
Do masy maślanej dodawaj po jednym jajku, cały czas ucierając.
Dodaj mąkę, proszek do pieczenia i 2 rozgniecione banany.
Ciasto przelej do formy wyłożonej papierem do pieczenia.
Jednego banana przekrój na pół i przełóż go na wierzch ciasta.
Ciasto piecz w piekarniku nagrzanym do 180 stopni C przez 40 minut.
-
Placek z bananami
-
Pancakes bananowe
-
Bananowe pancakes
-
Placuszki bananowe
-
Placki z bananami
-
Racuszki z bananów
-
Placki bananowe dla dzieci
-
Bananowy naleśnik
-
Placuszki bananowe bez jajek
-
Placuszki bananowe fit
-
Placki z kaszy jaglanej
-
Placki bananowe bez jajek
-
Racuchy z bananem
-
Placki bananowe dla niemowlaka
-
Placki twarogowe z bananem
-
Placuszki bananowe z płatkami owsianymi
-
Fit placki bananowe
-
Placki z mąki kokosowej
-
Placki bananowe
Więcej informacji na temat placka bananowca
Placek bananowiec to naprawdę fantastyczna opcja na pyszny i zdrowy deser. Jego przygotowanie zajmuje tylko kilka chwil, więc sprawdzi się nawet na co dzień. To ciasto proste, jednak nienudne. Wypełnione po brzegi bananowym smakiem, na pewno przypadnie do gustu miłośnikom owocowych wypieków.
Przepis na placek bananowiec jest niezwykle prosty, a przy okazji pozwala na stworzenie naprawdę smacznego deseru. Ze względu na dużą łatwość sprawdzi się nawet dla początkujących cukierników. Jego podstawą są banany. Te owoce ze względu na wyjątkową słodycz wspaniale sprawdzają się w wypiekach. Najlepiej używać do pieczenia bananów bardzo dojrzałych, które są najbardziej słodkie. Dzięki temu można zredukować ilość cukru, którą dodaje się do ciasta. To również naprawdę świetna opcja na wykorzystanie owoców, które są przejrzałe i zapewne wylądowałyby w koszu. Ten przepis będzie idealnym wyborem dla osób, które chcą marnować mniej.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić placek bananowiec, który będzie naprawdę pyszny, a przy okazji niezbyt skomplikowany, to ten przepis na pewno przypadnie ci do gustu. Całość zabiera tylko kilka chwil. Do przygotowania tego ciasta potrzeba zaledwie kilku składników, a wszystkie są łatwo dostępne w każdym sklepie. Podstawą jest oczywiście mąka. Najlepiej sprawdzi się mąka pszenna o niższym typie, gdyż jest bardzo delikatna, przez co dobrze komponuje się ze słodkimi ciastami. Można również zamienić ją na mąkę owsianą, która również charakteryzuje się słodkim smakiem. Ciasto łączy się z bananami, dzięki czemu ma niepowtarzalny, bardzo słodki smak. Całość jest pyszna i łatwa w przygotowaniu. To świetny wybór dla wszystkich, którzy kochają smaczne i bardzo proste domowe wypieki. Ten pyszny placek przypomina nieco chlebek bananowy, jednak można go również upiec w formie do tarty, a banany pokroić w plasterki, by pięknie się prezentowały. To dobry pomysł na szybki, łatwy, a przy tym smaczny deser dla całej rodziny. To ciasto wspaniale sprawdzi się na imprezę, ale również do popołudniowej niedzielnej kawy.
Alergeny w placku bananowcu
Lista alergenów dla placka bananowca przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Masło
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 500
- Proszek do pieczenia
Wartości odżywcze placka bananowca
To opcja, która zawiera dość sporo cukru prostego, dlatego nie powinna gościć w menu zbyt często.
Energia i białka
(93g)
Węglowodany
(93g)
Tłuszcze
(93g)
Witaminy
(93g)
Składniki mineralne
(93g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.