Pizza z tortili na patelni
- Tortilla pełnoziarnista (60 g)
- Przecier pomidorowy bez soli (25 g)
- Szynka z indyka (100 g)
- Ser mozzarella light (80 g)
- Pomidory koktajlowe (200 g)
- Szpinak (20 g)
Przepis na pizzę z tortilli na patelni krok po kroku
Placek posmaruj przecierem pomidorowym.
Nałóż poszarpaną szynkę, następnie dodaj startą mozzarellę.
Pomidorki przekrój na pół i dodaj do pizzy.
Smaż pod przykryciem na rozgrzanej suchej patelni przez około 5 minut.
Gotową pizzę wyłóż na talerz, nałóż świeży szpinak i posyp oregano.
Więcej informacji na temat pizzy z tortilli na patelni
Pizza z tortilli na patelni to pyszna, łatwa i szybka propozycja na obiad lub kolacje. Szczególnie świetnie sprawdzi się dla osób zabieganych, ponieważ nie wymaga wielkiego nakładu pracy. Dużym plusem jest to, że nie musisz samodzielnie wyrabiać ciasta i możesz skomponować dowolnie pizzę z ulubionymi składnikami. Przepis na pizzę z tortilli na patelni z pewnością Ci zasmakuje i będzie to dobry pomysł na zrobienie szybkiego i smacznego posiłku.
Składniki, które są potrzebne do przygotowania pizzy z patelni to: tortilla pełnoziarnista, passata pomidorowa lub przecier pomidorowy, szynka z indyka lub z kurczaka, ser mozzarella, pomidorki koktajlowe, szpinak i oregano.
Jak zrobić pizzę z tortilli na patelni? Rozpocznij od wyciągnięcia placka z opakowania, następnie posmaruj ciasto passatą pomidorową lub przecierem. Nałóż poszarpaną szynkę, następnie dodaj startą mozzarellę. Pomidorki przekrój na pół i dodaj do pizzy. Smaż pod przykryciem na rozgrzanej suchej patelni przez około 5 minut. Gotową pizzę wyłóż na talerz, nałóż świeży szpinak i posyp oregano. Jeśli wolisz, możesz dodać szpinak wraz z pomidorkami.
Tortilla stała się od dawna bardzo popularna, a to wszystko dzięki temu, że potrawy przygotowane z użyciem ciasta są szybkie w przygotowaniu. Z placków tortilli można przygotować wiele zdrowszych potraw i przekąsek np. buritto, tortillę z kurczakiem i warzywami lub roladki z sałatą, szynką i serem. Najlepiej przygotować samodzielnie ciasto na placki, ale jeśli nie masz czasu lub nie lubisz tego robić, to wtedy można skorzystać z gotowych placków. Jednakże należy zwracać uwagę na skład produktów i dokładnie czytać etykiety. Zaletą dla osób, które są na diecie bezglutenowej, jest to, że można spotkać na polskim rynku tortillę bez glutenu.
Pizza z patelni to dobra i pyszna propozycja dla całej rodziny, którą można podawać z ulubionym domowym sosem lub oliwą. Pizzę można przygotować dla każdego z innymi składnikami i to daje dużą swobodę i przyjemność z przygotowania tak szybkiego posiłku.
Alergeny w pizzy z tortilli na patelni
Lista alergenów dla Pizzy z tortilli na patelni przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- tortilla pełnoziarnista
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Ser mozzarella light
Wartości odżywcze pizzy z tortilli na patelni
Szpinak możesz dodać prędzej na pizzę i smażyć pod przykryciem.
Energia i białka
(485g)
Węglowodany
(485g)
Tłuszcze
(485g)
Witaminy
(485g)
Składniki mineralne
(485g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.