Pierś z kurczaka z ryżem
- Oliwa z oliwek (60 ml)
- Piersi kurczaka bez skóry (400 g)
- Ryż biały (300 g)
- Sezam nasiona (40 g)
- Cebula (100 g)
- Papryka czerwona (230 g)
- Pomidory w puszce (400 g)
- Czosnek (15 g)
Przepis na pierś z kurczaka z ryżem krok po kroku
Ryż ugotuj do miękkości w lekko osolonym wrzątku.
Na patelni rozgrzej oliwę i podsmaż na niej posiekaną cebulę i czosnek.
Do warzyw dodaj pokrojonego w kostkę kurczaka, przypraw solą i pieprzem.
Paprykę pokrój w kostkę i dodaj na patelnię. Całość smaż 15 minut.
Zawartość patelni zalej pomidorami z puszki. Dodaj przyprawy i duś przez 15 minut.
Gotowy sos podawaj z ryżem, posypany sezamem.
Więcej informacji na temat piersi z kurczaka z ryżem
Pierś z kurczaka z ryżem to doskonały wybór na naprawdę smaczny, ale też sycący posiłek. Ze względu na dużą zawartość białka i warzyw świetnie sprawdzi się na diecie. To idealny pomysł na pyszne danie, które sprawdzi się na obiad dla całej rodziny, również dla dzieci.
Przepis na pierś z kurczaka z ryżem to doskonała opcja na naprawdę ciekawy posiłek, który sprawdzi się idealnie zarówno na kolację, jak i lekki obiad. To danie, które nie tylko pięknie wygląda, ale również pachnie i smakuje. W kilka chwil można wyczarować danie, które smakuje lepiej niż z niejednej restauracji, a to wszystko uda się zrobić we własnym domu z pomocą bazowych produktów, które często znajdują się w spiżarni. Dzięki temu to danie sprawdzi się również jako awaryjny posiłek. Potrawa, która powstaje, jest niezwykle sycąca i pełna smaku. Jest również zdrowym wyborem ze względu na sporą ilość dodanych warzyw.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić pierś z kurczaka z ryżem, by powstało danie smaczne, a przy okazji dobre dla zdrowia, to ten prosty przepis sprawdzi się doskonale. Pierś z kurczaka w takim wydaniu jest naprawdę lekka i delikatna. Zachwyca swoim łagodnym smakiem i wspaniałą kruchością. To idealny wybór dla wszystkich na lekkostrawnej diecie, gdyż tak przygotowane mięso nie jest zbyt tłuste ani kaloryczne. Duszenie to bardzo dobry sposób obróbki termicznej, gdyż używa się do niej mało tłuszczu i nie powstają podczas niej szkodliwe substancje chemiczne. Dlatego to idealny sposób dla wszystkich dbających o zdrowe posiłki. Pierś z kurczaka, której używa się w tym przepisie, jest mięsem naprawdę zdrowym. Dostarcza sporo białka, które nie tylko przyspiesza budowanie mięśni, ale także zwiększa sytość osiłku. Mięso z kurczaka w porównaniu z czerwonym zawiera znacznie mniej tłuszczu, przez co ma korzystniejsze działanie na układ krwionośny. To jeden z najłatwiejszych sposobów na stworzenie prostego, ale również zdrowego obiadu. Dzięki specjalnej recepturze kurczak tak przyrządzony nie jest mdły i nieciekawy, a naprawdę aromatyczny i po prostu pyszny. Będzie doskonałą opcją dla wszystkich na diecie redukcyjnej, ale również lekkostrawnej.
Alergeny w piersi z kurczaka z ryżem
Lista alergenów dla piersi z kurczaka z ryżem przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Nasiona sezamu i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Sezam nasiona
Wartości odżywcze piersi z kurczaka z ryżem
To zdrowa opcja, która zawiera sporo białka i witamin.
Energia i białka
(386g)
Węglowodany
(386g)
Tłuszcze
(386g)
Witaminy
(386g)
Składniki mineralne
(386g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.