Pierś z kurczaka grillowana na patelni
- Piersi kurczaka bez skóry (500 g)
- Oliwa z oliwek - 5 łyżek (50 ml)
- Ryż biały - 2 woreczki ryżu (200 g)
- Groszek zielony - 1 puszka (240 g)
Przepis na pierś z kurczaka grillowana na patelni krok po kroku
Oliwę wymieszaj z przyprawą do kurczaka, solą i pieprzem.
Pierś z kurczaka opłucz, osusz i potnij na mniejsze plasterki.
Następnie przełóż ją do pojemnika i nasmaruj marynatą.
Kurczaka odstaw do lodówki na co najmniej 1 h.
Groszek odsącz z zalewy.
Ryż ugotuj według zaleceń producent zamieszczonych na opakowaniu.
Gdy będzie gotowy, przełóż go do miski i wsyp do niego groszek. Całość wymieszaj.
Kurczaka grilluj ok. 5-6 min z każdej strony.
Więcej informacji na temat piersi z kurczaka grillowana na patelni
Pierś z kurczaka grillowana na patelni to sprawdzony przepis na obiad. Można ją podawać z wieloma dodatkami. Przygotowanie grillowanej piersi nie jest trudne, a tak przyrządzony kurczak jest bardzo smaczny, więc twoi bliscy i goście na pewno będą bardzo zadowoleni.
Jak grillować kurczaka na patelni? Przede wszystkim należy zacząć od odpowiedniego przygotowania mięsa. Niezbędna będzie odpowiednia marynata, która sprawi, że mięso będzie bardziej aromatyczne i szybciej będzie się obrabiać. Pierś z kurczaka należy umieścić w lodówce na minimum 1 h. Jeżeli przygotowujesz tę pierś z kurczaka dla dzieci, wystarczy obtoczyć ją w oliwie z dodatkiem przyprawy do kurczaka lub zdecydować się na sól i pieprz. Dla dorosłych domowników lubiących ostre jedzenie możesz przygotować pierś z kurczaka w odpowiednio pikantnej marynacie.
Jak smażyć pierś z kurczaka? Po wyciągnięciu kurczaka z pojemnika należy go ułożyć na patelni grillowej. Patelni nie trzeba dodatkowo niczym natłuszczać. To, jak długo trzeba grillować kurczaka, zależy od tego, czy podzielisz go na mniejsze części. Jeśli tak, to wystarczy 5-6 min z każdej strony. Całe piersi z kurczaka (bez błonek) należy grillować już ok. 10-15 min z obu stron.
Z czym podać grillowaną pierś z kurczaka? Opcji jest wiele. Pierś z kurczaka z patelni grillowej może być podawana z ugotowanym ryżem z dodatkiem groszku, ale pasuje także do pieczonych lub gotowanych ziemniaków, frytek oraz grillowanych warzyw (np. cukinii, pieczarek, papryki). Tak przygotowanego kurczaka można też pokroić na mniejsze kawałki i dodać do sałatki.
Filet z kurczaka sprawdzi się zarówno z sałatą karbowaną, serem feta, pomidorem i oliwkami, jak i z roszponką, rukolą, granatem i serem żółtym. Do takich sałatek najbardziej pasuje sos winegret. Możesz go przygotować z soku cytryny lub octu winnego z oliwą z oliwek, solą i pieprzem. Odpowiednia będzie też inna wersja tego sosu, np. z dodatkiem cukru lub miodu oraz musztardy. Jeśli chcesz, sałatkę możesz polać sosem jogurtowo-czosnkowym z koperkiem.
Alergeny w piersi z kurczaka grillowana na patelni
Lista alergenów dla piersi z kurczaka grillowana na patelni przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Gorczyca i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- przyprawa do kurczaka
Wartości odżywcze piersi z kurczaka grillowana na patelni
Energia i białka
(330g)
Węglowodany
(330g)
Tłuszcze
(330g)
Witaminy
(330g)
Składniki mineralne
(330g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.