Pierś z kaczki z żurawiną
- Piersi z kaczki ze skórą (300 g)
- Mrożone owoce żurawiny (100 g)
- Cukier (100 g)
- Skórka z cytryny (10 g)
Przepis na pierś z kaczki z żurawiną krok po kroku
Owoce żurawiny rozmroź i przełóż do rondelka. Zasyp cukrem, dodaj skórkę z cytryny i gałązkę rozmarynu. Duś na małym ogniu przez 30 minut, aż powstanie konfitura.
Natnij skórkę kaczki nożem, tak aby tłuszcz mógł się swobodnie wytopić. Dopraw solą i pieprzem. Smaż na rozgrzanej patelni bez dodatku tłuszczu około 4-5 minut z każdej strony.
Podsmażoną kaczkę ułóż w ceramicznym naczyniu do pieczenia skórą do dołu, żeby tłuszcz miał możliwość się wytopić. Wstaw kaczkę do piekarnika z funkcją grilla nagrzanego do 200 stopni na 10 minut.
Kaczkę wyjmij z piekarnika. Pozostaw aby odpoczęła około 10 minut.
Gotową kaczkę pokrój w plastry. Wyłóż na talerz i polej sosem żurawinowym.
Więcej informacji na temat piersi z kaczki z żurawiną
Pierś z kaczki z żurawiną to doskonały pomysł na niedzielny obiad. Kaczka jest rodzajem mięsa dość rzadko jadanym w naszych domach, częściej wybieramy kurczaka. Nie każdy potrafi ją przygotować aby była smaczna. Ta dobra kaczka zachwyci podniebienia wielu osób. Skorzystaj z naszego przepisu a zakochasz się w kaczce. Przepis na pierś z kaczki z żurawiną jest łatwy, nie wymaga od Ciebie dużego doświadczenia kulinarnego. Aby przygotować kaczkę z żurawiną będą Ci potrzebne następujące produkty spożywcze: filet z kaczki, mrożona żurawina, cukier, sól, pieprz, skórka z cytryny i gałązka rozmarynu.
Jak zrobić pierś z kaczki z żurawiną? Na początek przygotuj sos żurawinowy. Mrożone owoce rozmroź przed obróbką termiczną. Umieść w garnku, zasyp cukrem, dodaj skórkę z cytryny i gałązkę rozmarynu, gotuj na średnim ogniu przez 30 minut mieszaj od czasu do czasu, żeby nie przywarła do dna. Następnie pierś z kaczki dopraw solą i pieprzem , natnij skórę ostrym nożem, tak aby tłuszcz mógł się wytopić. Smaż bez tłuszczu przez 4-5 minut z jednej strony zaczynając od strony ze skórką. Następnie wstaw do piekarnika z funkcją grilla nagrzanego do 200 stopni na 8-10 minut. Po upieczeniu daj mięsu odpocząć 10 minut. Pokrój w plastry. Wyłóż na talerz i na wierzch polej sos żurawinowy.
Mięso kaczki to staropolski przysmak. Jest ono zasobne w witaminy z grupy B, żelazo, potas, wapń i fosfor. Zawiera sporą ilość tłuszczu są to jednak kwasy tłuszczowe jednonienasycone czyli korzystnie wpływające na nasz układ sercowo-naczyniowy. Żurawina jest źródłem witaminy A witaminy C oraz witamin z grupy B. Witamina A ma właściwości poprawiające wygląd naszych włosów i paznokci. Wzmacnia odporność i ma działanie chroniące przed promieniami UV. Żurawina wpływa na obniżenie poziomu cukru we krwi. Lecznicze właściwości żurawiny są znane od dawna. Owoce dzięki zawartości substancji bakteriobójczych i przeciwgrzybiczych są stosowane na problemy z pęcherzem moczowym, przeziębienia a także problemy reumatyczne.
Podsumowując pyszna i soczysta pierś z kaczki jest idealny daniem na wystawny obiad. Nasz sprawdzony przepis sprawi, że przygotowanie kaczki będzie łatwe i przyjemne.
Alergeny w piersi z kaczki z żurawiną
Lista alergenów dla piersi z kaczki z żurawiną przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na pierś z kaczki z żurawiną
Wartości odżywcze piersi z kaczki z żurawiną
Pierś z kaczki to bardzo zdrowe mięso drobiowe. Zawiera spore ilości żelaza dlatego zalecana jest osobom z anemią. Pierś z kaczki to dobra alternatywa dla kurczaka, którego spożywamy prawie co dziennie.
Energia i białka
(250g)
Węglowodany
(250g)
Tłuszcze
(250g)
Witaminy
(250g)
Składniki mineralne
(250g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.