Przepis na pierś z kaczki z jabłkami krok po kroku

Składniki dla 4 porcji
Liczba porcji:
Przyprawy
sól, pieprz, majeranek, czosnek granulowany

Mięso dokładnie myjemy. Przekładamy je do miski oraz doprawiamy. Następnie odstawiamy je do lodówki na całą noc.

Jabłka dokładnie myjemy, usuwamy z nich gniazda nasienne oraz kroimy na grubsze plasterki.

Na patelni rozgrzewamy olej (20 ml) i odsmażamy mięso z obu stron na rumiany kolor.

Na koniec pozostałym olejem nacieramy naczynie żaroodporne, Układamy w nim mięso oraz kawałki jabłek.

Pierś z kaczki pieczemy pod przykryciem przez około 60 minut w temperaturze 170 st. C.

Pierś z kaczki z jabłkami w naczyniu
Pierś z kaczki z jabłkami
Koszt przygotowania dania
14.72 zł
Energia w porcji
(liczba kalorii)
165 kcal
Liczba alergenów w daniu
0
38

Pierś z kaczki z jabłkami - cechy przepisu

Kuchnia:
Sposób przyrządzenia:
Przepis odpowiedni na:
Dieta:
  • Od autora
  • Wartości odżywcze
  • Alergie
  • Koszt potrawy

Więcej o piersi z kaczki z jabłkami

Pyszna pierś z kaczki z jabłkami to dobry pomysł na domowy, a co ważne łatwy w wykonaniu posiłek, który idealnie sprawdzi się na obiad. Obsmażone mięso zapiekane z jabłkami w piekarniku jest bardzo dobre, dzięki składnikom, które dodawane są do niego. Przepis jest prosty w przygotowaniu, dlatego każdy powinien sobie z nim poradzić, a składniki są łatwo dostępne. Pyszny posiłek zachwyci każdego i gwarantuje, że zniknie w mgnieniu oka. Możesz uzupełnić go o ulubione dodatki, oczywiście wedle uznania.

Jak zrobić pierś z kaczki z jabłkami? Przygotowanie jej jest bardzo łatwe. Na początku mięso dokładnie myjemy. Przekładamy je do miski oraz doprawiamy. Następnie odstawiamy je do lodówki na całą noc. Jabłka dokładnie myjemy, usuwamy z nich gniazda nasienne oraz kroimy na grubsze plasterki. Na patelni rozgrzewamy olej (20 ml) i odsmażamy mięso z obu stron na rumiany kolor. Na koniec pozostałym olejem nacieramy naczynie żaroodporne, Układamy w nim mięso oraz kawałki jabłek. Pierś z kaczki pieczemy pod przykryciem przez około 60 minut w temperaturze 170 stopni.

Sprawdzony przepis na pyszną pierś z kaczki z jabłkami z piekarnika nie jest skomplikowany, tak jak się wydaje na pierwszy rzut oka. Składa się on między innymi z jabłek, które posiadają wiele wartości odżywczych. Owoc jest przede wszystkim bogactwem błonnika odpowiadającego za regulację pracy jelit, dzięki czemu jest doskonałą osłoną przed zaparciami, a nawet chroni nas przed rakiem jelita grubego. Błonnik ma także wpływ na poziom cholesterolu we krwi, co powoduje zmniejszenie się ryzyka miażdżycy, a w przyszłości zawału serca. Jabłka mają również niski indeks glikemiczny, dlatego są bezpieczne dla cukrzyków.

Świąteczna kaczka z jabłkami odpowiednio przygotowana posiada wiele właściwości zdrowotnych. Jest szybka i łatwa w przygotowaniu oraz dobra w smaku. Opcji jest bardzo wiele, a to wszystko zależy od naszego smaku, który preferujemy. Ten sprawdzony przepis na smaczny obiad na pewno ułatwi Ci jego przygotowanie.

Wartości odżywcze piersi z kaczki z jabłkami

na 100g gotowej potrawy

Energia i białka

Na 100g
Na porcję
(150g)
Energia (kalorie)
110.58 kcal
165.87 kcal
Białko
6.53 g
9.79 g
Fenyloalanina
0.27 mg
0.41 mg

Węglowodany w piersi z kaczki z jabłkami

Na 100g
Na porcję
(150g)
Węglowodany
8.72 g
13.08 g
Węglowodany przyswajalne
7.18 g
10.77 g
Błonnik (nieprzyswajalne)
1.54 g
2.31 g

Tłuszcze

Na 100g
Na porcję
(150g)
Tłuszcz
5.30 g
7.96 g
Tłuszcze nasycone
1.15 g
1.73 g
Tłuszcze nienasycone
4.15 g
6.23 g
Cholesterol
24.68 mg
37.02 mg

Składniki mineralne w przepisie na pierś z kaczki z jabłkami

Na 100g
Na porcję
(150g)
Sód
19.55 mg
29.33 mg
Potas
150.00 mg
225.00 mg
Wapń
4.81 mg
7.21 mg
Żelazo
1.53 mg
2.29 mg
Szacunkowy indeks glikemiczny piersi z kaczki z jabłkami 38
Sprawdź indeks glikemiczny składników przepisu:
Niestety nie posiadamy pełnych informacji o wartościach odżywczych dla części składników. Przy każdej wartości odżywczej powyżej znajdziesz informację o ewentualnych brakach. Pomimo dokładanych starań nie byliśmy w stanie pozyskać tych danych, dlatego rzeczywiste wartości odżywcze mogą się różnić od wartości wskazanych w tabeli powyżej. W szczególności dane z tabeli nie zawierają pełnych wartości odżywczych dla składników wskazanych w poprzednim zdaniu.
Wartości odżywcze w przeliczeniu na 100 gram gotowej potrawy. Nie uwzględniają przypraw.
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.

Alergeny w piersi z kaczki z jabłkami

Lista alergenów dla piersi z kaczki z jabłkami przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.

Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.

Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na pierś z kaczki z jabłkami

Cena przygotowania piersi z kaczki z jabłkami

Składnik
Ilość
Cena składnika
Koszt w daniu
Piersi z kaczki bez skóry
250 g
42.00
Za 800,0 g
Liczba opakowań 1
13.12
Za 250 g
Jabłko
500 g
0.50
Za 180,0 g
Liczba opakowań 3
1.39
Za 500 g
Olej rzepakowy
30 ml
3 łyżki
7.00
Za 1000,0 ml
Liczba opakowań 1
0.21
Za 30 ml
Koszt składników
50.50
Jak oceniasz przepis na pierś z kaczki z jabłkami
Oceń
Nasz przepis pozytywnie ocenia 0,0% osób