Pierś z kaczki smażona
- Piersi z kaczki ze skórą (250 g)
Przepis na pierś z kaczki smażoną krok po kroku
Piersi z kaczki umyj zimną wodą, osusz i sprawdź, czy w skórze nie zostały pozostałości piór.
Skórę natnij nożem kratkę uważając aby nie przeciąć mięsa pod skórą.
Kaczkę dopraw solą i pieprzem.
Mięso ułóż skórą do dołu na patelni i ustaw palnik na maksymalną moc.
Smaż ok. 7 minut skórą do dołu, w międzyczasie nieznacznie obniżając moc palnika
Odwróć mięso na drugą stronę i smaż ok. 4-5 minut.
Zdejmij z patelni i odstaw na ok. 5 minut, a następnie pokrój w plastry.
-
Kaczka pieczona
-
Kaczka z jabłkami
-
Kaczka pieczona z jabłkami
-
Pierś z kaczki pieczona
-
Pieczone piersi z kaczki
-
Kaczka pieczona w rękawie
-
Kaczka pieczona z jabłkiem
-
Kaczka nadziewana jabłkami
-
Marynata do kaczki
-
Kaczka pieczona faszerowana
-
Pieczone udka z kaczki
-
Udka z kaczki pieczone w rękawie
-
Kaczka w jabłkach
-
Pierś z kaczki pieczona w rękawie
-
Kaczka pieczona
Więcej informacji na temat piersi z kaczki smażonej
Jak zrobić pierś z kaczki smażoną na obiad? Poznaj nasz przepis, dzięki któremu przygotujesz wykwintne, domowe danie na każdą okazję. Najlepsza pierś z kaczki smażona to idealny pomysł dla wszystkich miłośników tego mięsa. Dzięki krótkiemu, ale intensywnemu smażeniu na patelni jest pyszna, soczysta, miękka, chrupiąca na zewnątrz i różowa w środku. To danie dla osób, które lubią kiedy mięso nie jest idealnie wypieczone i delikatnie krwiste w środku. Przepis na pierś z kaczki smażoną jest bardzo prosty i na pewno poradzisz sobie z jego przygotowaniem, nawet nie mając większego doświadczenia kulinarnego. Składniki, które będą Ci potrzebne to wyłącznie piersi z kaczki, sól oraz pieprz. Oczywiście przepis możesz dowolnie modyfikować. Wiele osób preferuje kaczki smażone w sosie pomarańczowym lub z jabłkami. Dlatego nie bój się eksperymentować w kuchni i przygotuj mięso według swoich preferencji. Kluczowy jest czas smażenia. Mięso ułożone na patelni skórą do dołu należy smażyć około 7 minut, a po przewróceniu na drugą stronę bez skóry ok. 4-5 minut. Dzięki temu mięso będzie zarumienione, ale delikatne i różowe w środku. Najczęściej poleca się wyłożyć mięso na nierozgrzaną patelnię i włączyć palnik, kiedy mięso będzie już na patelni. Pierś z kaczki smażona jest dobra na każdą okazję. Możesz podawać ją jako składnik sałatek lub kanapek, w towarzystwie ziemniaków gotowanych lub puree i surówek na przykład z buraków czy czerwonej kapusty. W każdej z tych wersji będzie naprawdę pyszna. Pierś z kaczki to mięso bogate w białko, witaminy z grupy B i żelazo, dlatego warto uwzględniać ją w swojej diecie.
Alergeny w piersi z kaczki smażonej
Lista alergenów dla piersi z kaczki smażonej przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na pierś z kaczki smażoną
Wartości odżywcze piersi z kaczki smażonej
Pierś z kaczki to mięso bogate w białko, witaminy z grupy B i żelazo, dlatego warto uwzględniać ją w swojej diecie. Jeśli jesteś w ciąży, pamiętaj jednak, że mięso nie może być surowe w środku, aby nie ryzykować zakażeniami mikrobiologicznymi.
Energia i białka
(240g)
Węglowodany
(240g)
Tłuszcze
(240g)
Witaminy
(240g)
Składniki mineralne
(240g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.