Pierś z gęsi pieczona w rękawie
- Pierś z gęsi (400 g)
- Czosnek - 2 ząbki (10 g)
- Wino czerwone wytrawne - niepełne pół szklanki (100 g)
Przepis na pierś z gęsi pieczoną w rękawie krok po kroku
Mięso oczyść, umyj, natnij w kratkę od strony skóry i natrzyj solą, pieprzem oraz cynamonem. Mięso odstaw do lodówki na około 2 godziny.
Patelnię rozgrzej i podsmaż na niej pierś gęsi (najpierw 10 minut od strony skóry, a następnie od strony mięsa do zarumienienia).
Rękaw do pieczenia włóż do naczynia do zapiekania i zawiąż z jednej strony.
Następnie do rękawa włóż mięso z piersi gęsi, kilka gałązek tymianku, posiekany czosnek oraz wino. Rękaw zawiąż z drugiej strony.
Mięso piecz w piekarniku nagrzanym do 180 st. C przez około 60 minut.
Mięso z kaczki pokrój w plastry i podawaj z ulubionymi dodatkami. Sos powstały po pieczeniu możesz zagęścić mąką i wykorzystać do podania dania.
Więcej informacji na temat piersi z gęsi pieczonej w rękawie
Pierś z gęsi pieczona w rękawie to doskonały pomysł na obiad dla całej rodziny. Pierś z gęsi warto podać z dodatkiem gotowanych ziemniaków oraz surówki przygotowanej na bazie świeżych warzyw. Przepis na pierś z gęsi pieczona w rękawie jest bardzo prosty i nie wymaga dużego doświadczenia kulinarnego. Do wykonania dania potrzebne będą następujące produkty spożywcze: pierś z gęsi, czosnek, wino czerwone wytrawne, sól, pieprz, tymianek oraz cynamon. Do pieczenia piersi z gęsi możesz wykorzystać także jabłka oraz śliwki suszone.
A jak zrobić pierś z gęsi pieczoną w rękawie? Mięso oczyść, umyj, natnij w kratkę od strony skóry i natrzyj solą, pieprzem oraz cynamonem. Mięso odstaw do lodówki na około 2 godziny. Patelnię rozgrzej i podsmaż na niej pierś gęsi (najpierw 10 minut od strony skóry, a następnie od strony mięsa do zarumienienia). Rękaw do pieczenia włóż do naczynia do zapiekania i zawiąż z jednej strony. Następnie do rękawa włóż mięso z piersi gęsi, kilka gałązek tymianku, posiekany czosnek oraz wino. Rękaw zawiąż z drugiej strony. Mięso piecz w piekarniku nagrzanym do 180°C przez około 60 minut. Mięso z kaczki pokrój w plastry i podawaj z ulubionymi dodatkami. Sos powstały po pieczeniu możesz zagęścić mąką i wykorzystać do podania dania.
Gęsina jest najbardziej kalorycznym mięsem drobiowym, ponieważ 100 g mięsa zawiera aż 339 kcal. Mimo wysokiej kaloryczności mięso gęsi zawiera sporo kwasów jednonienasyconych oraz wielonienasyconych, w tym kwasów tłuszczowych omega-3 oraz omega-6 - kwasy te wspomagają pracę mózgu. Mięso gęsi stanowi także źródło witaminy A, witaminy E, niektórych witamin z grupy B (głównie niacyny), potasu, fosforu, magnezu, żelaza oraz cynku.
Podsumowując soczysta pierś z gęsi pieczona w rękawie stanowi doskonałą propozycją na pyszne danie obiadowe dla całej rodziny. Smaczna pierś z gęsi jest dobra do spożycia bezpośrednio po przygotowaniu i warto podać ją z dodatkiem ziemniaków oraz surówki. Produkty niezbędne do przygotowania potrawy dostępne są w większości sklepów spożywczych.
Alergeny w piersi z gęsi pieczonej w rękawie
Lista alergenów dla piersi z gęsi pieczonej w rękawie przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Dwutlenek siarki i siarczyny - alergen może być obecny w:
- Wino czerwone wytrawne
Wartości odżywcze piersi z gęsi pieczonej w rękawie
Pierś z gęsi pieczona w rękawie to doskonała propozycja na smaczne danie obiadowe. Mięso z piersi indyka ze skórą jest dość tłuste, dlatego warto ograniczyć jego ilość w diecie.
Energia i białka
(200g)
Węglowodany
(200g)
Tłuszcze
(200g)
Witaminy
(200g)
Składniki mineralne
(200g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.