Pierś z gęsi
- Pierś z gęsi (200 g)
- Czosnek - 2 ząbki (10 g)
Przepis na pierś z gęsi krok po kroku
W miseczce zmieszaj przeciśnięty przez praskę czosnek, sól, pieprz, majeranek, rozmaryn i tymianek.
Pierś opłucz i osusz delikatnie. Natrzyj ją mieszanką przypraw, zawiń w folię spożywczą i wstaw do lodówki na 1 godzinę.
Po tym czasie włóż pierś na chłodną patelnię i podgrzewaj stopniowo, by wytopić tłuszcz, przez około 15 minut. Po tym czasie przełóż pierś na chwilę skórką do dołu.
Przełóż pierś do naczynia żaroodpornego i piecz w piekarniku nagrzanym do 200 stopni przez 12 minut.
Więcej informacji na temat piersi z gęsi
Pierś z gęsi jest wspaniałą alternatywą dla pieczenia całej tuszki. Dzięki temu można ją przygotować znacznie szybciej, a smak pozostaje ten sam. To dobry wybór dla osób, które nie lubią zbyt czasochłonnych czy skomplikowanych przepisów. W tej recepturze cały proces przygotowywania został maksymalnie skrócony, a mięso wychodzi naprawdę pyszne, miękkie i soczyste. Idealnie komponuje się z ziemniakami z wody, ale również z kaszą.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić dobrą pierś z gęsi, która będzie smaczna, a przy tym delikatna, to ten przepis na pewno przypadnie ci do gustu. Powstaje z niego mięso bardzo wykwintne, ale niezwykle smaczne, które świetnie sprawdzi się na obiad. Gęś często kojarzona jest z daniami bardzo wytwornymi, to ze względu na jej ciężką dostępność, dość sporą cenę, a także długą obróbkę termiczną, jednak wszystko rekompensuje jej wspaniały smak. Gęś wspaniale komponuje się w daniach z odrobiną słodyczy, dlatego można ją podawać z konfiturą żurawinową, która świetnie podkreśli smak tego dania.
Przepis na pyszną pierś z gęsi jest bardzo prosty, zdecydowanie łatwiejszy i szybszy niż przygotowanie całej tuszki. Dzięki temu można zaoszczędzić sporo czasu, a wciąż przygotować fantastyczne danie pełne smaku i aromatu. By było jeszcze lepsze, warto, zanim upiecze się w piekarniku, lekko przysmażyć piersi na suchej patelni. Używanie oleju jest bezcelowe, gdyż podczas smażenia z gęsi wytopi się sporo tłuszczu. Dzięki temu mięso będzie delikatniejsze, ale również bardziej lekkostrawne, z czego ucieszą się na pewno osoby z problemami trawiennymi. Tłuszcz po wytopieniu można wykorzystać, jednak nie jest on zbyt zdrowy, gdyż zawiera nasycone kwasy tłuszczowe, które spożywane w nadmiarze mogą szkodzić sercu.
Pierś z gęsi pieczona smakuje naprawdę wspaniale, to świetna baza wielu pysznych posiłków. Sprawdzi się idealnie na święta, gdyż jest bardzo smaczna, a przy tym pięknie się prezentuje na stole. To dobra opcja również dla początkujących kucharzy, gdyż ten naprawdę prosty przepis pozwala zupełnie skrócić i ułatwić cały proces przygotowania. Gęś świetnie nadaje się na obiad. To również wspaniały pomysł na wykwintną kolację.
Alergeny w piersi z gęsi
Lista alergenów dla piersi z gęsi przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na pierś z gęsi
Wartości odżywcze piersi z gęsi
To danie zdrowe, jednak gęś jest mięsem dość tłustym, dlatego nie powinna gościć w menu zbyt często.
Energia i białka
(105g)
Węglowodany
(105g)
Tłuszcze
(105g)
Witaminy
(105g)
Składniki mineralne
(105g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.