Pierożki wonton z kurczakiem
- Mąka pszenna typ 500 (300 g)
- Mięso mielone z kurczaka (400 g)
- Cukier trzcinowy (6 g)
- Olej sezamowy (20 ml)
Przepis na pierożki wonton z kurczakiem krok po kroku
Zrób ciasto na pierogi: zagotuj około 120 ml wody. Na stolnicę wsyp mąkę. Zrób ręką wgłębienie. Dodaj niepełną łyżeczkę soli. Zacznij zagniatać ciasto, stopniowo dodając wodę.
Ciasto powinno być gładkie i elastyczne. Zagniatać należy kilka minut.
Ciasto przykryj ściereczką i odstaw. W tym czasie przygotuj farsz.
Rozgrzej patelnię i wlej olej sezamowy. Zetrzyj na tarce mały kawałek imbiru oraz ząbek czosnku. Posiekaj kolendrę i szczypiorek.
Dodaj na rozgrzany wok mięso. Smaż i mieszaj, aż stanie się białe. Po tym czasie dodaj czosnek, imbir, kolendrę i szczypiorek. Podsmaż minutę.
Wlej łyżkę sosu sojowego, dodaj cukier, łyżeczkę octu ryżowego, sól i pieprz do smaku. Smaż jeszcze przez minutę. Farsz przełóż do miski, przestudź.
Do garnka wlej wodę, łyżkę oleju, łyżeczkę soli. Powoli gotuj.
Ciasto podziel na dwie lub na 3 części. Jedną z nich rozwałkuj, resztę zakryj ściereczką.
Wycinaj kółka o średnicy około 7 cm.
Na środek kółka nałóż trochę farszu i zawiń ciasto w sakiewki.
Pierogi wrzuć do wrzącej wody, zamieszaj łyżką i gotuj 3 minuty od wypłynięcia na powierzchnię.
Pierogi wyłóż na tackę.
Podawaj dowolnie.
-
Kapuśniak
-
Pierś z kurczaka
-
Kurczak curry
-
Tortilla z kurczakiem
-
Filet z kurczaka
-
Ryż z warzywami
-
Pad thai z kurczakiem
-
Butter chicken
-
Kurczak po chińsku
-
Kotleciki siekane z kurczaka
-
Pieczona pierś z kurczaka
-
Filet z kurczaka z piekarnika
-
Sałatka z kurczakiem i makaronem
-
Zapiekanka gyros
-
Nuggetsy z piekarnika
-
Tagliatelle z kurczakiem
-
Kurczak ze szpinakiem
-
Kotlety z piersi kurczaka
-
Filet z kurczaka
Więcej informacji na temat pierożków wonton z kurczakiem
Genialny dodatek do zupy wonton z pierożkami, czyli pyszny, oryginalny przepis na chińskie pierożki won ton. Zobacz, jak zrobić pierożki wonton i co to za danie. Pięknie wyglądające sakiewki z miękkiego ciasta i soczysty farsz z kurczaka to są właśnie chińskie pierożki won ton. Dzięki przyprawom cała potrawa jest pyszna, aromatyczna, nietrudna i nawiązuje do kuchni chińskiej. Przepis na pierożki wonton możesz zrobić sam w domu. Zupa wonton z pierożkami to oryginalny przepis na podanie pierożków.
Pierogi wonton – co to właściwie jest? Są to pierożki, które mogą być robione i podawane na różne sposoby. Charakteryzuje je kształt, ponieważ mają one formę sakiewki. Przepis na pierożki wonton możesz zrobić z różnymi farszami. Ponadto, można je podawać według upodobań. Chińskie pierożki won ton można ugotować w wodzie, na parze, upiec lub usmażyć. Można je nawet panierować i smażyć na głębokim tłuszczu. Do chińskich pierożków won ton, poza zupą, podaje się przeróżne sosy. Do znanych sosów należy sos z orzechów lub sezamowy. Jak zrobisz pierożki wonton, możesz podawać do niego także sos słodko-pikantny.
Chciałbyś zaznać trochę kuchni chińskiej w swoim domu? Zrób pierożki wonton według oryginalnego przepisu. Jak zrobić pierożki wonton? Przygotuj sobie stolnicę, wałek, duży garnek, wok. Zrobienie przepisu na pierożki wonton nie jest bardzo trudne, ale lepienie pierogów wonton może trochę potrwać. Najpierw przygotuj ciasto. Zagotuj wodę (najlepiej, gdy jest bardzo ciepła). Na stolnicę wsyp mąkę, dodaj sól i zacznij zagniatać ciasto, stopniowo dodając wodę. Gdy ciasto będzie elastyczne, przykryj je przykrywką. Przygotuj farsz: na samym początku przygotuj wszystkie składniki. Całość będzie przygotowywana w woku. Wok bardzo dobrze rozgrzej, wlej olej. Podsmażaj wszystkie składniki na farsz, dopraw i ostudź. W dużym garnku zagotuj wodę. Dodaj olej, sól. Ciasto podziel na dwie albo trzy części. Jedną rozwałkuj na około 0,5 centymetra, a resztę zawiń (by ciasto nie wyschło). Zacznij lepić pierogi. Za pomocą szklanki wykrawaj okręgi o średnicy około 7 centymetrów. Na środek okręgu wyłóż farsz, a następnie zacznij lepić sakiewki. Oryginalny przepis na chińskie pierożki won ton polega na zwilżeniu brzegów ciasta, wtedy łatwiej się lepi. Jak ulepisz pierogi, zacznij je gotować we wrzącej wodzie. Wystarczy około 3 minuty po wypłynięciu na powierzchnię. Pierożki wyjmuj łyżką cedzakową na tackę. Pierogi gotuj partiami, za każdym razem, gdy wrzucasz pierogi do wody – przemieszaj je delikatnie. Zupa wonton z pierożkami to najlepszy sposób na pyszne danie.
Alergeny w pierożkach wonton z kurczakiem
Lista alergenów dla pierożków wonton z kurczakiem przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 500
- sos sojowy
-
Nasiona sezamu i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Olej sezamowy
-
Soja i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- sos sojowy
Wartości odżywcze pierożków wonton z kurczakiem
Przepis jest doskonałym źródłem białka, a także węglowodanów. Znajdziesz w nim także tłuszcz. Jest to przepis zbilansowany i odżywczy.
Energia i białka
(185g)
Węglowodany
(185g)
Tłuszcze
(185g)
Witaminy
(185g)
Składniki mineralne
(185g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.