Pierogi z rybą
- Szczupak filet - cały lub dzwonko (1000 g)
- Marchewka - 3 małe sztuki (300 g)
- Pietruszka - 1 średnia sztuka (200 g)
- Bułka tarta (200 g)
- Cebula - 3 duże sztuki (300 g)
- Olej rzepakowy (120 ml)
- Masło klarowane (100 g)
- Mąka pszenna typ 500 - 3 szklanki (600 g)
Przepis na pierogi z rybą krok po kroku
Szczupaka pokrój w dzwonko i umieść w garnku.
Obierz marchew i pietruszkę i dodaj do garnka, wlej wodę, dodaj liść laurowy i ziele angielskie.
Gotuj na wolnym ogniu przez 30-40 minut.
Rybę i warzywa odcedź z wywaru.
Wystudź i oddziel ości od mięsa ryby.
Zmiel warzywa i rybę w maszynce do mielenia mięsa.
Obierz cebulę i pokrój w kostkę.
Rozgrzej olej rzepakowy i zeszklij cebulę.
Dodaj ją do farszu rybnego i wymieszaj, dopraw solą i pieprzem, dodaj bułkę tartą, koper i połącz składniki.
Do miski wsyp mąkę, dodaj rozpuszczone masło klarowane i sól.
Zagnieć gładkie ciasto i odstaw je na 30 minut.
Rozwałkuj ciasto na cienki placek i szklanką wykrawaj koła.
Na każdy kawałek ciasta wyłóż łyżkę farszu i zlep brzegi.
W dużym garnku zagotuj wodę z solą i gotuj partiami pierogi.
-
Szczupak
-
Flądra
-
Pstrąg pieczony
-
Pstrąg z piekarnika
-
Ryba po grecku tradycyjna
-
Karp w galarecie
-
Dorsz z piekarnika
-
Śledzie w occie
-
Ryby w occie
-
Ryba w galarecie
-
Śledzie z żurawiną i czerwoną cebulą
-
Ryba w panierce
-
Ryba faszerowana
-
Śledzie po kaszubsku
-
Śledzie salsa
-
Śledzie po meksykańsku
-
Ryba smażona
-
Ryba po grecku
-
Ryba na wigilię
Więcej informacji na temat pierogów z rybą
Pierogi z rybą to bardzo dobry pomysł na pyszne danie obiadowe dla całej rodziny. Pierogi z rybą będą doskonałym pomysłem podczas wieczerzy wigilijnej. Przepis na pierogi z rybą jest prosty, dlatego nie musisz mieć dużego doświadczenia kulinarnego, aby je przygotować. Do zrobienia pierogów potrzebne Ci będą następujące produkty spożywcze: mąka pszenna, masło klarowane, szczupak, cebula, marchew, pietruszka, bułka tarta, olej rzepakowy, sól, pieprz, liść laurowy, ziele angielskie, koper.
Jak zrobić pierogi z rybą? Szczupaka pokrój w dzwonko i umieść w garnku. Obierz marchew i pietruszkę i dodaj do garnka, wlej wodę, dodaj liść laurowy i ziele angielskie. Gotuj na wolnym ogniu przez 30-40 minut. Rybę i warzywa odcedź z wywaru. Wystudź i oddziel ości od mięsa ryby. Zmiel warzywa i rybę w maszynce do mielenia mięsa. Obierz cebulę i pokrój w kostkę. Rozgrzej olej rzepakowy i zeszklij cebulę. Dodaj ją do farszu rybnego i wymieszaj, dopraw solą i pieprzem, dodaj bułkę tartą, koper i połącz składniki. Do miski wsyp mąkę, dodaj rozpuszczone masło klarowane i sól, zagnieć gładkie ciasto i odstaw je na 30 minut. Rozwałkuj ciasto na cienki placek i szklanką wykrawaj koła. Na każdy kawałek ciasta wyłóż łyżkę farszu i zlep brzegi. W dużym garnku zagotuj wodę z solą i gotuj partiami pierogi. Świeże pierogi gotować powinno się do momentu, aż zaczną wypływać.
Szczupak jest drapieżną rybą żyjącą w słodkich wodach naszych jezior. Jest on rybą zawierającą małą ilość tłuszczu. Jest dobrym źródłem jodu witaminy D, selenu i cynku. Szczupak jest dobrym źródłem białka zawierającego wszystkie niezbędne aminokwasy.
Podsumowując sprawdzony przepis na smaczne pierogi z farszem z ryby to gwarancja smacznego dania. Farsz rybny do pierogów możesz przygotować z dowolnej ryby słodko wodnej lub morskiej. Pierogi są dobre od razu po ugotowaniu. Można je zamrozić i przechowywać w lodówce przez 2-3 miesiące. Jeśli chcesz odgrzać pierogi na drugi dzień, najlepiej odsmażyć je na oleju rzepakowym. Pierogi sprawdzą się także dla dzieci, mielona ryba nie posiada ości, które mogłyby przeszkadzać w jedzeniu.
Alergeny w pierogach z rybą
Lista alergenów dla pierogów z rybą przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Szczupak filet
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Bułka tarta
- Mąka pszenna typ 500
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Masło klarowane
Wartości odżywcze pierogów z rybą
Pierogi z rybą to doskonały pomysł na smaczne danie obiadowe. Pierogi z rybą są doskonałym źródłem wielonienasyconych kwasów tłuszczowych.
Energia i białka
(280g)
Węglowodany
(280g)
Tłuszcze
(280g)
Witaminy
(280g)
Składniki mineralne
(280g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.