Pierogi z mięsem i kapustą
- Mąka pszenna typ 500 - 2 szklanki (260 g)
- Oliwa z oliwek - 3 łyżki (30 ml)
- Mięso mielone wieprzowo-wołowe (200 g)
- Kapusta kiszona (150 g)
Przepis na pierogi z mięsem i kapustą krok po kroku
Na patelni rozgrzej łyżkę oliwy.
Dodaj mielone mięso, dopraw i podsmażaj aż się zarumieni i zetnie.
Kapustę kiszoną odciśnij z nadmiaru wody i posiekaj.
Kapustę dodaj na patelnię z mięsem.
W misce zagnieć mąkę, 2 łyżki oleju i ok. 0,5 - 0,75 szklanki wody.
Wyrabiaj ciasto, aż będzie zwarte i elastyczne.
Ciasto rozwałkuj na cienki placek.
Za pomocą szklanki lub kieliszka wycinaj krążki.
Na każdy krażęk nakładaj porcje ciasta (ok. 1 czubatej łyżeczki) i zawijaj pierogi.
W garnku zagotuj ok. 1 l wody z odrobiną soli.
Do gotującej się wody wrzucaj delikatnie pierogi.
Gotuj ok. 4-5 minut od wypłynięcia.
-
Bigos staropolski
-
Sałatka jarzynowa
-
Bigos
-
Pierogi z kapustą i grzybami
-
Kutia
-
Zupa grzybowa
-
Makowiec
-
Sos grzybowy
-
Kapusta z grochem
-
Bigos tradycyjny
-
Krokiety z kapustą i grzybami
-
Ryba po grecku tradycyjna
-
Barszcz wigilijny
-
Kapusta wigilijna
-
Kapusta z grzybami
-
Śledzie w occie
-
Piernik staropolski
-
Makowiec zawijany
-
Tradycyjne potrawy wigilijne
Więcej informacji na temat pierogów z mięsem i kapustą
Pierogi z mięsem i kapustą to pyszne, pożywne i sycące danie. Mimo, że jest bardzo proste w przygotowaniu, zaskakuje swoich smakiem i przypadnie do gustu całej rodzinie. Choć najczęściej przygotowywane są na uroczyste posiłki z okazji świąt lub innych ważnych okoliczności, nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, przy przygotować je również bez okazji, na zwykły obiad w pracującym tygodniu. Bardzo łatwo za jednym razem można przygotować większą ilość pierogów i zamrozić ich część, a następnie korzystać z ich pysznego smaku za każdym razem kiedy przyjdzie na to ochota. Pozwala to zaoszczędzić naprawdę sporo czasu i w dosłownie kilka minut przygotować przepyszny i zdrowy obiad. Przepis na pierogi z mięsem i kapustą powinien znać każdy kto uwielbia pierogi i chciałby ich spróbować w tej niecodziennej odsłonie.
Smak soczystego mięsa doprawionego ziołami i czosnkiem idealnie komponuje się z kwaśną kapustą kiszoną i podsmażanymi grzybami. Miękkie, elastyczne, delikatne ciasto jest dopełnieniem całego dania.
Farsz na pierogi z mięsem i kapustą jest bardzo szybki w przygotowaniu - mięso wystarczy obsmażyć na patelni z rozgrzaną oliwą z oliwek lub olejem rzepakowym, doprawić świeżym czosnkiem, przyprawami i ziołami, a następnie wymieszać z odciśniętą z nadmiaru soku i poszatkowaną kapustą kiszoną. Do farszu możemy dodać podsmażane grzyby, na przykład pieczarki lub kurki. Farsz sam w sobie jest przepyszny i trudno mu się oprzeć się temu, aby nie podjadać podczas przygotowywania pierogów.
Pierogi z mięsem i kapustą to idealny posiłek na świąteczny stół, ale również pyszny i pożywny obiad dla całej rodziny w zwykłym roboczym tygodniu.
Jeżeli nie wiesz jeszcze jak zrobić pierogi z mięsem wieprzowym i kapustą koniecznie poznaj nasz przepis na to niecodzienne i niebanalne danie, które zachwyci Twoje podniebienie i kubki smakowe i z pewnością zostanie w Twojej kuchni na dłużej.
Pierogi z mięsem i kapustą możesz podawać z podsmażaną na oliwie cebulką, domowymi skwarkami lub śmietaną - w każdej wersji będą smakować wyśmienicie.
Alergeny w pierogach z mięsem i kapustą
Lista alergenów dla pierogów z mięsem i kapustą przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 500
-
Gorczyca i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- przyprawa do mięs
Wartości odżywcze pierogów z mięsem i kapustą
Energia i białka
(380g)
Węglowodany
(380g)
Tłuszcze
(380g)
Witaminy
(380g)
Składniki mineralne
(380g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.