Pierogi włoskie
- Mąka pszenna typ 550 (500 g)
- Oliwa z oliwek - 50 ml do ciasta i 5 ml do farszu (55 ml)
- Serek ricotta (400 g)
- Cebula - 3 sztuki (315 g)
- Szpinak (400 g)
Przepis na pierogi włoskie krok po kroku
Na stolnice wysyp mąkę i dodaj szczyptę soli oraz oliwę.
Stopniowo dolewaj gorącą wodę (łącznie około 250 ml) i zagniataj ciasto.
Ciasto możesz od razu po zagnieceniu rozwałkować lub zostawić na 30 minut.
Cebulę pokrój w kostkę i podsmaż na oliwie.
Szpinak lekko rozdrobnij i podsmaż z cebulą.
Do ricotty dodaj szpinak z cebulą oraz 0,5 łyżeczki soli i pieprzu oraz łyżeczkę czosnku. Wymieszaj farsz.
Rozgrzej piekarnik do 180 C.
Ciasto podziel na 4 części i rozwałkuj.
Z ciasta wykrój kółka szklanką. Nałóż na nie nadzienie i sklej brzegi ciasta.
Ułóż pierogi na blasze wyłożonej papierem do pieczenia i piecz w 180 C, przez około 20 minut.
-
Makaron ze szpinakiem
-
Rolada szpinakowa
-
Naleśniki ze szpinakiem
-
Frittata
-
Tarta ze szpinakiem
-
Rolada szpinakowa z łososia
-
Makaron ze szpinakiem i serem feta
-
Sałatka z ananasem
-
Ciasto francuskie ze szpinakiem
-
Ciasto francuskie ze szpinakiem i boczkiem
-
Ciasto leśny mech
-
Makaron ze szpinakiem i kurczakiem
-
Pierogi ze szpinakiem
-
Ciasto szpinakowe
-
Rolady z indyka
-
Zupa szpinakowa
-
Naleśniki ze szpinakiem i fetą
-
Kurczak ze szpinakiem
-
Dania ze szpinakiem
Więcej informacji na temat pierogów włoskich
Polska słynie z pierogów. Można znaleźć najróżniejsze, smaczne wersje, zarówno na słodko, jak i na słono. Farsz na pierogi można przygotować na wiele sposobów, między innymi z serem na słodko, z owocami, z kapustą i grzybami, ze szpinakiem, z mięsem surowym lub gotowany, z kaszą gryczaną, jęczmienną, a także z kaszą pęczak.
Pierogi można znaleźć nie tylko w Polsce. W wielu krajach przygotowuje się z różnym farszem i w trochę odmienny sposób. W Chinach popularne są pierożki won ton, które przygotowuje się z mieloną wieprzowiną i grzybami. W Japonii jedzą gyroza, które nadziewane są mięsem z dodatkiem imbiru i czosnku. Następnie obsmaża się je i dolewa na patelnię wody, aby mogły się ugotować. Włosi robią pierożki o nazwie tortellini i ravioli, które podają zamiast makaronu. W Meksyku smażą lub pieką pierogi o nazwie empanadas, a Hiszpanie pieką duże pierogi o nazwie calzone, które przypominają pizzę złożoną na pół. Żydzi robią pierożki o nazwie kreplach, które są nadziewane wołowiną lub twarogiem i mają kształt trójkąta. Takie pierożki są smażone w głębokim tłuszczu. W Brazylii pierogi coxina przypominają nóżkę kurczaka. Ciasto robione jest z jajek, mąki i bulionu drobiowego, a nadziane są mięsem z kurczaka i kremowym serkiem. Następnie są panierowane i smażone w głębokim tłuszczu. Grecy robią pierogi, o nazwie tiropitakia, z ciasta filo, z serem, najczęściej fetą i doprawione ziołami, które są pieczone. Na Ukrainie oraz w Rosji są pielmieni, z nadzieniem z surowego mięsa. Jak widzisz, pierogi są przygotowywane, na różne sposoby, na całym świecie.
Powyżej znajdziesz przepis na łatwe, domowe pierogi włoskie, które są łatwe i szybkie, a pierogi wychodzą z niego pyszne i bardzo dobre na obiad. Potrzebne składniki do farszu to ser ricotta, szpinak i cebulka oraz przyprawy. Ciasto na pierogi włoskie jest proste i takie samo jak to na zwykłe, polskie pierogi. Dzięki takiemu połączeniu pierogi włoskie z sosem warzywnym lub sałatką są świetnym pomysłem na bogaty w białko posiłek. Ten sprawdzony przepis na pierogi włoskie przygotujesz bez żadnego problemu. Dokładne wskazówki jak zrobić pierogi włoskie znajdziesz powyżej.
Alergeny w pierogach włoskich
Lista alergenów dla pierogów włoskich przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 550
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- serek ricotta
Wartości odżywcze pierogów włoskich
Pierogi włoskie z sosem warzywnym lub sałatką, są świetnym pomysłem na pożywny posiłek.
Energia i białka
(167g)
Węglowodany
(167g)
Tłuszcze
(167g)
Witaminy
(167g)
Składniki mineralne
(167g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.