Pierogi wegańskie
- Mąka pszenna typ 500 (500 g)
- Ziemniaki późne (400 g)
- Tofu wzbogacane wapniem (200 g)
- Cebula (100 g)
Przepis na pierogi wegańskie krok po kroku
Ziemniaki obierz, pokrój na mniejsze części, zalej wodą z odrobiną soli i ugotuj do miękkości. Następnie ostudź je.
Ziemniaki, cebulę i tofu przeciśnij przez praskę. Dopraw solą i pieprzem.
Przesiej do miski mąkę i dodaj odrobinę cukru pudru.
W mące zrób dołek do którego wlej 1 szklankę ciepłej wody. Wyrób ciasto.
Ciasto rozwałkuj na cienki placek, za pomocą szklanki wykrawaj krążki.
Na środek każdego krążka nałóż farsz. Rogi krążka dokładnie ze sobą sklej.
W garnku zagotuj wodę. Partiami wrzucaj pierogi i gotuj je około 3 minut od momentu wypłynięcia pierogów na wierzch.
-
Pielmieni
-
Pierogi z serem
-
Farsz na pierogi ruskie
-
Pierogi gruzińskie
-
Pierożki gruzińskie
-
Gruzińskie pierogi
-
Farsz na pierogi z kapustą i grzybami
-
Farsz do krokietów
-
Farsz na pierogi z mięsem
-
Pierogi z serem na słodko
-
Pierogi chinkali
-
Pierogi z ziemniakami
-
Farsz do pierogów z kapustą i grzybami
-
Kołduny litewskie
-
Farsz na uszka
-
Farsz na pierogi z mięsem mielonym
-
Farsz do pasztecików
-
Cappelletti
-
Farsz na pierogi
Więcej informacji na temat pierogów wegańskich
Pierogi wegańskie są naprawdę fantastycznym wyborem dla wszystkich, którzy szukają wersji równie smacznej co klasyczna, ale bez dodatku żadnych produktów odzwierzęcych. To dobre rozwiązanie dla wszystkich miłośników wyjątkowych potraw.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić pierogi wegańskie, które będą smaczne, a przy okazji bez mięsa i bez jajka, to ten prosty przepis na pewno przypadnie ci do gustu. Całość jest niezwykle prosta, a naprawdę pyszna. Farsz wykonuje się z warzyw, dzięki czemu są również niezwykle zdrowe i pełne błonnika. To danie idealne również dla dzieci. Będą świetną alternatywą dla bardziej popularnych, ruskich, które również zawierają ziemniaki, jednak ta opcja jest pozbawiona twarogu, więc świetnie sprawdzi się dla osób, które rezygnują z nabiału w swojej diecie. Ich przygotowanie jest bardzo łatwe, a wyróżniają się szczególnie ze względu na wspaniałe ciasto. Całość jest bardzo ekspresowa, a smakuje jak z najlepszej restauracji. W dodatku w tej wersji pierożki są niezwykle sycące.
Przepis na pierogi wegańskie jest niezwykle ciekawy, a przy tym bardzo prosty. Sprawdzi się również na co dzień. Jest tak dobre, że ciężko jest przejść obok niego obojętnie. Nic dziwnego, są smaczne, nie mają zbyt dużo kalorii, a ich wnętrze wypełniają pyszne warzywa. W dodatku wszystkie składniki na pewno masz już w swojej kuchni. Ciasto na pierogi wegańskie robi się dokładnie tak jak w wersji klasycznej, jednak pomija się jajko. Całość nie jest zbyt trudna, dzięki czemu poradzą sobie z nim nawet początkujący kucharze. Mają przepyszny smak, a ich przygotowanie zajmuje tylko kilka chwil. Warto jednak pamiętać, by wcześniej ugotować ziemniaki na farsz, bez tego nie da się ich przyrządzić, a jest to najbardziej czasochłonne zadanie. Choć to danie postne, sprawdzi się nie tylko na święta. Ma niezwykle prosty farsz, który smakuje po prostu fantastycznie. To opcja niskobudżetowa jednak naprawdę smaczna. To danie sprawdzi się nie tylko jako obiad, czy kolacja na ciepło. W takim wydaniu pierogi to nie tylko smaczne danie, ale również bardzo odżywcze i zdrowe.
Alergeny w pierogach wegańskich
Lista alergenów dla pierogów wegańskich przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 500
-
Soja i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Tofu wzbogacane wapniem
Wartości odżywcze pierogów wegańskich
To danie zawiera dość spory indeks glikemiczny, więc nie powinno gościć w menu zbyt często.
Energia i białka
(200g)
Węglowodany
(200g)
Tłuszcze
(200g)
Witaminy
(200g)
Składniki mineralne
(200g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.