Przepis na pierogi japońskie krok po kroku

Składniki dla 24 porcji
Liczba porcji:
Przyprawy
sól, pieprz, sos sojowy, olej sezamowy, czosnek
To będzie niezbędne
wałek, miska, patelnia, pokrywka do patelni

Z mąki przygotowujemy ciasto na pierogi. Wysypujemy ją na blat lub stolnicę i robimy w niej dziurkę na wodę (300 ml). Dodajemy szczyptę soli. Wyrabiamy ciasto tak długo, aż będzie miękkie. Gotowe odstawiamy na około 60 minut pod przykryciem.

W międzyczasie mięso mielone łączymy z pokrojoną kapustą pekińską oraz podsmażoną cebulką. Doprawiamy je do smaku i odstawiamy do lodówki.

Następnie ciasto rozwałkowujemy na cienki placek. Wycinamy z niego za pomocą szklanki kółka, które nadziewamy farszem mięsnym. Zlepiamy ciasto tak, aby przypominało "strączek groszku".

Na patelni rozgrzewamy olej. Podsmażamy na nim pierożki, aż się przyrumienią. Następnie zalewamy je wodą (70 ml) i gotujemy je pod przykryciem około 8 minut.

Zdejmujemy pokrywkę z patelni i smażymy dalej pierożki do momentu odparowania całej wody.

Gotowe powinny mieć lekko chrupiące ciasto.

Pierożki japońskie na talerzu
Pierożki japońskie
Koszt przygotowania dania
12.74 zł
Energia w porcji
(liczba kalorii)
125 kcal
Liczba alergenów w daniu
3
88

Pierogi japońskie - cechy przepisu

Kuchnia:
Przepis odpowiedni na:
Dieta:
 • Od autora
 • Wartości odżywcze
 • Alergie
 • Koszt potrawy
Od autora

Więcej o pierogach japońskich

Pyszne pierogi japońskie to dobry pomysł na domowy, a co ważne łatwy w wykonaniu posiłek, który idealnie sprawdzi się na obiad. Pierożki gyoza z farszem mięsnym są proste w przygotowaniu, dlatego każdy powinien sobie z nim poradzić, a składniki są łatwo dostępne. Ich smak zachwyci każdego i gwarantuje, że zniknie w mgnieniu oka. Możesz uzupełnić je o ulubione dodatki, oczywiście wedle uznania.

Jak zrobić pierogi japońskie? Przygotowanie ich jest bardzo łatwe. Na początku z mąki przygotowujemy ciasto na pierogi. Wysypujemy ją na blat lub stolnicę i robimy w niej dziurkę na wodę (300 ml). Dodajemy szczyptę soli. Wyrabiamy ciasto tak długo, aż będzie miękkie. Gotowe odstawiamy na około 60 minut pod przykryciem. W międzyczasie mięso mielone łączymy z pokrojoną kapustą pekińską oraz podsmażoną cebulką. Doprawiamy je do smaku i odstawiamy do lodówki. Następnie ciasto rozwałkowujemy na cienki placek. Wycinamy z niego za pomocą szklanki kółka, które nadziewamy farszem mięsnym. Zlepiamy ciasto tak, aby przypominało "strączek groszku". Na patelni rozgrzewamy olej. Podsmażamy na nim pierożki, aż się przyrumienią. Następnie zalewamy je wodą (70ml) i gotujemy je pod przykryciem około 8 minut. Zdejmujemy pokrywkę z patelni i smażymy dalej pierożki do momentu odparowania całej wody. Gotowe powinny mieć lekko chrupiące ciasto.

Sprawdzony przepis na japońskie pierogi nie jest skomplikowany, tak jak się wydaje na pierwszy rzut oka. Składa się on między innymi z mąki pszennej, która jest bardzo zróżnicowana. Mąk pszennych na rynku można znaleźć wiele, między innymi tortową, krupczatkę lub razową. Ważne jest również, aby do odpowiedniego wypieku wybrać prawidłowy typ mąki. Mąki również w zależności od rodzaju różnią się składem i wartościami odżywczymi. Warto wybierać ciemniejsze, ponieważ mają w swoim składzie więcej dobrego dla naszego zdrowia. Mąka jasna podczas procesu produkcji traci część wartości odżywczych, natomiast im typ wyższy tym straty mniejsze. Dodatkowo mąki o wyższych typach zawierają więcej błonnika pokarmowego, a także dostarczają witamin z grupy B oraz A, C i A. Ponadto zawierają żelazo, magnez czy wapń.

Domowe i smaczne pierożki japońskie odpowiednio przygotowane posiadają wiele właściwości zdrowotnych. Są szybkie i łatwe w przygotowaniu oraz dobre w smaku. Opcji jest bardzo wiele, a to wszystko zależy od naszego smaku, który preferujemy. Ten sprawdzony przepis na pewno ułatwi Ci przygotowanie pysznego posiłku.

Wartości odżywcze pierogów japońskich

na 100g gotowej potrawy

Energia i białka

Na 100g
Na porcję
(50g)
Energia (kalorie)
250.25 kcal
125.12 kcal
Białko
17.20 g
8.60 g

Węglowodany w pierogach japońskich

Na 100g
Na porcję
(50g)
Węglowodany
30.78 g
15.39 g
Węglowodany przyswajalne
30.56 g
15.28 g

Tłuszcze

Na 100g
Na porcję
(50g)
Tłuszcz
6.57 g
3.28 g
Tłuszcze nasycone
2.44 g
1.22 g
Tłuszcze nienasycone
4.13 g
2.06 g

Witaminy w przepisie na pierogi japońskie

Na 100g
Na porcję
(50g)
Witamina B6
0.32 mg
0.16 mg
Brak danych dla: olej rzepakowy.
czytaj dalej
Tiamina
0.43 mg
0.21 mg
Brak danych dla: olej rzepakowy.
czytaj dalej
Ryboflawina
0.27 mg
0.14 mg
Brak danych dla: olej rzepakowy.
czytaj dalej
Niacyna
6.28 mg
3.14 mg
Brak danych dla: olej rzepakowy.
czytaj dalej
Foliany
69.26 µg (mcg)
34.63 µg (mcg)
Brak danych dla: olej rzepakowy.
czytaj dalej

Składniki mineralne w przepisie na pierogi japońskie

Na 100g
Na porcję
(50g)
Sód
170.82 mg
85.41 mg
Potas
204.34 mg
102.17 mg
Wapń
29.75 mg
14.88 mg
Fosfor
159.51 mg
79.75 mg
Brak danych dla: olej rzepakowy.
czytaj dalej
Magnez
29.39 mg
14.69 mg
Brak danych dla: olej rzepakowy.
czytaj dalej
Żelazo
2.98 mg
1.49 mg
Cynk
1.73 mg
0.86 mg
Brak danych dla: olej rzepakowy.
czytaj dalej
Miedź
0.14 mg
0.07 mg
Brak danych dla: olej rzepakowy.
czytaj dalej
Szacunkowy indeks glikemiczny pierogów japońskich 88
Sprawdź indeks glikemiczny składników przepisu:
Niestety nie posiadamy pełnych informacji o wartościach odżywczych dla części składników. Przy każdej wartości odżywczej powyżej znajdziesz informację o ewentualnych brakach. Pomimo dokładanych starań nie byliśmy w stanie pozyskać tych danych, dlatego rzeczywiste wartości odżywcze mogą się różnić od wartości wskazanych w tabeli powyżej. W szczególności dane z tabeli nie zawierają pełnych wartości odżywczych dla składników wskazanych w poprzednim zdaniu.
Wartości odżywcze w przeliczeniu na 100 gram gotowej potrawy. Nie uwzględniają przypraw.
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.

Alergeny w pierogach japońskich

Lista alergenów dla pierogów japońskich przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.

Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.

 • Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
  • Mąka pszenna typ 550
  • sos sojowy
 • Soja i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
  • sos sojowy
 • Nasiona sezamu i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
  • olej sezamowy

Cena przygotowania pierogów japońskich

Składnik
Ilość
Cena składnika
Koszt w daniu
Mąka pszenna typ 550
500 g
3.00
Za 1000.0 g
Liczba opakowań 1
1.50
Za 500 g
Mięso mielone z indyka
500 g
8.00
Za 400.0 g
Liczba opakowań 2
10.00
Za 500 g
Kapusta pekińska
100 g
8.00
Za 1000.0 g
Liczba opakowań 1
0.80
Za 100 g
Cebula
100 g
1 cebula
3.00
Za 1000.0 g
Liczba opakowań 1
0.30
Za 100 g
Olej rzepakowy
20 ml
2 łyżki
7.00
Za 1000.0 ml
Liczba opakowań 1
0.14
Za 20 ml
Koszt składników
37.00
Jak oceniasz przepis na pierogi japońskie
Oceń
Nasz przepis pozytywnie ocenia 100.0% osób