Pierogi drożdżowe
- Mięso mielone wieprzowe (500 g)
- Cebula (100 g)
- Pietruszka (45 g)
- Jajko (2 szt.)
- Oliwa z oliwek (15 ml)
- Mąka pszenna typ 500 (300 g)
- Drożdże suche (7 g)
Przepis na pierogi drożdżowe krok po kroku
Jajka ugotuj na twardo, następie ostudź je i obierz. Połącz je z posiekaną natką pietruszki.
Na patelni rozgrzej oliwę i podsmaż na niej posiekaną cebulę. Gdy będzie rumiana, dodaj mięso mielone i delikatnie podduś. Przypraw solą i pieprzem.
Do mięsa dodaj również jajko, całość dokładnie wymieszaj.
Do miski przesiej mąkę, dodaj sól i drożdże. Całość zalej 180 ml wody i dokładnie wymieszaj.
Ciasto odłóż na 30 minut do ciepłego miejsca.
Ciasto rozwałkuj i wytnij okręgi za pomocą szklanki.
Każdy okręg wypełnij farszem i złóż na pół, dobrze sklej ze sobą końce.
Pierogi ułóż na blaszce piekarnika wyłożonej papierem do pieczenia.
Całość piecz przez 40 minut w piekarniku nagrzanym do 180 st. C.
-
Chlebek ziołowy
-
Pizza margherita
-
Lahmacun na drożdżach
-
Szybka pizza
-
Pizza na suchych drożdżach
-
Pizza Thermomix
-
Cebularz
-
Parówki w cieście drożdżowym
-
Chaczapuri adżarskie
-
Chaczapuri z mięsem
-
Rozczyn z drożdży
-
Pizza z krewetkami
-
Pierogi meksykańskie
-
Pizza wiejska
-
Paszteciki ze szpinakiem
-
Paszteciki drożdżowe z mięsem
-
Paszteciki drożdżowe z kapustą i grzybami
-
Gozleme
-
Ciasta drożdżowe na słono
Więcej informacji na temat pierogów drożdżowych
Pierogi drożdżowe to świetna alternatywa dla tych z wody. Ich przygotowanie jest może nieco bardziej pracochłonne, jednak jest zdecydowanie warte poświęconego czasu. Pierogi są smaczne nie tylko zaraz po upieczeniu podane na ciepło, ale także na zimno, jako wspaniała przekąska. Dodatkowo są niezwykle sycące, już kilka sztuk wystarcza, by zaspokoić głód na długo.
Przepis na pierogi drożdżowe jest świetnym wyborem dla wszystkich osób, które kochają proste i tradycyjne dania, w nieco świeższej odsłonie. W tej opcji wspaniale zastąpią klasyczną wersję. Ich przygotowanie jest nieco bardziej skomplikowane i zabiera trochę więcej czasu, jednak efekt jest tak fantastyczny, że warto poświęcić im trochę więcej swojego czasu, by później móc się nimi cieszyć. To danie sprawdzi się nie tylko jako obiad, czy kolacja na ciepło. Pierożki równie dobrze smakują na zimno, więc można używać ich jako pysznej przystawki, ale także zabierać ze sobą do lunchboxa.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić pierogi drożdżowe, które będą smaczne, proste i naprawdę ciekawe, to ten przepis sprawdzi się idealnie. Całość można podzielić na dwa etapy. Najpierw robi się ciasto drożdżowe na pierogi, trochę inaczej niż w tradycyjnej wersji. Jednak ciasto musi mieć odpowiednio dużo czasu na to, by wyrosnąć. Najlepiej dodać do niego drożdży instant, które sprawiają, że cały proces jest szybszy i nie trzeba dodatkowo tworzyć zaczynu. To opcja dla tych, którzy naprawdę nie przepadają za zbyt długim siedzeniem w kuchni. Następnie należy przygotować farsz. W tej wersji jest to prosty farsz z mięsa mielonego i warzyw, który jest niezwykle uniwersalny. Sprawdza się na większe okazje, ale również na co dzień. Można jednak zastąpić go innym ulubionym farszem, na przykład z kapusty i pieczarek.
To doskonały pomysł na dobre i naprawdę szybkie przekąski, ale także wspaniały obiad. Ten prosty przepis sprawdzi się wspaniale również dla początkujących kucharzy, gdyż jego wykonanie nie jest wcale tak skomplikowane, jak może się wydawać. W dodatku wszystkie składniki pewnie są w twojej spiżarni.
Alergeny w pierogach drożdżowych
Lista alergenów dla pierogów drożdżowych przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 500
Wartości odżywcze pierogów drożdżowych
To zdrowa opcja, która dostarcza sporo białka.
Energia i białka
(178g)
Węglowodany
(178g)
Tłuszcze
(178g)
Witaminy
(178g)
Składniki mineralne
(178g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.