Pieczony udziec z indyka z kością i skórą
- Udziec z indyka (1500 g)
- Oliwa z oliwek - 4 łyżki (40 ml)
- Musztarda sarepska - 2 łyżki (20 g)
- Miód - 1 łyżka (15 g)
- Czosnek - 3 ząbki (15 g)
Przepis na pieczony z indyka z kością i skórą krok po kroku
Mięso umyj i osusz.
Wymieszaj oliwę z musztardą, miodem i posiekanym lub przeciśniętym przez praskę czosnkiem.
Mięso dokładnie obtocz w marynacie i odstaw do lodówki na minimum 6 godzin, a najlepiej na całą noc.
Piecz mięso w piekarniku nagrzanym do 180 st. C przez ok. 90 minut.
Więcej informacji na temat pieczonego udźca z indyka z kością i skórą
Pieczony udziec z indyka z kością i skórą to danie, który zdecydowanie warto znać. To świetny pomysł na dodatek do sałatek, kanapek, sosów, czy mięso do dania głównego na obiad. Dobrze sprawdzi się również na święta, uroczyste kolacje, czy spotkania w gronie rodziny lub przyjaciół. Jak zrobić pieczony udziec z indyka z kością i skórą, aby był naprawdę pyszny, soczysty i dobry na każdą okazję? Koniecznie czytaj dalej, aby poznać nasz prosty, sprawdzony przepis, który będzie dla Ciebie świetną inspiracją i wskazówką. Na pewno poradzisz sobie z tym daniem, nawet jeśli nie masz większego doświadczenia kulinarnego. Potrzebujesz zaledwie kilku składników i kilkunastu minut spędzonych w kuchni. Mimo to pamiętaj, że nie jest to potrawa, którą możesz przygotować na ostatnią chwilę. Mięso potrzebujesz czasu na zamarynowanie, również pieczenie w piekarniku powinno trwać około półtorej godziny. Dlatego, jeśli planujesz przygotować pieczony udziec z indyka z kością i skórą, zaplanuj to sobie odpowiednio wcześnie. Oprócz udźca z indyka potrzebne Ci będą również składniki do zalewy. Standardowo poleca się przygotować ją z oliwy, musztardy, miodu i czosnku, jednak masz tu pełną dowolność. W zależności od tego, jakie smaki preferujesz na co dzień, możesz dowolnie modyfikować składniki zalewy i ich wzajemne proporcje. Jeśli nie lubisz smaków mieszanych, możesz zrezygnować z miodu, a jeśli wolisz bardziej wyraziste, ostre, pikantne smaki, dodaj więcej czosnku, mieloną ostrą paprykę lub papryczki chilli. Przepis na pieczony udziec z indyka z kością i skórą jest bardzo prosty, nie wymaga dużego wysiłku, ani zaangażowania, dodatkowo jest bardzo uniwersalny. Pieczone mięso sprawdzi się jako dodatek do wielu dań lub jako główny punk uroczystej kolacji, lub obiadu. Koniecznie czytaj dalej, aby poznać naszą propozycję przygotowania tego pysznego dania. Będzie to dla Ciebie świetną inspiracją i wskazówką.
Alergeny w pieczonym udźcu z indyka z kością i skórą
Lista alergenów dla pieczonego udźca z indyka z kością i skórą przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Gorczyca i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Musztarda sarepska
Wartości odżywcze pieczonego udźca z indyka z kością i skórą
Mięso z indyka jest dobrym źródłem białka, witamin z grupy B i minerałów, a przy tym jest stosunkowo niskokaloryczne.
Energia i białka
(150g)
Węglowodany
(150g)
Tłuszcze
(150g)
Witaminy
(150g)
Składniki mineralne
(150g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.