Pieczone ziemniaczki
- Ziemniaki późne (1000 g)
- Oliwa z oliwek - 2 łyżki (30 ml)
Przepis na pieczone ziemniaczki krok po kroku
Ziemniaki umyj i pokrój w małą kostkę.
Do dużej miski wlej oliwę, przyprawy i zioła. Wymieszaj całość.
Ziemniaki rozmieszaj z oliwą.
Ułóż ziemniaki na blasze do pieczenia i piecz przez 30-35 minut, w piekarniku nagrzanym do 200 stopni C.
-
Kluski śląskie
-
Kopytka
-
Sałatka jarzynowa
-
Śledzie pod pierzynką
-
Kartacze
-
Krupnik
-
Kapuśniak
-
Gulasz wołowy
-
Placek po węgiersku
-
Pieczone ziemniaki
-
Gnocchi
-
Ziemniaczki z piekarnika
-
Kotleciki ziemniaczane
-
Babka ziemniaczana
-
Knedle ze śliwkami
-
Zapiekanka ziemniaczana z mięsem mielonym i cebulą
-
Bogracz
-
Frytki z piekarnika
-
Dania z ziemniaków
Więcej informacji na temat pieczonych ziemniaczków
Pieczone ziemniaczki to dodatek, który odmieni każde, nawet najnudniejsze danie. Tak przygotowane są niezwykle smaczne, a przy tym zdrowe, choć może wydawać się inaczej. Całość jest smaczna, zdrowa i wyjątkowo komponuje się z mięsnymi, ale również jarskimi dodatkami. Można podawać je z sosem, ale są tak dobre, że nie jest to konieczne.
Przepis na pieczone ziemniaczki jest bardzo łatwy, dlatego na pewno przypadnie do gustu wszystkim, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z gotowaniem. Ziemniaki to podstawowy produkt w polskiej kuchni, jednak dla wielu osób podane w zwyczajowej gotowanej formie nie są zbyt ciekawe. Dlatego te pieczone w piekarniku z ziołami będą doskonałą alternatywą. Ich przygotowanie zajmuje tylko kilka chwil. By je przyrządzić przyda się piekarnik. Ziemniaczki można również usmażyć, ale to właśnie te przygotowane w piekarniku są dużo zdrowsze. Ziemniaczki należy piec w dość wysokiej temperaturze, by były naprawdę chrupiące. Można je również wcześniej pokroić i zostawić w zimnej wodzie. Namaczanie ich przez godzinę sprawi, że pozbędą się skrobi i staną się znacznie bardziej miękkie i puszyste w środku. Choć zbyt duża ilość tłuszczu nie jest pożądana, to jednak nie można na nim za bardzo oszczędzać, gdyż wtedy ziemniaczki będą suche i niezbyt chrupiące.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić pieczone ziemniaczki, które będą smaczne, a przy okazji niezbyt skomplikowane w przygotowaniu, to ten przepis sprawdzi się idealnie. Do jego stworzenia wystarczy tylko kilka chwil. Na cały przepis składają się tylko dwa składniki: ziemniaki i oliwa. Ziemniaki są naprawdę zdrowym produktem, którego właściwości są zwykle pomijane. To naprawdę świetne źródło potasu, pierwiastka, który pozytywnie wpływa na pracę układu krwionośnego.
Tak przygotowane ziemniaki będą idealnym dodatkiem do obiadu. Najlepiej upiec je ze skórką. Można pokroić je tak jak w przepisie - w kostkę, ale również na talarki. To wspaniały pomysł na pyszne i bardzo chrupiące danie. Z tego przepisu dowiesz się, ile czasu trzeba piec ziemniaki, by były dobre.
Alergeny w pieczonych ziemniaczkach
Lista alergenów dla pieczonych ziemniaczków przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
W przepisie na pieczone ziemniaczki nie posiadamy danych o alergiach dla następujących składników:
- bazylia świeża
Wartości odżywcze pieczonych ziemniaczków
To zdrowy dodatek do potraw.
Energia i białka
(258g)
Węglowodany
(258g)
Tłuszcze
(258g)
Witaminy
(258g)
Składniki mineralne
(258g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.