Pieczeń cielęca
- Cielęcina (1000 g)
- Bulion warzywny - 1 szklanka (250 ml)
- Czosnek - 3 ząbki (15 g)
Przepis na pieczeń cielęcą krok po kroku
Mięso umyj i osusz delikatnie. Natrzyj je solą i pieprzem.
Mięso umieść w naczyniu żaroodpornym. Zalej bulionem. Dodaj nieobrane ząbki czosnku, liść laurowy, ziele angielskie i zioła.
Całość piecz w piekarniku nagrzanym do 180 stopni przez 2,5 godziny.
Więcej informacji na temat pieczeni cielęcej
Pieczeń cielęca to wspaniały pomysł na pyszny posiłek dla całej rodziny. To niezwykle delikatne i soczyste mięso zyskuje na smaku podczas pieczenia, a całość dopełnia pyszny sos, który tworzy się w trakcie obróbki termicznej. Całość zachwyca aromatem. To danie, które sprawdzi się idealnie dla wszystkich, którzy szukają dobrej alternatywy dla tradycyjnej wieprzowej pieczeni. W tym wydaniu całość jest znacznie lżejsza. Idealnie komponuje się z ziemniakami z wody i kluskami, a także surówką z czerwonych buraków.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić dobrą pieczeń cielęcą, która będzie nie tylko pięknie się prezentowała na stole, ale również zachwyci smakiem, to ten przepis na pewno przypadnie ci do gustu. Całość jest niezwykle smaczna i aromatyczna, ze względu na przyprawy i zioła, których używa się do pieczenia. Choć w niektórych przepisach prze obróbką zaleca się podsmażenie mięsa, nie trzeba tego robić. Bez podsmażenia mięso jest bardziej lekkostrawne, dzięki temu może gościć nawet w diecie najmłodszych domowników.
To dobra opcja dla wszystkich osób, które kochają tradycyjne dania, jednak poszukują smacznej odmiany. To naprawdę wspaniała alternatywa dla schabu czy karkówki. Jest od nich również zdrowsza. Zawiera mniej tłuszczu, dzięki czemu jest bezpieczniejsza dla układu krwionośnego. To mięso sprawdzi się nawet w diecie lekkostrawnej.
Upieczona cielęcina jest niezwykle pyszna, dlatego szybko znika z talerzy. Lepiej jest więc przygotować od razu dużo większy kawałek do pieczenia. Podczas obróbki termicznej powstaje pyszny sos, który świetnie sprawdzi się do podlewania mięsa. Można go również zblendować i podawać z mięsem. Jeśli jest zbyt rzadki można połączyć go z mąką pszenną zmieszaną z ciepłą wodą, dzięki temu nieco się zagęści. Taki sos wspaniale sprawdza się nie tylko jako dodatek do mięsa ale również do kaszy, ziemniaków czy klusek.
Z tej receptury dowiesz się ile czasu potrzeba na przygotowanie naprawdę smacznej domowej pieczeni. Ten przepis na pieczeń cielęcą jest naprawdę łatwy, a przy tym bardzo pyszny. Cielęcina duszona w sosie własnym jest idealnym wyborem na obiad dla całej rodziny. Wystarczy upiec ją w piekarniku, by cieszyć się jej pysznym smakiem.
Alergeny w pieczeni cielęcej
Lista alergenów dla pieczeni cielęcej przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Seler i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- bulion warzywny
Wartości odżywcze pieczeni cielęcej
To zdrowy pomysł na obiad.
Energia i białka
(211g)
Węglowodany
(211g)
Tłuszcze
(211g)
Witaminy
(211g)
Składniki mineralne
(211g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.