Pieczarki z cebulą
- Pieczarki (300 g)
- Cebula - 1 sztuka (100 g)
- Masło klarowane - 2 łyżki (30 g)
Przepis na pieczarki z cebulą krok po kroku
Pieczarki umyj i pokrój w plastry.
Cebulę drobno posiekaj.
Podsmaż razem na maśle z dodatkiem przypraw.
-
Sałatka z pieczarek i jajek
-
Sałatka z pieczarek marynowanych
-
Sałatka z pieczarkami marynowanymi
-
Sałatka z pieczarkami i jajkiem
-
Sałatki z pieczarkami i jajkiem
-
Sałatka z selerem naciowym i jajkiem oraz papryką
-
Sałatka pieczarkowa z jajkiem
-
Sałatka z pieczarkami i porem
-
Sałatka z pora i pieczarek
-
Sałatka z jajkiem i pieczarkami
-
Sałatka z jajkiem i pieczarkami
-
Sałatka z pieczarkami konserwowymi
-
Sałatka z pieczarek marynowanych i sera żółtego
-
Sałatka z pieczarkami marynowanymi warstwowa
-
Sałatka pieczarkowa z porem
-
Sałatka na krakersach z pieczarkami i jajkiem
-
Kotlet schabowy zapiekany z serem i pieczarkami, ziemniaki oraz sałatka wiosenna
-
Sałatka z białej fasoli i pieczarek marynowanych
-
Sałatki z pieczarkami
Więcej informacji na temat pieczarek z cebulą
Pieczarki z cebulą to pomysł na szybki, prosty i smaczny dodatek do dań głównych, zwłaszcza mięsnych. Ich przygotowanie zajmie Ci maksymalnie kilka minut i na pewno poradzisz sobie z tym przepisem nawet nie mając dużego doświadczenia kulinarnego. Jak zrobić pieczarki z cebulą, aby były naprawdę dobre? Koniecznie czytaj dalej i poznaj nasz prosty przepis, który będzie dla Ciebie świetną inspiracją i wskazówką. Składniki, które będą Ci potrzebne to jedynie pieczarki, cebula, masło klarowane do smażenia oraz przyprawy. Z tych kilku składników powstają szybkie, łatwe, pieczarki smażone z cebulą. Wystarczy, że pokroisz pieczarki w plastry lub kostkę i podsmażysz na maśle z dodatkiem przypraw i drobno posiekanej cebuli. To wszystko, co musisz zrobić, aby przygotować pyszne pieczarki, które świetnie sprawdzą się jako dodatek do dań mięsnych, a także sosów. Przepis na pieczarki z cebulą możesz dowolnie modyfikować za pomocą różnorodnych przypraw. Jeśli na co dzień preferujesz delikatne, ziołowe smaki dodaj majeranek, bazylię lub zioła prowansalskie. Jeśli natomiast wolisz bardziej pikantne dania, dobrze sprawdzi się papryka ostra mielona, chilli, czosnek i pieprz. Pieczarki z cebulą to dobre źródło witamin z grupy B, które są ważne dla zdrowia układu krążenia oraz układu nerwowego. To połączenie jest jednak ciężkostrawne i u osób z wrażliwym przewodem pokarmowym może powodować dolegliwości takie jak wzdęcia, zgaga, czy zaparcia. Jeśli planujesz przygotować pieczarki z cebulą, koniecznie czytaj dalej i poznaj nasz prosty przepis.
Alergeny w pieczarkach z cebulą
Lista alergenów dla pieczarek z cebulą przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Masło klarowane
Wartości odżywcze pieczarek z cebulą
Połączenie smażonych pieczarek i cebuli jest ciężkostrawne i może powodować dolegliwości żołądkowo jelitowe u osób z wrażliwymi jelitami.
Energia i białka
(200g)
Węglowodany
(200g)
Tłuszcze
(200g)
Witaminy
(200g)
Składniki mineralne
(200g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.