Pieczarki w cieście francuskim
- Pieczarki (400 g)
- Ciasto francuskie (350 g)
- Cebula - 2 sztuki (200 g)
- Masło - 1 łyżka (10 g)
Przepis na pieczarki w cieście francuskim krok po kroku
Pieczarki umyj, obierz i drobno posiekaj. Cebulę obierz i drobno posiekaj.
Na patelni rozgrzej masło i podsmażaj cebulkę z pieczarkami. Dopraw.
Ciasto francuskie pokrój na kwadraty równej wielkości.
Na każdy kwadrat łyżeczką nakładaj porcję farszu i zawijaj.
Piecz ok. 20 minut w piekarniku nagrzanym do 200 st. C do zarumienienia.
-
Lawasz
-
Rolada szpinakowa
-
Churros
-
Ciasto dyniowe
-
Rogaliki drożdżowe
-
Bajaderki
-
Mochi
-
Kruche ciasto z rabarbarem i budyniem
-
Corn dog
-
Pieguski
-
Chlebek ziołowy
-
Ciasto francuskie na słono
-
Pączki serowe
-
Babeczki waniliowe
-
Chlebek ziołowy Thermomix
-
Cannoli
-
Sernikobrownie z truskawkami
-
Tamale
-
Przekąski na Halloween
Więcej informacji na temat pieczarek w cieście francuskim
Pieczarki w cieście francuskim to pomysł na pyszne, smaczne i szybkie w przygotowaniu przekąski na imprezę. Faszerowane pieczarkami i cebulką ciasto francuskie jest przepyszne i z pewnością posmakuje wszystkim gościom. Możesz przygotować je na przykład na sylwestra, zwłaszcza jeśli po świętach zostało Ci jeszcze sporo pieczarek, a także na każdą inną imprezę, czy spotkanie w gronie rodziny lub przyjaciół. Są bardzo proste i szybkie w przygotowaniu, zwłaszcza jeśli wykorzystasz gotowe ciasto francuskie. Jego samodzielne przygotowanie jest dość czasochłonne i wymaga już większej wprawy i doświadczenia. Natomiast sklepowe ciasto francuskie będzie pasować równie dobrze, a przekąski będą również przepyszne, dlatego to świetny sposób na zaoszczędzenie czasu. Jak zrobić pieczarki w cieście francuskim? Najlepiej zacząć od farszu. W tym celu należy dokładnie umyć, obrać pieczarki i podsmażyć je na patelni z rozgrzaną oliwą z dodatkiem drobno posiekanej cebuli i czosnku. Aby miały bardziej wyrazisty smak najlepiej doprawić je solą i pieprzem, możesz dodać też majeranek. Tak przygotowany farsz wystarczy nakładać łyżeczką na pokrojone w równej wielkości kwadraty wycięte z płatów ciasta francuskiego. Po zawinięciu brzegów i stworzenia małych pasztecików pieczarki w cieście są gotowe do pieczenia w piekarniku – wystarczy około 20 minut. Pieczarki w cieście francuskim świetnie sprawdzą się jako przystawka, dodatek do barszczu, czy do grilla. Koniecznie czytaj dalej i poznaj najlepszy przepis na pieczarki w cieście francuskim, który przygotujesz w kilka minut, a efekt pozytywnie zaskoczy każdego.
Alergeny w pieczarkach w cieście francuskim
Lista alergenów dla pieczarek w cieście francuskim przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Ciasto francuskie
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Masło
Wartości odżywcze pieczarek w cieście francuskim
Przekąski te są dość ciężkostrawne i u osób z refluksem lub zgagą mogą nasilać te dolegliwości.
Energia i białka
(300g)
Węglowodany
(300g)
Tłuszcze
(300g)
Witaminy
(300g)
Składniki mineralne
(300g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.