Pesto z cukinii
- Cukinia - 1 sztuka (300 g)
- Czosnek - 2 ząbki (20 g)
- Oliwa z oliwek - 1 łyżka (10 ml)
- Bazylia suszona - garść (20 g)
- Słonecznik nasiona łuskane - 1 łyżka (10 g)
- Suszone pomidory - 4 sztuki (40 g)
- Olej rzepakowy - 1 łyżka (10 ml)
Przepis na pesto z cukinii krok po kroku
Cukinię umyj, pokrój na mniejsze kawałki i podsmaż na oleju rzepakowym.
Do kielicha blendera dodaj wszystkie składniki i zmiksuj do uzyskania jednolitej konsystencji.
-
Pesto
-
Makaron z pesto
-
Pesto z bazylii
-
Pesto bazyliowe
-
Makaron z fasolką szparagową, kurczakiem i pesto
-
Makaron z pesto i kurczakiem
-
Pesto z rukoli
-
Pesto z pietruszki
-
Pesto z czosnku niedźwiedziego
-
Pesto z liści rzodkiewki
-
Pesto z jarmużu
-
Pesto z suszonych pomidorów
-
Pesto ze szpinaku
-
Czerwone pesto
-
Pesto pietruszkowe
-
Filet z kurczaka w cieście francuskim
-
Pesto czerwone
-
Makaron z pesto i tuńczykiem
-
Pesto
Więcej informacji na temat pesto z cukinii
Pesto z cukinii to rzecz, którą powinien mieć każdy w swojej lodówce. Domowe pesto jest pyszne i bardzo proste, jego przygotowanie nie zajmę Ci więcej niż 20 minut. Dodatkowo możesz je przygotować w większej ilości i przełożyć do słoików. W ten sposób zrobisz pyszne zapasy na zimę.
Gotowe pesto z cukinii to dobre rozwiązanie gdy nie masz czasu przygotowywać obiadu na bieżąco. Wtedy sięgasz po swoje zapasy pesto i wystarczy, że ugotujesz makaron lub ryż. Całość ze sobą połączysz i masz pyszny obiad w 10 minut. Obiad z wykorzystaniem pesto możesz przygotować w wersji tradycyjnej zawierającej mięso lub w wersji wegetariańskiej bez niego. Wystarczy, że w czasie gotowanie makaronu na oleju rzepakowym podsmażysz pokrojoną pierś z kurczaka lub rozdrobnioną kostkę tofu. Oczywiście nie zapominaj od dodatku drobno pokrojonej cebuli i przeciśniętego przez praskę czosnku, warzywa te nadają niesamowitego wyrazistego aromatu praktycznie każdej potrawie. Domowe pesto możesz przygotować z Twoich ulubionych warzyw, ja dzisiaj postawiłam na cukinię ale śmiało możesz zrobić pesto ze szpinaku, jarmużu czy papryki czerwonej. Wybierz warzywa, z których chcesz przygotować przetwory dodaj nasiona, najlepiej słonecznika po zmiksowaniu łączą wszystkie składniki w całość, nie zapominaj o bazylii czy pietruszce, to będzie niesamowita dawka witaminy C. Podczas miksowania pesto na gładką masę dodaj oliwę z oliwek lub odrobinę oleju od suszonych pomidorów. Domowe pesto jest niezwykle zdrowe i na pewno bardziej fit niż to kupione w sklepie. Gotowe wersje bardzo często są zbyt tłuste i mają bardzo dużo soli w swoim składzie. Uważam, że nie warto kupować wersje z marketu skoro domowe pesto zajmie Ci nie więcej niż 20 minut i dodatkowo otrzymasz więcej porcji niż tylko na jeden obiad. Domowe pesto możesz przełożyć do odpowiednio przygotowanego słoika i przechowywać w lodówce. Zawsze gdy zabraknie Ci pomysłu lub nie będziesz mieć dużo czasu na przygotowanie obiadu, sprawdzi się ona idealnie.
Zatem jak zrobić pesto z cukinii?
Przekonaj się jak prosty jest przepis na pesto z cukinii.
Alergeny w pesto z cukinii
Lista alergenów dla pesto z cukinii przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na pesto z cukinii
Wartości odżywcze pesto z cukinii
Zamiast dodatku soli postaw na świeże zioła i przyprawy.
Energia i białka
(40g)
Węglowodany
(40g)
Tłuszcze
(40g)
Witaminy
(40g)
Składniki mineralne
(40g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.