Perliczka w pomarańczach
- Perliczka (1000 g)
- Pomarańcza (180 g)
- Cebula (100 g)
- Czosnek (20 g)
- Oliwa z oliwek (60 ml)
Przepis na perliczkę w pomarańczach krok po kroku
Do miseczki wlej oliwę i sok z cytryny, dodaj przyprawy i zioła. Całość dokładnie wymieszaj.
Perliczkę umyj i osusz. Odkrój nadmiar skóry. Do środka włóż kawałki pokrojonej pomarańczy, startą na tarce cebulę i obrane i lekko rozgniecione ząbki czosnku. Mięso natrzyj pastą z przypraw i oliwy.
Mięso zawiń w folię spożywczą i wstaw do lodówki na 3 godziny.
Mięso przełóż do naczynia i wstaw do piekarnika nagrzanego do 200 st. C przez 50 minut.
Więcej informacji na temat perliczki w pomarańczach
Perliczka w pomarańczach jest doskonałą opcją dla wszystkich miłośników ciekawych i nieco wykwintnych potraw. Można przygotować ją w kilka chwil z tym prostym przepisem.
Przepis na perliczkę w pomarańczach to doskonała gratka dla wszystkich miłośników kuchni staropolskiej. Ta nadziewana perliczka doskonale sprawdzi się na święta. Najlepiej piec ją w piekarniku w całości. Choć często można spotkać się również z taką pieczoną w kawałkach. Choć perliczka gości w menu dość rzadko, jednak warto to zmienić, gdyż jest mięsem niezwykle wartościowym i szlachetnym. Świetnie sprawdzi się z dodatkiem ziemniaków z wody i klusek. Chociaż nie dodaje się do niej sosu, mięso jest bardzo delikatne i soczyste. To za sprawą odpowiedniej marynaty, a także właściwej obróbki termicznej. To pyszne mięso, które ma wiele składników odżywczych. Dostarcza sporo magnezu, potasu i żelaza. Jest również dobrym źródłem witamin z grupy B i E. Dostarcza sporo białka, co przypadnie do gustu szczególnie osobom na diecie redukcyjnej. Cechuje się również dość niską zawartością nasyconych kwasów tłuszczowych, dzięki czemu jest mięsem bezpiecznym dla układu krwionośnego. Ma mało kalorii, a także niski indeks glikemiczny, dlatego może być częścią diety dla cukrzyków. Całość jest smaczna, a przy tym bardzo pożywna, świetnie sprawdzi się na uroczystości. To dobry sposób, by oczarować swoich gości wspaniałym smakiem tego delikatnego mięsa.
Jeśli zastanawiasz się jak przygotować perliczkę, by była pieczona z pomarańczami, to ten prosty przepis sprawdzi się doskonale. Wychodzi z niego pyszna pieczona perliczka faszerowana nadzieniem cytrusowym. Całość zabiera niezbyt dużo czasu, choć należy pamiętać, że marynowanie mięsa jest dość czasochłonne, a nie warto go skracać, gdyż to właśnie od tego procesu zależy smak potrawy. Im dłużej w marynacie będzie mięso, tym lepsze w smaku się stanie. Nadzienie ze słodkich pomarańczy dopełnia całość i sprawia, że mięso jest niezwykle smaczne i soczyste. Pomarańcze pod wpływem długiego pieczenia karmelizują się, tworzą słodki sos, który wydobywa się ze środka mięsa. Tak przygotowana perliczka jest naprawdę dobra i wspaniale sprawdzi się na obiad dla całej rodziny. Choć kompozycja ziół jest dobrana odpowiednio do tego mięsa, można dodać do niej również ulubione przyprawy. Perliczka pieczona z nadzieniem jest dobrym wyborem na wszelkiego rodzaju uroczystości.
Alergeny w perliczce w pomarańczach
Lista alergenów dla perliczki w pomarańczach przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na perliczkę w pomarańczach
Wartości odżywcze perliczki w pomarańczach
To zdrowa opcja jednak dobrze połączyć ją z warzywami i źródłem węglowodanów złożonych.
Energia i białka
(340g)
Węglowodany
(340g)
Tłuszcze
(340g)
Witaminy
(340g)
Składniki mineralne
(340g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.