Perliczka pieczona w rękawie
- Perliczka - 1 szt (1500 g)
- Oliwa z oliwek - 5 łyżek (75 ml)
Przepis na perliczkę pieczoną w rękawie krok po kroku
W miseczce zmieszaj oliwę, sól, pieprz i wszystkie zioła.
Mięso dokładnie umyj i wetrzyj w nie pastę ziołową. Całość zawiń w folię spożywczą i wstaw do lodówki na 2 godziny.
Mięso przełóż do rękawa i wstaw do naczynia żaroodpornego.
Piecz je w piekarniku nagrzanym do 180 stopni przez 60 minut.
Więcej informacji na temat perliczki pieczonej w rękawie
Perliczka pieczona w rękawie jest mięsem niezwykle smacznym i naprawdę soczystym. To wspaniały pomysł na obiad dla całej rodziny. Mięso jest delikatne i smaczne. Najlepiej komponuje się z ziemniakami i surówką. Choć w wersji bardziej fit można też połączyć ją z kaszą.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić perliczkę pieczoną w rękawie, w sposób łatwy, ale również smaczny, to ten przepis na pewno przypadnie ci do gustu. Całość jest delikatna, ale pełna smaku. Sprawdzi się nawet na diecie lekkostrawnej. To pyszne mięso, które ma wiele składników odżywczych. Dostarcza sporo magnezu, potasu i żelaza. Jest również dobrym źródłem witamin z grupy B i E. Dostarcza sporo białka, co przypadnie do gustu szczególnie osobom na diecie redukcyjnej. Cechuje się również dość niską zawartością nasyconych kwasów tłuszczowych, dzięki czemu jest mięsem bezpiecznym dla układu krwionośnego. Ma mało kalorii, a także niski indeks glikemiczny, dlatego może być częścią diety dla cukrzyków. Perliczka łączy w sobie wszystko to co najlepsze dla mięsa, małą ilość tłuszczu, wysoką zawartość białka, a przy tym naprawdę wspaniały smak. Jednak nie cieszy się dużą popularnością na co dzień. To dlatego, że jej mięso jest bardzo trudno dostępne, a jego zakup udaje się bardzo rzadko. Jednak nie zawsze tak było, dawno temu perliczka gościła na stołach niezwykle często. Królowała na szlacheckich stołach ze względu na wspaniały smak i wartościowe mięso. Była jednym z najczęściej przyrządzanych mięs na uroczyste obiady. Teraz jej popularność skradły głównie kurczak i indyk. Choć mięso z perliczki jest dużo smaczniejsze. Dlatego warto z niego korzystać i przygotować je w sposób niezwykle smaczny.
Perliczkę najlepiej zapiekać w piekarniku, to pozwala zachować soczystość mięsa, ale także sprawia, że całość jest naprawdę delikatna i zdrowa. Mięso pieczone nie jest ciężkostrawne ani tłuste, więc nie obciąża za bardzo układu trawiennego. To wspaniały wybór na posiłek zdrowy i dobrze zbilansowany. Wystarczy dodać tylko odrobinę węglowodanów w postaci kaszy lub ziemniaków, a także świeżych warzyw.
Przepis na perliczkę w rękawie jest niezwykle łatwy, a pozwala przygotować danie smaczne i pełne wartości odżywczych. Ten przepis sprawdzi się świetnie dla wszystkich, którzy kochają tradycyjną kuchnię polską. Pyszna i delikatna perliczka jest jej wspaniałą częścią. Ta z przepisu jest niezwykle soczysta i dobra. Ten sprawdzony przepis pozwoli ci ją przygotować w niezwykle szybkim czasie.
Alergeny w perliczce pieczonej w rękawie
Lista alergenów dla perliczki pieczonej w rękawie przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na perliczkę pieczoną w rękawie
Wartości odżywcze perliczki pieczonej w rękawie
To zdrowy pomysł na posiłek, dostarczający białka.
Energia i białka
(263g)
Węglowodany
(263g)
Tłuszcze
(263g)
Witaminy
(263g)
Składniki mineralne
(263g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.