Patison smażony
- Patison (300 g)
- Oliwa z oliwek (75 ml)
Przepis na patisona smażonego krok po kroku
Patisona umyj, obierz ze skórki i pokrój w plastry ok. 1 cm. Wykrój gniazda nasienne.
Plastry przełóż do miski. Oblej oliwą i dodaj szczyptę soli, 1/3 łyżeczki pieprzu i 2 łyżeczki ziół. Całość dokładnie wymieszaj.
Patelnię rozgrzej i wyłóż plastry patisona. Wlej również pozostałość marynaty.
Całość smaż do miękkości.
Więcej informacji na temat patisona smażonego
Patison smażony to super opcja dla wszystkich miłośników prostych, ale smacznych warzywnych dodatków. Wspaniale komponuje się z daniami mięsnymi, jak i jarskimi.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić patisony smażone, by były smaczne i łatwe, to ten prosty przepis będzie doskonałym wyborem. Całość najlepiej zrobić na patelni z nieprzywierającą powłoką, dzięki temu całość nie będzie przywierać. To najlepsze patisony z odrobiną przypraw. Są tak smaczne, że ciężko jest przejść obok nich obojętnie. To doskonały pomysł na pyszne danie, które sprawdzi się na obiad wegetariański. Ta receptura udowadnia, że można przygotować dobre danie bez mięsa. Choć wspaniale odnajdują się jako główny posiłek, to można z nich zrobić również dobry dodatek do mięsnych sosów. Patisony w takiej wersji na pewno skradną twoje serce.
Przepis na patisona smażonego to dobre rozwiązanie dla osób, które szukają ciekawych propozycji na dodatki do dania głównego. Patisony na oleju są pyszne i odżywcze. Patison w takiej wersji jest chrupiący i aromatyczny. Przyda się do niego dobrej jakości patelnia, jednak dla osób, które oczekują bardziej fit wersji, można je również upiec w piekarniku, przez co są bardziej chrupiące, smaczne, a także bardziej lekkostrawne. To danie, które sprawdzi się równie na lekki obiad, ale także na sycącą kolację. Zawiera sporo błonnika. Smażone na oleju, jednak bardzo zdrowe. Patison wspaniale smakuje podany w smażone formie, zwłaszcza z czosnkowym sosem. To świetna opcja dla każdego, kto kocha wyjątkowe i ciekawe przepisy. Przygotowanie tego dania zajmuje kilka chwil, a efekt jest wspaniały. Robi się je na bazie patisona, warzywa, które nie jest zbyt popularne w Polsce. Jednak warto włączyć je do codziennego menu, gdyż ma naprawdę mnóstwo cennych właściwości zdrowotnych. To wspaniałe źródło beta-karotenu, silnego antyoksydantu, który nie tylko chroni przed wolnymi rodnikami i stresem oksydacyjnym, ale także zmniejsza prawdopodobieństwo zachorowania z powodu nowotworu. To także wspaniałe źródło potasu, który wspiera zdrowie układu krwionośnego i właściwą pracę mięśni. Dostarcza również wapnia, co jest szczególnie ważne dla osób, które rezygnują z nabiału, a także magnez chroniący układ nerwowy. Ze względu na tak wiele licznych właściwości dobrze jest go włączyć do codziennej diety, a ten przepis stanowi wspaniały na to pomysł na ciekawą kolację.
Alergeny w patisonie smażonym
Lista alergenów dla patisona smażonego przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na patisona smażonego
Wartości odżywcze patisona smażonego
To zdrowa opcja, dobrze połączyć go ze źródłem białka i węglowodanów złożonych.
Energia i białka
(94g)
Węglowodany
(94g)
Tłuszcze
(94g)
Witaminy
(94g)
Składniki mineralne
(94g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.