Pasztet z królika w słoiku
- Królik tuszka (2500 g)
- Jajko (1 szt.)
- Cebula - 1 sztuka (100 g)
- Marchewka - 2 sztuki (120 g)
- Bułka pszenna - 4 sztuki (280 g)
Przepis na pasztet z królika w słoiku krok po kroku
Mięso z królika ugotuj w wodzie.
Dodaj pokrojoną cebulę i marchewkę. Dodaj przyprawy.
Bułki namocz w wodzie lub w mleku.
Zmiel mięso i bułki w maszynce do mielenia.
Wbij jajko i wymieszaj do momentu połączenia się składników.
Tak przygotowaną masę przełóż do słoików i gotuj przez 30 minut.
-
Pasztet z królika
-
Królik w śmietanie
-
Królik pieczony
-
Potrawka z królika
-
Rosół z królika
-
Comber z królika
-
Królik duszony
-
Królik w sosie śmietanowym
-
Królik pieczony w rękawie
-
Królik z piekarnika
-
Królik w sosie
-
Wątróbka z królika
-
Pasztet z królika po staropolsku
-
Pasztet z królika
-
Królik pieczony z warzywami
-
Królik duszony w warzywach
-
Barszcz z królika
-
Królik w piwie
-
Potrawy z królika
Więcej informacji na temat pasztetu z królika w słoiku
Nie masz pomysł na pyszny pasztet idealny do kanapek? Koniecznie poznaj mój przepis na pasztet z królika w słoiku. Potrzebujesz tylko podstawowe składniki takie jak: tuszka królika, bułki pszenne, marchew, cebula, jajko.
Mój przepis na pasztet z królika w słoiku powstał gotowanego mięsa z królika, użyłam całej tuszki, która ma niewielką zawartość tłuszczu, ale też udka, które są zdecydowanie bardziej tłuste.
Dzięki temu nasz pasztet będzie miał odpowiednią konsystencję. Tak naprawdę wszystkie produkty, na których gotowałeś rosół, idealnie się nadadzą na pasztet.
Mięso to zaliczamy do drobiu, który należy do chudych mięs, jest to źródło łatwo przyswajalnego, pełnowartościowego białka. Mięso drobiowe dostarczy do naszego organizmu dodatkowo spore ilości witamin z grupy B, witaminę A, D, E. Zawiera niewiele tłuszczu, dlatego jest on polecany do dań lekkostrawnych. W moim przepisie użyłam bułki pszenne, które naturalnie zawiera w swoim składzie gluten. Będzie to niezwykle ważna informacja dla wszystkich osób na diecie bezglutenowej, które zmagają się z chorobami glutenozależnymi. Do których należy celiakia, alergia na pszenicę czy nadwrażliwość na gluten. Osoby te powinny korzystać właśnie z takich produktów i zwracać szczególną uwagę na symbol przekreślonego kłosa, oznacza on, że produkt nie zawiera więcej niż 20 ppm (20 mg na kg produktu) glutenu w swoim składzie.
Gluten jest jak najbardziej bezpieczny i nieszkodliwy dla osób zdrowych i nie należy go wykluczać, bazując na modowych trenach. Odstawienie glutenu ze swojej diety na własną rękę może doprowadzić do zaburzeń wchłaniania.
Zatem, jak zrobić pasztet z królika w słoiku?
W pierwszej kolejności mięso z królika ugotuj w wodzie. Dodaj pokrojoną cebulę i marchewkę. Dodaj przyprawy. Bułki namocz w wodzie lub w mleku. Zmiel mięso i bułki w maszynce do mielenia. Wbij jajko i wymieszaj do momentu połączenia się składników. Tak przygotowaną masę przełóż do słoików i gotuj przez 30 minut. Pasztet będzie też dobry na święta.
Dopraw pasztet dowolnymi przyprawami. Propozycja moich znajduje się nieco wyżej. Gdy masa będzie zbyt sucha, dolej rosołu lub bulionu warzywnego. Tak przygotowany pasztet przełóż do wyparzonych wcześniej słoików i szczelnie zakręć. Pasteryzuj słoiki przez około 20 minut.
Nasz prosty przepis na domowy pasztet jest gotowy, śmiało możesz przygotować go w swoim domu.
Alergeny w pasztecie z królika w słoiku
Lista alergenów dla pasztetu z królika w słoiku przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Bułka pszenna
Wartości odżywcze pasztetu z królika w słoiku
Dodatkowo możesz dodać podgardle, które będzie odrobinę tłuste i doda niesamowitej smarowności.
Energia i białka
(200g)
Węglowodany
(200g)
Tłuszcze
(200g)
Witaminy
(200g)
Składniki mineralne
(200g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.