Pasztet z czerwonej soczewicy
- Soczewica czerwona - 2 szklanki (250 g)
- Bulion warzywny - 2 szklanki (500 ml)
- Bataty - 1 sztuka (300 g)
- Cebula - 1 sztuka (100 g)
- Czosnek - 2 ząbki (10 g)
- Jajko (2 szt.)
- Olej rzepakowy - 2 łyżki (20 ml)
Przepis na pasztet z czerwonej soczewicy krok po kroku
Suche ziarna soczewicy dokładnie wypłucz pod bieżącą wodą, a następnie umieść w garnku zalej bulionem i gotuj przez 10 min.
Wszystkie warzywa dokładnie umyj i obierz ze skóry. Marchew i bataty zetrzyj na tarce, a cebulę pokrój w pióra.
Na patelni rozgrzej olej, dodaj cebulę i drobno pokrojony czosnek całość podsmaż krótko.
Dodaj wcześniej starte warzywa, dodaj jajka i wymieszaj całość, przełóż do formy.
Upiecz pasztet wy piekarniku przez godzinę czasu w 180 st. C.
Więcej informacji na temat pasztetu z czerwonej soczewicy
Pieczony pasztet z czerwonej soczewicy to pyszny dodatek na pieczywo dla wszystkich osób na diecie roślinnej, ale nie tylko. Nawet jeśli nie eliminujesz ze swojego jadłospisu mięsa i produktów odzwierzęcych bardzo polecam mój dzisiejszy przepis na pasztet z czerwonej soczewicy. Wypróbuj go i przekonaj się do roślinnych zamienników. Do przygotowania mojego dzisiejszego pasztetu z czerwonej soczewicy będą potrzebne ci takie składniki jak: czerwona soczewica, jajka, bataty, cebula, czosnek, olej rzepakowy.
Zatem, jak zrobić pasztet z czerwonej soczewicy?
Suche ziarna soczewicy dokładnie wypłucz pod bieżącą wodą, a następnie umieść w garnku zalej bulionem i gotuj przez 10 min. Wszystkie warzywa dokładnie umyj i obierz ze skóry. Marchew i bataty zetrzyj na tarce, a cebulę pokrój w pióra. Na patelni rozgrzej olej, dodaj cebulę i drobno pokrojony czosnek całość podsmaż krótko. Dodaj wcześniej starte warzywa, dodaj jajka i wymieszaj całość, przełóż do formy. Upiecz pasztet wy piekarniku przez godzinę czasu w 180°.
Sam widzisz, jaki to prosty przepis, tego koniecznie wykorzystaj mój przepis na pasztet z czerwonej soczewicy I przekonaj się, jaki jest pyszny. Będzie to najlepszy zamiennik zwierzęcych dodatków do pieczywa, który zapewni ci sytość do kolejnego posiłku.
Czerwona Soczewica to idealny zamiennik mięsa, ponieważ jest produktem o wysokiej zawartości białka, dodatkowo dostarcza sporą ilość błonnika oraz składników mineralnych. Będzie to dobry dodatek do posiłków dla osób na diecie wegetariańskiej, ale też na diecie tradycyjnej, będąc na takiej diecie, pamiętaj, że również powinieneś włączać posiłki bez zawartości mięsa do swojego jadłospisu. Zwróć uwagę, że mój przepis jest wegetariański, ale nie wegański, ponieważ do jego przygotowania użyłam jajka, które są pochodzenia zwierzęcego. Jeśli zależy ci aby twój przepis był wegański będziesz musiał znaleźć zamiennik jajka po to aby pasztet miał jednolitą konsystencję.
Skoro już znasz mój prosty przepis koniecznie przygotuj go w swoim domu i podaj pyszne kanapki dla całej rodziny.
Alergeny w pasztecie z czerwonej soczewicy
Lista alergenów dla pasztetu z czerwonej soczewicy przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Seler i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- bulion warzywny
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
Wartości odżywcze pasztetu z czerwonej soczewicy
Zamiast batatów możesz użyć zwykłych ziemniaków.
Energia i białka
(30g)
Węglowodany
(30g)
Tłuszcze
(30g)
Witaminy
(30g)
Składniki mineralne
(30g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.