Paszteciki z mięsem z rosołu
- Mostek wołowy bez kości - z rosołu (200 g)
- Podudzie indyka bez skóry - z rosołu (500 g)
- Udko kurczaka bez skóry - z rosołu (300 g)
- Marchewka - z rosołu (200 g)
- Cebula (100 g)
- Mąka pszenna typ 500 (400 g)
- Masło (250 g)
- Jajko (2 szt.)
- Żółtko jajka (2 szt.)
- Cukier (5 g)
- Drożdże świeże (50 g)
- Śmietana 18% (75 g)
- Olej rzepakowy (10 ml)
- Białko jajka (1 szt.)
Przepis na paszteciki z mięsem z rosołu krok po kroku
Mięso z rosołu dokładnie obierz z kości, chrząstek i skór.
Razem z ugotowaną marchewką zmiel w maszynce do mięsa.
Cebulę obierz i pokrój w drobną kostkę.
Na patelni podgrzej olej i usmaż na nim cebulę na złoto. Dodaj do zmielonych składników i dokładnie wymieszaj. Dopraw solą i pieprzem do smaku.
W szklance rozmieszaj drożdże z cukrem.
Na deskę wsyp mąkę. Dodaj pokrojone masło i razem posiekaj.
Dodaj jajka, żółtka, szczyptę soli i mieszaninę z drożdży i cukru. Całość dokładnie zagnieć. Przykryj folią i odstaw na 30 minut.
Ciasto rozwałkuj na prostokąt. Przekrój wzdłuż na dwa szerokie paski.
Na każdym pasku ułóż farsz wzdłuż szerszego brzegu na połowie ciasta i zawiń wolne ciasto na farsz. Zostaw na kilka minut, by ciasto z farszem podrosło.
Białko roztrzep i posmaruj nim roladę. Posyp majerankiem i pokrój każdą roladę na około 15-20 kawałków.
Ułóż paszteciki na blasze wyłożonej papierem do pieczenia i piecz przez 30 minut w 180 st. C.
-
Paszteciki z mięsem
-
Paszteciki wigilijne z pasztetem i pieczarkami w cieście naleśnikowym
-
Pasztet z mięsa z rosołu
-
Paszteciki szczecińskie
-
Paszteciki z ciasta francuskiego z mięsem
-
Paszteciki krucho drożdżowe
-
Paszteciki drożdżowe z mięsem
-
Farsz do pasztecików
-
Kruche paszteciki z mięsem
-
Paszteciki z mięsem i pieczarkami
-
Paszteciki z mięsem i kapustą
-
Farsz do pasztecików z mięsa mielonego
-
Pasztet z mięsa z rosołu do słoików
-
Paszteciki z mięsem
Więcej informacji na temat pasztecików z mięsem z rosołu
Paszteciki z mięsem z rosołu to danie obowiązkowe, szczególnie podczas przyjęć weselnych. Idealnie pasują do domowego czerwonego barszczu.
Przepis na paszteciki z mięsem z rosołu jest naprawdę prosty w przygotowaniu. Potrzebne będą mięsa i marchewki z rosołu oraz składniki na ciasto drożdżowe.
Na początku mięso z rosołu dokładnie obierz z kości, chrząstek i skór. Razem z ugotowaną marchewką zmiel w maszynce do mięsa. Cebulę obierz i pokrój w drobną kostkę. Na patelni podgrzej olej i usmaż na nim cebulę na złoto. Dodaj do zmielonych składników i dokładnie wymieszaj. Dopraw solą i pieprzem do smaku. W szklance rozmieszaj drożdże z cukrem. Na deskę wsyp mąkę. Dodaj pokrojone masło i razem posiekaj. Dodaj jajka, żółtka, szczyptę soli i mieszaninę z drożdży i cukru. Całość dokładnie zagnieć. Przykryj folią i odstaw na 30 minut. Ciasto rozwałkuj na prostokąt. Przekrój wzdłuż na dwa szerokie paski. Na każdym pasku ułóż farsz wzdłuż szerszego brzegu na połowie ciasta i zawiń wolne ciasto na farsz. Zostaw na kilka minut, by ciasto z farszem podrosło. Białko roztrzep i posmaruj nim roladę. Posyp majerankiem i pokrój każdą roladę na około 15-20 kawałków. Ułóż paszteciki na blasze wyłożonej papierem do pieczenia i piecz przez 30 minut w 180 st. C. W tych kilku krokach wiesz już jak zrobić paszteciki z mięsem z rosołu. Te pyszne paszteciki są najlepsze na imprezę, ale niekoniecznie musisz czekać do wielkiego wydarzenia by ich skosztować.
Jeśli zostało Ci jeszcze trochę rosołu, to przygotuj od razu pyszny barszczyk. Rosół doprowadź do wrzenia i dodaj do niego obrane i pokrojone w kawałki buraki. Następnie wlej łyżkę octu. Dodaj suszone grzyby, zgniecione ząbki czosnku i 8 ziaren czarnego pieprzu. Gotuj całość około godzinę, aż buraki zmiękną. Odcedź buraki. Dopraw majerankiem, ewentualnie solą, octem, pieprzem i cukrem. Barszcz jest już gotowy.
Takie danie to dobre rozwiązanie, jeśli nie wiesz, co zrobić z gotowanym mięsem z rosołu.
Alergeny w pasztecikach z mięsem z rosołu
Lista alergenów dla pasztecików z mięsem z rosołu przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 500
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Masło
- Śmietana 18%
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Orzeszki ziemne (arachidowe) i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Żółtko jajka
-
Jaja i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Białko jajka
Wartości odżywcze pasztecików z mięsem z rosołu
Kuchnia zero waste i wykorzystanie np. gotowanego mięsa z rosołu to idealne rozwiązanie na zmniejszenia strat żywności.
Energia i białka
(60g)
Węglowodany
(60g)
Tłuszcze
(60g)
Witaminy
(60g)
Składniki mineralne
(60g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.