Paszteciki z ciasta francuskiego z mięsem
- Mięso mielone wieprzowo-wołowe (300 g)
- Cebula - 1 sztuka (100 g)
- Ciasto francuskie (350 g)
- Oliwa z oliwek - 2 łyżki (20 ml)
Przepis na paszteciki z ciasta francuskiego z mięsem krok po kroku
Cebulę drobno posiekaj, dodaj na patelnię z rozgrzaną oliwą i podsmażaj.
Na patelnię dodaj mięso, wymieszaj i podsmażaj.
Ciasto francuskie pokrój na równej wielkości kwadraty.
Na każdy kwadrat nakładaj porcje farszu, zawiń boki.
Piecz ok. 20 minut w piekarniku nagrzanym do 190 st. C.
-
Paszteciki z mięsem
-
Paszteciki wigilijne z pasztetem i pieczarkami w cieście naleśnikowym
-
Pasztet z mięsa z rosołu
-
Paszteciki szczecińskie
-
Paszteciki krucho drożdżowe
-
Paszteciki drożdżowe z mięsem
-
Paszteciki z mięsem z rosołu
-
Farsz do pasztecików
-
Kruche paszteciki z mięsem
-
Paszteciki z mięsem i pieczarkami
-
Paszteciki z mięsem i kapustą
-
Farsz do pasztecików z mięsa mielonego
-
Pasztet z mięsa z rosołu do słoików
-
Paszteciki z mięsem
Więcej informacji na temat pasztecików z ciasta francuskiego z mięsem
Paszteciki z ciasta francuskiego z mięsem to świetny pomysł na pyszne przekąski na imprezę, na święta, czy spotkanie w gronie rodziny lub przyjaciół. Są proste i szybkie w przygotowaniu, nie wymagają zaawansowanych umiejętności kulinarnych, więc z pewnością sobie z nimi poradzisz, nawet nie mając większego doświadczenia w kuchni. W szczególności, jeśli wykorzystasz gotowe ciasto francuskie, zamiast przygotowywać je samodzielnie, ponieważ jest dość skomplikowane i czasochłonne. Gotowe ciasto francuskie to więc duże ułatwienie, a przygotowane z niego paszteciki są równie dobre. Jak zrobić paszteciki z ciasta francuskiego z mięsem? Potrzebne Ci będą płaty gotowego ciasta francuskiego, mielone mięso drobiowe z kurczaka lub indyka, wieprzowe, wołowe lub wieprzowo-wołowe, cebula, czosnek i przyprawy. Przygotowanie jest bardzo proste, wystarczy, że podsmażysz na patelni na oliwie mięso z posiekaną cebulką, czosnkiem i przyprawami i tak przygotowany farsz porcjami będziesz nakładać na wycięte równej wielkości kwadratowe porcje ciasta francuskiego, zawijając następnie w paszteciki. Farsz możesz urozmaicić dodatkiem pieczarek, tartych warzyw, na przykład marchewki, pietruszki lub selera oraz dodać swoje ulubione przyprawy. Jeśli preferujesz wyraziste, ostre smaki możesz dodać więcej czosnku, mieloną ostrą paprykę lub papryczkę chilli. Paszteciki z ciasta francuskiego z mięsem świetnie sprawdzą się do barszczu czerwonego, jako imprezowa przekąska, czy drugie śniadanie lub podwieczorek. Najlepiej smakują na ciepło, prosto z pieca, ale przez dwa, trzy kolejne dni również będą przepyszne. Koniecznie czytaj dalej i poznaj przepis na paszteciki z ciasta francuskiego z mięsem.
Alergeny w pasztecikach z ciasta francuskiego z mięsem
Lista alergenów dla pasztecików z ciasta francuskiego z mięsem przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Ciasto francuskie
Wartości odżywcze pasztecików z ciasta francuskiego z mięsem
Aby obniżyć kaloryczność pasztecików najlepiej wykorzystać mięso drobiowe.
Energia i białka
(100g)
Węglowodany
(100g)
Tłuszcze
(100g)
Witaminy
(100g)
Składniki mineralne
(100g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.