Pastrami
- Polędwica wołowa (1000 g)
- Czosnek - 10 ząbków (50 g)
- Musztarda sarepska - 2 łyżki (50 g)
- Cukier trzcinowy - 2 łyżki (20 g)
Przepis na pastrami krok po kroku
Wszystkie przyprawy rozdrobnij w blenderze na sypki proszek.
Mięso opłucz i oczyść z błonek. Natrzyj je mieszanką przypraw.
Połowę ilości ząbków czosnku zetrzyj na tarce o bardzo drobnych oczkach i wetrzyj w mięso.
Mięso owiń szczelnie folią spożywczą i włóż do lodówki na 4 dni.
Po tym czasie mięso natrzyj musztardą i resztą czosnku. Wstaw mięso do lodówki na 2 godziny, by dobrze się zamarynowało.
Blachę piekarnika wyłóż papierem do pieczenia i przełóż na nią mięso. Całość piecz w piekarniku nagrzanym do 120 stopni przez 3 godziny.
W dużym garnku zagotuj wodę i umieść na nim naczynie do parowania. Włóż mięso do środka i gotuj przez 1 godzinę.
Mięso odstaw do ostygnięcia. I pokrój na cienkie plastry.
-
Bitki wołowe
-
Polędwiczki wieprzowe
-
Polędwica w sosie
-
Stek
-
Polędwica w sosie kurkowym
-
Polędwiczki w sosie
-
Polędwica w sosie pieczarkowym
-
Polędwiczki w sosie kurkowym
-
Polędwica z indyka
-
Polędwiczki wieprzowe w sosie
-
Polędwiczki wieprzowe w sosie własnym
-
Bulgogi
-
Stek z polędwicy wołowej
-
Polędwica w sosie musztardowym
-
Filet mignon
-
Polędwica z dorsza
-
Polędwica wołowa
-
Polędwica wellington
-
Przepisy na polędwicę
Więcej informacji na temat pastrami
Pastrami to idealny dodatek do kanapek i domowych burgerów. Choć można dostać je również w sklepie, to najlepiej smakuje to robione samodzielnie, w domu. Może się wydawać, że to dość skomplikowana wędlina, jednak wcale tak nie jest. Można ją przygotować w bardzo łatwy sposób i wystarczy odrobina cierpliwości, gdyż mięso musi porządnie się zamarynować, by miało najlepszy smak.
W takim wydaniu wołowina smakuje najlepiej. Otoczona w aromatycznych przyprawach i długo pieczona jest bardzo smaczna, a także niezwykle krucha. W tym wydaniu na pewno przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom domowych wędlin.
Pastrami wołowe to idealny dodatek do kanapek. Świetnie zastąpi sklepową szynkę czy kiełbasę. Jest od nich duża bardziej aromatyczna, a także zdrowsza. W warunkach domowych można kontrolować ilość soli, więc spokojnie mogą sobie na nią pozwolić nawet osoby, które ten pierwiastek w swojej diecie ograniczają. Domowe wyroby nie zawierają również konserwantów, barwników czy wzmacniaczy smaku, które nie są zdrowe w zbyt dużych ilościach, a także mogą powodować groźne dla zdrowia alergie pokarmowe.
Jeżeli szukasz inspiracji na to jak zrobić pastrami wołowe, które będzie niezwykle smaczne, a przy tym pełne smaku i aromatu, to ten przepis na pewno przypadnie ci do gustu. Powstaje z niego bardzo delikatna i krucha wołowina, która idealnie komponuje się z kanapkami czy domowymi burgerami. To dodatek, który odmieni nawet najnudniejsze danie ze względu na wspaniały smak.
Przepis na pastrami wołowe, choć może się wydawać bardzo skomplikowany, wcale taki nie jest. W kilku łatwych krokach można przygotować własną domową wędlinę, która pięknie się prezentuje, a jeszcze lepiej smakuje. Z tej receptury dowiesz jak zrobić domowe pastrami z polędwicy wołowej, która będzie bardzo krucha, a także pełna smacznych dodatków. Ilość przypraw można dopasować do własnych preferencji. To również dobry przepis dla wszystkich, którzy zastanawiają się jak wędzić mięso wołowe w warunkach domowych. Dzięki temu przepisowi dowiesz się jak przygotować pastrami bez dodatkowego sprzętu.
Alergeny w pastrami
Lista alergenów dla pastrami przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Gorczyca i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Musztarda sarepska
Wartości odżywcze pastrami
Ze względu na dużą zawartość przetworzonego czerwonego mięsa to danie nie powinno gościć w menu zbyt często.
Energia i białka
(112g)
Węglowodany
(112g)
Tłuszcze
(112g)
Witaminy
(112g)
Składniki mineralne
(112g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.